Produvao lonac auspuha na 10300 km

prethodna tema - sledeća tema

iva

Imam Logan MCV 1.4 dve-ipo godine, malo je vožen prešao je 10300km, dobro ste videli 10300km i pojavila se rupa na izduvnom loncu prema karoseriji.Nažalost moju pre dva meseca sam ugradio plin kod neovlašćenih. U Auto Centru Živa Pančevo gde sam i kupio auto su mi rekli da mi garancija ne važi.Da li je normalno da auto te kilometraže izgori auspuh? Toliko o kvalitetu Dacie.Malo sam razočaran. Na fotografiji se ne vidi ta rupa jer je skroz okrenuta ka zaštitnom limu.Da li mi preostaje još nešta sem da se ljutim sam na sebe?





dzule

vidi, najveci problem i jeste u maloj kilometrazi. dok sam vozio fordica, nismo prelazili puno godisnje...oko 7.500 - 8.000
uglavnom ga je vozila kao i sandera uostalom, moja supruga, i to na jako kratkim relacijama. znaci kuca-vrtic-posao 3 - 3,5 km. pa stane. pa posao njeni roditelji isto 2 - 2,5 km. pa stane...pa kuci nazad 2 km. pa stane...e tu je najveci problem, posto je ta kratka voznja ponarocito po gradu ubitacna za auspuh....meni je covek koji mi godinama radi auspuh i koji je cenjen u novom sadu rekao: bez obzira sto se znamo, za te uslove voznje nijedan auspuh duze od dve, dve i po godine ne radi, i ne mogu da ti dam duzu garanciju od godine...obrati paznju kako curi voda kad stanes posle kratkih voznji. resenje je da se izbusi rupica na loncu, da ta voda tu otice, a ne da se zadrzava.ali onda gubis i tih godinu dana garancije...znaci, nemoj se nervirati, to se desava...probaj, ali mislim da neces nista postici.

kiconix

Problem je definitivno u maloj kilometrazi, ja sam na 120k i auspuh je kao nov.
Ima jos ljudi na forumu koji guraju veliku km i nema niko problema.

sanderoman

Nije stos u maloj kilometrazi nego u kratkim relacijama. Ako tako vozis mislim da ne vredi da reklamiras a ako ne, reklamacija :rtfm: i chao.

kiconix

Upravo na to sam i mislio, mala km, kratke relacije i to je to.
U svakom slucaju treba probati sa garancijom.

iva

U pravu ste vožen je na kratkim relacijama.Garanciju mi ne priznaju zbog ugradnje plina, za zamenu u pomenutom servisu traže oko 13000 din gde bi postojeći odsekli i šelnama pričvrstili novi.Šta mi je činiti.

Veterinar

Ako ti garancija vise ne vazi, sto ne pokusas u nekoj neovlascenoj varijanti?

iva

#7
Verovatno će tako i biti.Da li bi bilo dobro da nađem prohromsku varijantu zbog takvog načina vožnje i da li postoji opasnost da i katalizator  tako završi? Možda bi Reno-Dacia trebalo da da uputstvo kako njihov auto treba da se vozi ili da serijski ugradi bolji auspuh.I dalje mislim da za 10000e auto treba da prođe više od 10000km bez kvara bez obzira na način vožnje.1km-1e vožnja mi je malo skupa.

DarioGTI

Moj čale je mjenjao zadnji lonac na SuperNovi nakon 180 000km, sada je montirao lonac od inoxa, vidit cemo koliko ce taj izdrzat  :ziveli:

Inox odnosno prohromski lonac ne utice na vijek katalizatora, obicno katalizator traje najduze jer se najbrze ugrije, posto je najblizi motoru (a i kat. se mora sto prije ugrijat kako bi pravilno filtrirao cestice iz ispusnih plinova).
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Kao da sam negdje pročitao da garancija ne pokriva auspuh i felne uopšte?

                                                                                            Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

imas malu privredu od prohorma za oko 7000 do 8000 dinara sa garancijom od 5 godina
nemoj na silu uzmi veci cekic

taxista1974

U pitanju su samo kratke relacije, koje pogubno uticu na lonac auapuha, posebno u ove hladnije dane. Ceo moj izduvni sistem je jos uvek kao nov. Ako nisi pri parama da stavljas novi lonac, verovatno moze neki majstor da ga malo pecne aparatom i bar privremeno zatvori nagrizeno mesto.

sanderoman

Neovlasceni dobar majstor je zlata vredan, nadji ga i nek ti pogleda i ako treba ugradi kod njega i to je to, ne vredi da bacas pare u ovlascenom.

iva

Da li neko može da mi preporuči majstora iz Pančeva ili okoline (Zrenjaninski put, Krnjača,Borča...) koji ugrađuje prohromske lonce.Hvala na savetima, izgleda da bi najbolje rešenje bilo prohromski lonac bez varenja, pričvrćen sa šelnama.

Boka

Poslusaj savet taxiste i nadji nekog majstora da ti to pecne, ili da ti navari parce lima preko rupice. Ne verujem da ce ti uzeti majstor vise od 600din. Greota je da bacis lonac koji ima samo jednu rupicu a sve ostalo je dobro. U medjuvremenu skupljaj novac i raspituj se za nabavku drugog lonca. Ja bi tako uradio. I ja imam 66000km i loci su za sad dobri.