Vratiti stari sjaj

prethodna tema - sledeća tema

Munze

Imam pitanje u vezi boje na autu.
Logan je 2005. godište, boja na njemu je akrilna i skoro pa je postala mat. :place: Kada se tek opere donekle mu se vrati sjaj, ali posle dva dana stara priča.

Da li postoji mogućnost da se koliko toliko vrati stari sjaj :conf:

Keka

Poliranje, Sonax 2, eventualno Sonax 3 ako je bas jako matirao i posle toga redovno voskiranje.

To su male cari akrilne boje  :ljut:

Metalik je metalik  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Poliranje ali sa nekom profi pastom i opremom i nema zime. Sto si cekao do sada :ces:
Ja to radim vec drugu godinu. Oko 3500din me kosta.
Radio sam proslog leta sticajem okolnosti, ali mozda cu do pocetka vrucincina da ponovim. Jako malo para za efekat koji dobijete. :ziveli:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Munze

Sve danas sutra, danas sutra i nikako da stignem, a i ne vozim ga samo ja.
Je li preporucujes neku pastu?

Daniel

Tako to biva....
Ovi meni sto rade,rade sa 3M pastama u dve ruke, tj dve paste. Dalje nemam pojma...... :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ijanjic

Zainteresovan sam za slicnu radnju vec neko vreme posto mi je vozilo parkirano na javnom parkingu ispred zgrade pa je vec poprilicno izgrebano.
Moje pitanje je sledece: Rekose mi ljudi da se sa svakim poliranjem skida po jedan sloj farbe pa me interesuje koliko puta moze da se odradi poliranje pre nego dodje vreme za farbanje ?
Verujem da je tasko izneti tacan podatak pa ocekujem nesto priblizno....

Keka

Zato je voskiranje 2x godisnje veoma korisno, i ja nanosim Sonax vosak kad me ne mrzi posto ipak mora malo da se trlja, a auto povelik  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Oliver83

Keka, na kojim pumpama se moze naci vosak Sonax i koliko to kosta ? Hvala

Munze

Kupio sam Triplewax pastu za poliranje.
Sutra planiram da se bacim na trljanje pa javljam rezultate.

Pre nego što počnem ima li neko da mi da još neki koristan savet, sem što auto treba da bude oprano i da ne treba da se polira auto koje je direktno izloženo Suncu.

srbenda

Mora biti suv auto, nemoj mazati plasticne delove koji nisu farbani i namazi otprilike kvadrat 30cmx30cm sa voskom sacekaj minut, dva i onda ispoliraj i tako dok ne ispoliras ceo auto. cca 2h vremena + 4 ladne pive i NE SME BITI TOPLA LIMARIJA (a ne izlozeno suncu)

Keka

 :amen:
i jedna krpica za nanosenje, a druga za poliranje, sto meksa.

Sonax ima u Rodicu i bolje opremljenim prodavnicama delova i kozmetike za kola, cene se ne secam, davno sam kupio. Koristim i njihov sampon sa voskom, 500 ml je oko 500 din, ima za 10 pranja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Citat: Munze poslato 19.05.2009. - 10:14
Kupio sam Triplewax pastu za poliranje.
Sutra planiram da se bacim na trljanje pa javljam rezultate.

Pre nego što počnem ima li neko da mi da još neki koristan savet, sem što auto treba da bude oprano i da ne treba da se polira auto koje je direktno izloženo Suncu.

Plati da ti to neko profi uradi.  Moj poslednji savet...nije to ni neka nauka, ali...... :kava:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Citat: srbenda poslato 19.05.2009. - 18:57
Mora biti suv auto, nemoj mazati plasticne delove koji nisu farbani i namazi otprilike kvadrat 30cmx30cm sa voskom sacekaj minut, dva i onda ispoliraj i tako dok ne ispoliras ceo auto. cca 2h vremena + 4 ladne pive i NE SME BITI TOPLA LIMARIJA (a ne izlozeno suncu)

Jel to samo vosak, ili abraziv za poliranje sa voskom?

Peja

Munze


Munze

Poliranje završeno posle 3 sata trljanja. Rezultatima sam prezadovoljan. :too:
Hvala svima na savetima. :hall: :hall: :hall:
Preporučujem pastu Triplewax. :dobro: