"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Nemam pojma :) ja sam mislio da se ovako meri, jer odkud BC zna da auto trosi TNG ili BMB, obizrom da ta dva sistema ismaju svoje injektore.

slavko_bgd

 Off topic:

Jedno vreme mi se dešavalo da mi ili nestane gasa neposredno pre pumpe ili mi se upali rezerva benzina u blizini pumpe.
Počeo sam da tripujem kako BC zna gde je pumpa...  :Smiley:

Boka

Evo da se javim da je problem resen i da je banalan. Sve se ovo desavalo dok jutros nisam otisao do majstora koji je tvrdio da plin ne valja i bio je u pravu. Otisli smo do druge pumpe za plin , plin u boci je bio pred kraj , napunili bocu do kraja (ponavljam na drugoj pumpi) gde je stalo nekih 35l gasa i krenuli u test voznju i bord je poceo da pokazuje normalnu potrosnju na plinu.  :lux: Evo i da kazem da je gas predhodno bio sipan na jednoj privatnoj pumpi a da sam na NIS-ovoj tankovao do kraja cepa i resio problem.

bmiillan

ako vam se auto pokvari sipajte na nis-u i biće po......   (prazna mesta popuniti po potrebi) :Smiley:
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Auto gas centar "Big Lale"...  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VaskezNS

Citat: PPejic poslato 25.12.2013. - 07:00
Jesi li siguran? Nisam primetio da mi pokazuje vecu trenutnu potrosnju ujutru na minus temperaturi, dok je jos motor hladan i radi automatski sauh.

Khem...da li ujutru na minusu ili leti u debelom plusu, kada se hladan motor zavergla on je po kriterijumima računara - hladan. I guraće mu saug isto bez obzira na vremensko doba jerbo računar ne zanima (niti on to zna) koje je godišnje doba. Pitanje je samo u kojem periodu godine će pre dostići svoju radnu temperaturu odnosno ugasiti saug pa samim tim "posisati" i manje goriva.

Odgovor je naravno leti jer se gvojzurija brže zagreje sa +20 na +90 nego sa -5 na istu radnu temperaturu  :nami:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

Zna temperaturu rashladne tečnosti, ali u principu si u pravu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

Ja sam bas skoro obratio paznju na ovakve stvari. Kad je skroz hladan i kad se upali, jako brzo potrosi 0.1l benzina (po aplikaciji), a da bi dostigao punu radnu temperaturu treba da radi u mestu i do 5 minuta. Jedno 3 do 4 minuta treba da se upale 2 crtice (na nekih 51 stepen se pale), tad obicno i pocinjem da vozim, umereno, dok se ne zagreje.

Mali  :offtopic:
Nego ono sto sam primetio je da, kada je auto hladan, ako ubrzo po davanju kontakta probam da upalim auto, on vergla jedno sekund, mozda malo vise, a ako ostavim jedno pola minuta onda upali odma.  :ne:

lakistrike95

Moze li se dijagnostikom iskljuciti pistanje za pojas, ubija me u pojam kada povezem nekoga a njega mrzi da se veze, i onda ono radi njegovo biiiiiiip biiiiiiiiiip, da poludi covek, a toliko se jako cuje da to nije normalno. Ubija u pojam.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lakistrike95

To sam znao i ja, nego moje pitanje je da li moze ? :D

hobbista

@lakistrike95:

"Kućna" dijagnostika (ELM) ne može. Jedino Clip ako ima tu opciju  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

lakistrike95


speedo

Citat: miki-bgd poslato 25.12.2013. - 22:09
Mali  :offtopic:
Nego ono sto sam primetio je da, kada je auto hladan, ako ubrzo po davanju kontakta probam da upalim auto, on vergla jedno sekund, mozda malo vise, a ako ostavim jedno pola minuta onda upali odma.  :ne:

U mom uputstvu za korištenje stoji da treba, kada je napolju hladnije, dati kontakt i sačekati dok pumpa odzuji par sekundi pa tek onda verglati. Tako stalno palim i nema nikakvih problema.

maestral5747

U mom autu ima svatko da se veže. Nema  što da ga mrzi. Osim ako nije punica u pitanju  :gun: