Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Klasično PS ulje.
Zamjena nakon 10 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

gari1809

Citat: Slobodan čovek poslato 16.09.2019. - 18:12
Шта мислиш о овом уљу? Исто испуњава API-SN. Има га у Лидлу.

http://www.pennasol.rs/motorna-putnicka/6-20-super-light-sae-10w-40.html#/25-pakovanje_ulja-1l



Иначе, колико тачно стаје уља у мој мотор? Да знам да ли да купим 4 или 5 литара.

3 litra sa filterom i od maksimuma bude nekih 4-5 mm. Ako imaš vremena firma Slodes u Rakovici koja je generalni uvoznik Petronas ulja ima akciju 4 litra + 1 gratis tako da te PETRONAS SYNTIUM 3000 5W-40 izadje oko 2000 din.

Slobodan čovek

Ех, нисам знао да је полусинтетика. Не могу да нађем пуну синтетику 10W40 API SN нигде...


Citat: Raja poslato 16.09.2019. - 21:25
3.2l-3.3l mada je sasvim dovoljno i 3l.

Хвала.

Zoran

Mislim da je bazno ulje grupe III prirodno 5w pa stoga se samo nameće 5w ako želimo punu sintetiku.
Sam svoj gazda - vazda.

Slobodan čovek

То онда објашњава. Па добро, узећу полусинтетику, као и до сада.

saša61beograd

#1115
CitatШта мислиш о овом уљу? Исто испуњава API-SN. Има га у Лидлу.

http://www.pennasol.rs/motorna-putnicka/6-20-super-light-sae-10w-40.html#/25-pakovanje_ulja-

Retko informativan i detaljan sajt ima ovaj Pennasol.Ima i ovlašćenog uvoznika u Srbiji,u S.Mitrovici.Sve izgleda savršeno,baš kako treba kad je nešto Made in Germany.Međutim,za punu informaciju treba kopati malo dublje.Onda se sazna da je Pennasol brend nemačke kompanije Avista,a koja je veliki prerađivač korišćenog ulja!To onda objašnjava nisku cenu i zašto se prodaje u Lidlu.

vodolija

#1116
 :lau:Ne bih lenj pa iščitah svih 75 strana na temu koje ulje itd. Moglo se uočiti da je od početka teme do danas lagano počelo splašnjavati "potrošačko društvo" - valjda i automobili stare pa se nema potrebe za najboljim, najskupljim i ostalim naj...ili nas je oplajpičila kriza... Ko će ga znati uostalom? Ja sam u logišu, sada već blizu 15 godina starog, sipao elf 5w40 ( kod mene je zadnjih 10 godina ). Prošle godine sam dobio neko 10w40 pa mi drugar to sipao...nemam utisaka - koje je ulje bilo u pitanju - pojma nemam! Bile neke besane noći...  :crazy: Ovih dana krenuo u pronalaženje šta da sipam, a pošto sam lojalan sa karticom a i nakupilo se poena na "sa nama na putešestviju" - reko da otresem neki Nisotec ili G-drive, kad ne lezi vraže, posetim dve nis-ove pumpe u par dana a tamo ni jedne jedine kantice ulja!?!  :doh:... Tek, ide li ko na nis-gasprom pumpe ( poželjno NBG ) a da je video da ima ulja - ili da jedno jutro za one poene, što bi rekao Amadeus Rambo - kupim raznih "džirlo ku*aca-palaca"?

Ako može u buduće bez vulgarnosti i vređanja. Prouči pravila ponašanja na forumu.
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=3449.0

Zoran

Sada je mnogo jednostavnije kupiti motorno ulje jer mnogi proizvođači su u proteklih 10 godina pribavili Aprovel (jeli se tako kaže? ).
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Изговара се "апрувал" што значи сагласност или одобрење на српском. Разумемо се у сваком случају.  :ziveli:

silent

Citat: vodolija poslato 06.10.2019. - 14:21
Tek, ide li ko na nis-gasprom pumpe ( poželjno NBG ) a da je video da ima ulja

Pre jedno mesec dana sam video G-drive ulja na Gaspromovoj pumpi preko puta Ušća, bivši Dejton.

saša61beograd

Nije mi jasno kako to nema ulja na Gasprom/NIS pumpama.Istina,nema ih u samoj pumpi,već su izložena na policama ispred.Nisoteca ima svih vrsta,a G energy ulja zaista ima u ponudi mnogo manje nego ranije.

vodolija

Eto ja dve obišao i nema. Nema kako kažeš "u pumpi", nema ispred, unutra - ni sa strane ( na krov se nisam peo ) :) juče svratio do Dejtonke ima nešto malo nisoteca, ne onog koje sam hteo a G-ija ni u tragovima...

Zoran

G - Energy,  nema ni u BiH ali Nisotec ulja izgleda da ima dovoljno
Sam svoj gazda - vazda.

vodolija

G - Energy posle obiđenih 5 pumpi pronađen na 6-toj - ZMAJ...

Elem ovaj Profaco nije više zvanični distributer za ELF bar ga nema na spisku ovlašćenih distributera na Total - Srbija  :ces:

Slobodan čovek

Citat: saša61beograd poslato 17.09.2019. - 11:23
Retko informativan i detaljan sajt ima ovaj Pennasol.Ima i ovlašćenog uvoznika u Srbiji,u S.Mitrovici.Sve izgleda savršeno,baš kako treba kad je nešto Made in Germany.Međutim,za punu informaciju treba kopati malo dublje.Onda se sazna da je Pennasol brend nemačke kompanije Avista,a koja je veliki prerađivač korišćenog ulja!To onda objašnjava nisku cenu i zašto se prodaje u Lidlu.

Знам, Пенасол рециклира али и прави нова уља. Купио сам уље у Лидлу (њихов бренд W5). Интернет каже да Лидл брендира баш та Пенасол уља. Оно уопште није јефтино, кошта 700 динара по литру. Ја уопште нисам размишљао да купим то уље због цене, већ зато што ни једно API SN уље 10W40 градације нисам могао да нађем а да није поручивање са интернета (па чекање курира, да ли ће стићи да ми испоручи на посао или на кућу,...). Зато сам купио у Лидлу, јер ми је близу. А и искористио сам да пошаљем 2 рачуна за наградну игру. Јавићу ако добијем BMW-а, ако је неко заинтересован да га купи :p
Мене у ствари уопште не интересује ко прави уље. Ако оно испуњава API SN стандард, то је онда врло квалитетно уље. Ако је неко ђубре, не може да испуњава тај стандард.