Produvao lonac auspuha na 10300 km

prethodna tema - sledeća tema

Raja

Ne bacaj pare. Krpež kuću drži.

Keka

#16
Ako je truo (a verovatno jeste) krpez nece pomoci, vrlo brzo ce produvati na varu.

Bosal lonci su par hiljada dinara, imaju i neku garanciju, upotrebi search, pisao sam o zameni prednjeg lonca.

Evo ga link http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=417.0
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Majstor za auspuhe ali ne ovlašteni. Ništa ne vari samo zamjeni. Mislim da bi taj prohrom bio dobro riješenje.

                                                                                                                               Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Ako ne uradio ceo auspuh od prohroma, ne bi bio dobro resenje, zato sto ce zbog razlike u potencijalu prohrom vrlo brzo srediti obican lim.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Ovo ti je dobra informacija nisam znao. Jel to nešto kao kod bakra i aluminijuma?

                                                                                                          Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


plavusica

#21
Ja sam prešao 104 000 km i produvao je srednji lonac a auto vozim od 2005.

nenad28

Meni je produvala izduvna grana, (prvo sto izlazi iz motora) posle 80 000 km.
Mislim da sam jedini kome se to desilo, jer je taj deo auspuha, bar koliko sam upucen najizdrzljiviji.
U servisu su mi trazili oko 100e da ga zamene, ali nisam hteo.
U kabini se ne cuje bog zna koliko, a cim se zagreje prestane da se cuje i spolja.

Aleks

@nenad28    Manje-vise bitno da li se cuje ili ne cuje, ali mislim da je bitnije da postoji mogucnost da izduvni gasovi prodru u putnicki prostor!!! Probaj da to saniras sto pre. Mozda gresim.... :ces:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Drajver

Ništa strašno niti strano - odeš u servis koji se bavi tom vrstom poslova i zameniš auspuh ( bez reklame ima jedan sa kojim ja imam dobra iskustva a u zemunu je ).
Lepo te majstor uvede u kanal da vidiš gde je produvao, sam biraš šta da ti zamene, popiješ kafu i sok o njihovom trošku - onda te svede u kanal i pokaže ti šta je uradio pa ideš na plaćanje. Garancija je 6 meseci ( mnogo više od kupovine novog auta gde auspuh ne ulazi u garanciju - ne ulazi ni u mnogo moćnijim firmama pod opravdanjem uslova korišćenja ( sasvim je sve jedno da li voziš ili ne, auspuh trune i zamenski je deo koji ne zavisi od pređenih kilometara ) a šta to znači pitajte iz zezanja bilo gde. Odgovor je eeeeeuuuuuiiiiii....  :too:
Auspuh je čudo!

Zoran

Mogu izduvni gasovi u ovom slučaju doći do putnika ako vozilo stoji ( taxi na štandu) sa upaljenim grijanjem ako nema keder ispod haube (nemaju ga svi).
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

nenad28:
taj prvi deo izduva je od gusa (sivog liva) i retkost je da pukne sam od sebe. Pre bih posumnjao na dihtung izduvne grane, nego na naprslinu, ali bez skidanja je to skoro nemoguće reći (osim ako naprslina nije takva da je vidljiva golim okom, ali bi onda motor bio prilično bučan).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Kod kontrole auspuha možete se poslužiti i dimom od cigarete - izgleda blesavo ali daje solidne rezultate. Nemojte zaboraviti prvo upaliti motor a po potrebi malo auspuh progušiti (začepiti) .
Sam svoj gazda - vazda.

nenad28

hobbista:

Grana je pukla. Sastoji se iz tri dela (kao tri prsta). Srednji je pukao, video sam.
Za izduvne gasove ste verovatno u pravu, ali ja ih ne osecam :).
Veruj mi, nije bucan. Prvih par minuta se cuje, ali kako se zagreje, prestaje da se cuje. Valjda se lim zagreje i rasiri, pa se pukotina smanji :)