Vratiti stari sjaj

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Kako si stvarno zadvoljan reci ces nam za 2-3 meseca

Peja

Keka

Trebao si da slikas pre i posle.....sad slikaj posle  :)

I ne zaboravi redovno voskiranje!
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


srbenda

Kvalitet pasti sa voskom:

na prvom mestu 3m
na drugom Turtle wax
na trecem Sonax

nazalost i cene idu tim redom, ali koliko para toliko i muzike

Kada kupujete pastu morate obratiti paznju i na to za cega je pasta (akrilna ili metalik boja, da li je samo vosak ili je i pasta i vosak)


P.S. Zemun upravu je  gdin PPejic, koji je kvalitet paste videces tek posle nekog vremena, recimo ova 3m se nanosi 2 puta godisnje, a ima nekih koje traju pranje dva i zbogom sjaju.

Munze

Kada sam počeo da poliram setio sam se da sam trebao prvo da slika :banghead: , ali me mrzelo da se vraćam po foto-aparat.  :foto: sutra ispoliranog, ali ne znam kakve će fotke biti pošto je bila kiša u Zemunu. Valjda se nije mnogo isprljao.

Da li je dovoljno da ga voskiram jednom mesečno :conf:

srbenda

Citat: ppejic poslato 20.05.2009. - 11:17

Jel to samo vosak, ili abraziv za poliranje sa voskom?

Peja


Pejo svejedno je i kod jednog i drugog isti je postupak, tako se radi zbog voska a on se nalazi u obe kombinacije. Vosak ne sme biti ni previse rastopljen (postaje redak i ostaje jako mali sloj na laku) ni previse hladan (tesko ga je rasiriti po laku) sobna temperatura je najbolja.

srbenda

#20
Citat: Munze poslato 20.05.2009. - 20:40

Da li je dovoljno da ga voskiram jednom mesečno :conf:

Naravno, mozda je i previse, samo pazi da ne koristis pastu za poliranje vec koristi cist vosak.

Za nanosenje koristite jedno krpu 100% pamuk i za poliranje drugu isto 100% pamuk. Kada ova kojom polirate postane skroz iste boje kao i kola zamenite je sa drugom.

Munze

Evo ga posle noći provedene pod drvetom i kišom.

Da li postoji i neki lek da se vrati sjaj na ovim crnim delovima na branicima?

Loganovac

Jel imaš servo volan? Ako imaš, nemoj da ostavljaš ovako okrenute točkove!  :offtopic:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

srbenda

Citat: Munze poslato 21.05.2009. - 08:25
Da li postoji i neki lek da se vrati sjaj na ovim crnim delovima na branicima?

Imas da kupis one sprejeve specijalno za branike (nigrin, sonax,...).

Keka

Ali efekat na plastici kratko traje i izuzetno privlace prasinu, moj savet je izbegavati sjaj za plastiku.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

taj crnio dio branika mozes osvjeziti sa kokpit sprejem(isti onaj sprej za unutrasnjost auta), jest da je kratkotrajno i mirise na vaniliju, ali jako dobro izgleda! ;)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

ijanjic

#26
Citat: Munze poslato 21.05.2009. - 08:25
Evo ga posle noći provedene pod drvetom i kišom.
Peja: zaboravio si da odcitiras

A jeli druze, s'obzirom da ga nisi slikao pre poliranja, kakvo je tvoje misljenje po pitanju efekta koj si postigao ? Jel ocigledna razlika ?

Munze

Već sam napisao u nekom od prethodnih postova.  :rtfm:
Kolege koje su bile na prvom okupljanju u Martu su mogli da vide kako je matirao. Baš sam sa Kekom na tom okupljanju i komentarisao boju na autu.

Ja sam lično prezadovoljan postignutim rezultatom :too: :aplause:

Munze

ppejic je bio u pravu, prošlo je tri meseca i boja na autu se vratila na staro. :(
Malo sam se raspitivao u perionici gde perem Logan, kažu da ovaj problem sa bojom i to crvenom postoji i kod nekih drugih proizvođača, Naveli su mi primer Škode Octavie. Pitao sam ih za poliranje, inače kod njih košta 50 evra, kažu da se ne sekiram za farbu ako poliram ručno.

zac

#29
Negde sam procitao (odavno), da je crvena boja (obicna ne metalik) najnestabilnija na uticaje UV-zracenja i zato brzo oksidira i gubi sjaj. Ne znam strucno objasnjenje, ali mislim zbog toga sto u spektru suncevih zraka dominira bas crvena..  :ne: Nek se javi neko strucan oko toga.

Mozda Krle moze da iskopa nesto o uticaju UV-a na crvenu boju.