tečnost za brisače

prethodna tema - sledeća tema

bruno

Jedna naizgled banalna stvar je tečnost za brisače. S obzirom da sam prije vozio stare automobile na to nikada nisam obraćao pažnju. Šta ljeti sipati za brisanje stakala, pošto sve ono što viđam po trgovinama je za zimske uslove. Da li tu istu tečnost razblaživati sa destilovanom vodom ili sipati nešto drugo.

Keka

Kod nas, po megamarketima i po ozbiljnijim pumpama, postoji zimska i letnja tecnost za stakla. Moze se kupiti u vec pripremljenoj varijanti, ili kao koncentrat koji se razblazuje vodom (npr. Sonax, koji licno koristim).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

ja isto korisim sonax, kupim malu bocicu(zaista malu) i razrijedim je u 2litre vode. super stvar  :hihi1: :woo-hoo:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

bmiillan

sonax mala bocica od 2 litra  :Smiley: miris jabuke razredjuje se vodom
letnja varijanta. zimska varijanta gotova tecnost ali isto od sonax-a ili
nekog drugog poznatog proizvodjaca da ne bi bilo problema sa lakom na
haubi.
nemoj na silu uzmi veci cekic

stalker

Danas ima svakavih tekućina za stakla ali treba biti oprezan jer neke od njih nagrizaju gumu pa se onda čudimo zašto nam brisači kratko traju a stradaju i gumeni kederi oko stakala a navodno ni za lak nije dobro.  :agr:
Zato izbjegavam kupovinu tih jeftinih tekućina bez ikakve dekleracije. 
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Zoran

Kažu da ljetne tečnosti lakše uklanjaju ostatke od uginulih insekata.

                                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Nisam siguran, ali obratite paznju, mislim da koncentrate treba rastvarati u destilovanoj vodi da kamenac iz obicne vode nebi ze*nuo pumpicu ili zapusio brizgaljke!

Vihor

 :to:  iskljucivo koristim destilovanu vodu, (imam destilator na poslu)   :c:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ziki_the

Citat: Vihor poslato 14.03.2011. - 17:51
:to:  iskljucivo koristim destilovanu vodu, (imam destilator na poslu)   :c:
:Smiley: :)
Ja razblazujem sa WFI vodom   :zurka:

Deda

Kupujem na Beopetrolu tecnost od 4 litra letnja varijanta. Sipam 3 litra do vr'a, a onaj litar poklonim nekom da me ne nervira po gepeku... Tecnost oko 200 dindzi.
I za nju mi nikad nije zao da dam kintu, ali za brisace, uh, uvek....Izgleda da je to reakcija na lopove koji mi stalno maznjavaju brisace? Vucem neke komplekse, garant?!

Svarog

Koristio sam Nigrin koji se rastvara u odnosu jedan prema jedan (1l tečnosti + 1l vode), a sad sam prešao na Sonax iz te mikro bočice. Oba su stvarno dobra. Uvek sam rastvarao česmovačom.