Alat i delovi potrebni za putovanje u Crnu Goru

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Citat: ljubapo poslato 13.07.2010. - 19:22
...Zato i pitam a vi navalili ko da sam Bojanic...
:Smiley: :hihi: :too:
Obzirom da su nam, uglavnom, noviji automobili, nemamo baš mnogo informacija o zamenskim delovima.
Za svećice pozovi Mass company. Oni su među prvima počeli sa NGK svećicama. Imaju kataloge, pa ti mogu dati oznaku svećica za tvoj motor. Sa tom oznakom odeš u najbližu radnju za Reno delove, i kupiš :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ljubapo

#31
Upravo nasao na netu.... izgleda da se radi o NGK Spark plug BKR6E....... ako gresim neka me neko ispravi.....

Boka

Ljubapo : Pitao si me kakav je put do CG, ali ti ja po tom pitanju ne mogu dati adekvatan odgovor posto sam ja sa juga Srbije i ja idem za CG preko Kopaonika i Novog Pazara, a ti planiras da ides preko Bosne. Sreo sam se sa jednim prijateljem iz BG na moru i on je dosao preko Bosne i kazao mi je da nije bilo nikakve guzve, da je put bio maltene pust.
Eto , ako sam ti bio od pomoci. I da , stigao je za 9 sati od BG do Tivta.

Keka

Bojanicu (mada me vise podsecas na Stevu Zigona), sve sto pitas ti je vec receno, samo treba da procitas. Lako je biti fin, ali je tesko razumeti poentu.
Citat: Keka poslato 13.07.2010. - 15:39

Zatim ti trebaju svecice, najbolje NGK LaserLine No1 (Bosch i Bosna se ne mirisu sa Francuskim bobinama),
Na tako dalek put logicno je poneti i set zupcastog i PK kaisa (cene zavise od nivoa opreme).


NGK i ostale svecice mozes da pronadjes na njihovom sajtu, samo je potrebno malo dobre volje. Evo ja cu ti servirati na tacni :
http://www.ngk.de/index.php?id=659&pd=660&t=pkwzuendkerzen&lmf=DACIA&h=DACIA&m=Sandero
http://aa.bosch.de/advastaboschaa/kidownload?publication=1&cl_id=20&pos=1&attrv_id=469&type=download ovde potrazi pod "Renault Logan"
http://www.enker.com/images/SPC-99-00.pdf ovde potrazi za Renault K7J ili K7M motore.

Originalne Renault (tj. Eyquem) su odlicne i sigurno nece izneveriti. Potrosnju goriva neces bitno promeniti sa promenom modela svecica. 9-10 litara po Bg je odlicna potrosnja. Ne znam sta ocekujes. U svakom slucaju dobro i jeftino bas ne ide zajedno.

Ideja da sam menjas PK kais (a ne znas ni koje svecice idu) ako mu se nesto desi je  :fiju: posto to nije obican klinasti kao kod Juga i drugih starijih vozila.

U mom postu sa spiskom delova koje treba poneti sam bio vrlo ozbiljan, posto si i ti ozbiljan u svojoj nameri.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ljubapo

Keko, kais i svecice mogu sam da zamenim i na audiju a ne na sanderu ako zatreba....nego svecice idu nekako ali kais jos nista....putujem 19-tog...pozurite, a ja sutra odoh da trazim po gradu svece.

Boka

Mozes da uzmes i valeo svecice, one su dosta jeftinije i vrse posao isto dobro kao i svecice drugih marki, ja ih imam na loganu, da ne dajes puno para a da opet eto imas rezervne za svaki slucaj.

ljubapo

Koje su ti sada Valeo....ok...gde da pazarim.

krle


mladen895

Al ste isprepadali čoveka ko da vozi oldtajmera ili će da upane u Crnu Goru sa kontra strane,tj. preko Bugarske,Turske ,Kine,Amerike,Severne Afrike i Albanije. :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

dejanz

Ma samo opusteno, ne treba nista od delova. Ja kad sam uzeo auto 2005 kupio sam litar ulja i litar antifriza da imam za dolivanje (ostala stara navika). Ulje mi jos uvek cuci u gepeku neotvoreno. Antifriz sam odmnah dolio jer mi je fabricki bio skoro na minimumu al bolje da nisam, posle toga je antifriz u posudi dobio tamno braon boju (neko je vec na forumu imao isto iskustvo i pisao o tome).

Znaci nahrani pilice i nediraj dugmice. :)

Deki

Keka je naveo (http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1684.msg25911#msg25911) ono najosnovnije što je potrebno za sigurno putovanje u Crnu Goru.

Ako bi se želela skoro 100%-na sigurnost spisak bi bio mnogo duži.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

sinnet

           Keka je zaboravio i klipni prsten. Moze i polovan,tek da se dovuce do majstora.
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

ljubapo

NGK svece kod Mass-a 293din/kom.....posteno.....kais jos nisam resio, u HITU 2600din za Sandero i ne pada mi na pamet da masnoj koki......znate vec...ajde gde da potrazimo alternativu....

Keka

Zaboravih da napomenem da se ugradnjom neoriginalnih delova i intervencijama u neovlascenim servisima gubi garancija  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D