Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

zac

Ma za Castrol sam bio siguran, posto sam ga uzimao u Skodinom i Audijevom servisu, a i znam ljude, ne bi me prevarili.  Gledam cene jeftinih mineralnih ulja kao sto su Optima i Galax i jos neka, i njihova cena je od 400 do 800 din za litar, pa mi se ovaj ELF cini prejeftinim za sintetiku.  :ne:
A mozda i gresim.

Loganovac

Onda se upozaj sa nekim iz Profaca  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


saša61beograd

Navikli smo da nas deru pa nam smeta kad nije skupo.Filter ulja Purflux A 1278 za Dačije u "Panter"-u u bloku 44 je 400 din a u Hit-u u Reno kutiji preko 1100 din.
Žac, kupuj slobodno u Profacu,niko do sada nije imao primedbi.
Off:filter vazduha u istoj radnji,naravno Purflix je 700 din,a Motrio,made in Tunis u Hitu 980din.
Ps.Ovaj uljni filter je sigurno original,ako neko sumnja, jer Purflux filteri za ulje imaju jedinstven cik-cak papir za filtriranje,lako se proveri.

saša61beograd

Ispravka:filter ulja je LS218 a filter vazduha je A1278.

zac

Sasa hvala, kupicu ga.   :wave:
Zbunilo me je to sto je jeftinije od nekih krs ulja, ja sam do sada Castrol nabavljao po servisima i to ne po njihovoj malprodajnoj ceni, vec po nizoj. Imam nekakve povlastice u ACM-u kod Zike.  :hihi1:
Nadam se da cu se sa sledecom zamenom vratiti na Castrol, auto je "naucio" na njega.  :nami:

Veterinar

Autu je svejedno. Profaco je ovlasceni uvoznik i ako oni nemaju original ne znam ko ga ima.

ivan-bgd

Tako je.Ako oni muljaju onda jbg,tako da ti dođe isto gde god da ga kupiš,jer su oni uvoznici :ces:

Keka

Citat: žac poslato 11.04.2012. - 13:54
Ma za Castrol sam bio siguran, posto sam ga uzimao u Skodinom i Audijevom servisu, a i znam ljude, ne bi me prevarili.  Gledam cene jeftinih mineralnih ulja kao sto su Optima i Galax i jos neka, i njihova cena je od 400 do 800 din za litar, pa mi se ovaj ELF cini prejeftinim za sintetiku.  :ne:
A mozda i gresim.

Mozes da kupis isti taj Elf u ovlascenim servisima po ovlascenim cenama, da bi mirnije spavao  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Ja sam u ,,stila,, sipao seleniu wr5w40 i mirno sam spavao.Nisma se noću budio.A plaćao sam 50 nižu cenu.Isti uvoznik koji prodaje radnjama i servsiima,prema tome nema to veze :hihi1:

speedo

Ovlašteni servisi i u BiH elf ulja nabavljaju preko Srbije, tj. preko profaca. Meni nude elf 10w 40 ili 5w40, kao i motrio 5w 40. Motrio je kao malo jeftinije (u ovlaštenom servisu), ali malo ili nimalo podataka o njemu, i google je nemoćan.

krle

#131
Citat: saša61beograd poslato 11.04.2012. - 14:32
  u "Panter"-u u bloku 44 

Može li preciznija adresa?

Postoje tri prodavnice. Adrese su na: http://www.panter.rs/kontakt_beograd.htm

saša61beograd

Gandijeva 156,blok 44,prvi red zgrada do Gandijeve.Imaju još par radnji u gradu (guglaj).Radnja je puna Valeo i Purflux proizvoda,kažu da su direktni uvoznici.

jasho

Žac, kupi ulje i ne brini.
Ja sam za sestrina kola iz VW grupacije pre neki dan uzeo 5 lit. standarda 505.01 za 24 eura, a isto takvo ulje tipa castrol ili Mobil nije ispod 45 evra, pa ti vidi!!! :banghead:

zac

#134
 :aplause: Drugari hvala na savetima, kupio sam danas ELF-Evolution SXR 5W40 u Profacu za 2000din 4 litre.
Mogu vam reci da sam prijatno iznenadjen, primila me je ljubazna gospodja i usluzila, a bio je tu i ljubazni gospodin, kada je cula da sam clan DFS-a ponudi me i kafom. Malko smo divanili uz kaficu a ja im obeca da ce mo nastaviti da ih reklamiramo na forumu sve dok budu imali ovakve cene.  :hihi1:  Na kraju dobijem na poklon Dacia privezak i olovku ELF, lep gest.  :hall:

Citat: Loganovac poslato 11.04.2012. - 14:02
Onda se upozaj sa nekim iz Profaca  :Smiley:

@Loganovac, poslusao sam tvoj savet.  :zloca: