Ksenon Sijalice

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Prskalica, brisac....kako je vec proizvodjac smislio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Zar vam stvarno pada napamet da sijalicu od 250 dinara menjate za skalameriju od 100 i vise evra i da pritom placate xsenone po 20tak evra (naravno kineske) pri zameni sijalice.

Keka

Za ove dzidzabidze uglavnom nema zamenskih sijalica, menja se ceo set. I uglavnom crkavaju balasti, kojih takodje nema kao zamenskih, neposredno posle isteka garancije, retko kome je crkla sijalica.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nemanja46

Ne menjam ja zbog sebe,nego zbog vidljivosti pogotovo po kisi(cale se zali da se nista ne vidi po kisi,i ako ga vozi jednom u 2 meseca) ,a svi kazu da je za to najbolji xenon 4300K  :ziveli:

kiconix

Au, ako ti ćale ne vidi sa Loganovim farovima onda noću ne bi trebalo ni da vozi (nemoj da se ljutiš).
Dacia ima jedne od najboljih farova koje sam vozio.

nemanja46

Na Daciji stvarno odlicno sijaju farovi, ali smo pre nekih 4-5 meseci stavili neke sijalice koji sijaju odlicno, ali po kisi kao da ih nema  :ziveli:

Ljota

Po kiši ništa bolje nije i sa ksenonom!

Keka

Problem po kisi nije u svetlima nego u nasim putevima, tj odsustvu fluorescentne boje (cak i bilo kakve boje) na sredini kolovoza, na ivicama kolovoza, na znakovima pored puta, na ogradama, nedostatak plasticnih stubica na svakih 50 m pored puta. Stvar elementarne fizike-kad je suvo, podloga delimicno reflektuje svetlo. Medjutim, kad je mokro, tecnost mnogo manje svetlosti reflektuje ka izvoru svetla, a mnogo vise prelama u nekom drugom pravcu. Na nasim putevima nema sta da reflektuje svetlost, pa kad padne kisa, bude mrak kao u g.zici. Sve i da put obasjas reflektorom sa stadiona, i dalje nema sta da tu svetlost reflektuje nazad, a voda je prelama kako ona hoce.......Kad su reflektivni materijali na mestu, upalis svetla i vidis put 500 m ispred sebe bez obzira na kisu.

Ko je vozio po mraku po Madjarskoj, Austriji, Nemackoj, Svajcarskoj, znace o cemu pricam.

Ko je vozio samo po Srbiji, ni pakao mu nece tesko pasti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miki-bgd

@Keka
Hvala na objasnjenju, sad je jasan tacan problem oko ksenona na kisi  :ziveli: :wave:

nemanja46

Danas ugradjen xenon ,veceras cu da vidim kakav je efekat i okacicu koju sliku  :to:

Keka

Obavezno okaci sliku koju ces napraviti na ravnom 10-20 m od nekog ravnog zida, da vidim kako odseca snop na oborenim svetlima. To je najvaznije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nemanja46

@Keka Tek sam sad dosao kuci ,i nisam stigao ranije da procitam tvoj post,slikacu drugom prilikom  :D
-Prve 2 slike su sa ''obicnim'' sijalicama,prva je kratko ,a druga slika dugo svetlo.
-3 i 4. slika su sa Bi-Xenonom 6000K,isto kratko pa dugo svetlo. Ja sam zadovoljan,slikao sam telefonom ,uzivo je nekako bolji dozivljaj  :ziveli: