2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

zac

Filter ulja se mora menjati prilikom zamene ulja, suludo je ostaviti stari koji je prljav i kroz njega proterati novo ulje.  :bonk:

mladja73

Citat: montenegrino poslato 17.09.2012. - 20:45
Jeli jos negdje praksa da se filter ulja ne mijenja prilikom svake zamjene?

Sto rece Zac treba da se menja. Meni na prvom servisu nisu promenili filter iako su ga naravno naplatili. To sam video na drugom servisu...  :ranting:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ivan-bgd

U HIT-U Kažu ne menja se filter goriva  na 20000 , a kod Save mi ga računali za servis??? :ces:...šta kažu cenjene kolege?

zac

Ja svoj menjam na svakom drugom servisu, znaci izmedju 15-20 000 km.

Veterinar

Ivan vozi dci. Menja se na svakom servisu.

ivan-bgd

Na 1.servisu mi nisu menjali filter goriva :ne: ,tako da je servis bio jeftiniji taman za nekih 4500 hiljade koliko je tada koštao filter goriva.A to mu dođe sada tih 16-ak hiljada.Otišao evro pa su i cene delova su promenili.... :ne:

hobbista

Obzirom na kvalitet goriva, odnosno kolicinu djubreta u vidu sitnih ostataka u njemu, preventiva je skoro pa obavezna.
Za razliku od benzinca, kod dizela filter moze napraviti prilicnu stetu. Da imam dci motor, menjao bih filter na svakom servisu, i uvek bih stavljao kvalitetniji.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Ja se izvinjavam, vremenom sam polupao loncice, u servisnoj knjizici pise da se menja na svakih 20000. Stoji ono sto je Hobbista napisao, taj filter bih sada menjao svaki put (i verovatno stavljao zamenski).

ivan-bgd

Danas urađen 2.servis kod Save.Motrio ulje 5L,filter klime,ulja,vazduha,goriva,ruke majstora i kupljeno 5L MOTRIO tečnosti za pranje  šoferka
15920 din .Korektan rad, a majstor Dragan(koji mi je inače menjao i deo cevi za uljne pare turbine koja je curela a dosta vas je upoznato sa tim slučajem) ljubazan smiren nasmejan i predusetrljiv. Bio pored njega (nisam baš disao za vratom),sve u svemu zadovoljan.Malo me je ,,zaklao ,, filter goriva jer ima separator vode,ali šta je tu je. :ne:

zac

Jel to veliki servis kad toliko kosta ili....    Mene takav servis kosta oko 3800 din.  :ne:

Keka

Za dizlo samo filter goriva kosta oko 5000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

 :ha:  `bes dizlo...pa gde je tu onda usteda...satro na gorivu?  :bonk:

ivan-bgd

Da sam ja sve sam radio ne bi ni mene  koštalo toliko nego mnogo manje.Kao što sam jednom naveo na stilu sam sve sam radio i koštalo me sve oko 45evra.Ali pošto je auto u garanciji a ja ne bih da rizikujem...moralo je ovako.I mislim da jednom u 6 meseci nije mnogo dati te pare ako hoćeš garanciju a ne voliš rizik.E sad ko prelazi baš puno, njemu se ne isplati i verovatno bih i ja tada sam održavao auto.A da nema plina pitao bih benzince za uštedu.... :ne:

Loganovac

 :offtopic: Da nema plina, drukčije bismo se pitali za zdravlje. Ovako, tvrdim da je Žacov kilometar najskuplji iako sam održava vozilo, dizlo na drugom mestu a Peja je apsolutni šampion - em plin em ga ne gazi!  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#149
Drugacije ja razmisljam, pazi moj rezon, ako na autu garancija traje 3 god. i ja dajem servisima 2x140 evra godisnje, za 3 god. cu dati samo na servise 840 evra. minimum + ako jos usput dajem jos neki dinar koji ne ulazi u redovno odrzavanje u garantnom roku.... E sad, ako sam odrzavas, za isti vremenski period daces 270 evra (sam si rekao da bi te kostalo oko 45 evra po 1. servisu).
Znaci za 3 god bi usparao oko 570 evra. na samoservisiranju (koliko je to goriva i kilometara?).  Da ne pricamo uz to da u motor sipaju neki "Motrio", ja u svoj sipam iskljucivo Castrol, koji je sigurno bolji od Motri-ja (samo sam poslednji put sipao Elf. ali sledecu zamenu planiram da se vratim Castrolu)
Generalna na motoru kosta nekih 500 evra. delovi + masinska obrada, a vrlo su male sanse da ti za 3 god. crkne motor, ali i ako crkne opet si dobar 70 evra.
Po meni garantni rok sluzi da se vlasnici koji su platili nov auto dodatno oderu za jos 800-1000 evra za tih 3 god.  :ne:

Potrosnjom svog auta sam prezadovoljan i ne smatram da mi je skup kilometar, ni ja ne gazim auto.

Samo na velikom servisu sam usparao oko 110 litara goriva, a to je oko 1500 km. (minimum, vise je, al ajde) od velikog servisa sam presao 2000 km, znaci do skora sam se vozio DZaba....  :kava: