čime mažete gume za bolje održavanje

prethodna tema - sledeća tema

msecanmo

Interesuje me kad operete auto ili kad želite da vam se gume crne čime ih mažete i šte je po vama najbolje za gume :ces:

Deda

... dam zeni auto i ona prodje kroz najvece blato. Kad se auto i gume osuse, gume budu bele...
Nikada nisam mazao gume nicim. Samo kad auto perem, predjem i preko njih vodom, vise paznje poklanjam limovima i plastikama...

msecanmo

E u Mostaru jako sunce pa ih isuši :friends:

leotar

@msecanmo, mozda da pocnemo stavljati one kartone na tockove kao sto su prije radili na Fice i Stojadine  :Smiley: Samo sam jednom, davno, kupio neko sredstvo kao za odrzavanje guma. Sve sam zivo isflekao sa tim. Imam osjecaj da je to (a i dosta ostalih stvari) samo "mamipara", tj. u sustini ne dobijes nista. Ne samo da mozda ne pomaze, nego je pitanje na kojoj su bazi i koliko moze da skodi poslije nekog vremena. Desavalo mi se par puta da na proizvodima za njegu auta se ne poklapa ono sto je napisano u originalu (na engleskom ili njemackom) i ono sto je na nasoj deklaraciji...

msecanmo

#4
E to s kartonom je dobra stara fora :Smiley:  Ali ipak sunce ovdje ubije gume pa ih nije zgoreg premazati samo je pitanje čime je najbolje  :friends:

Daniel

Ima raznih stvari za gume. Ja imam dva kornjacina cuda, jedan u obliku spreja, drugi u obliku gela. I jedan i drugi rade odlicno posao. U perionicu u koju redovno idem gume mazui glicerinom.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DarioGTI

ja poslje svakog pranja auta mazem gume sa tim crnilom.... na boci od 1.5L pise marka "Wiper".... kostalo je oko 7eura.... onda to malo polijem na spuzvu i trljam po gumama.... i mogu rec da traje podosta dugo! na dekli pise za sjaj i zastitu.... ali svakako pridonosi estetici auta  :lazy: :hall:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Deda

...zaboravih da kazem i da mi je totalno dzabe da mazem gume bilo cime jer su putevi kod mene prepuni kadica, i svacega jos i da nikad nemam pojma kad ce koja guma da mi rikne.
Kada bi putevi bili ok, sigurno da bi mazao gume i tako i njih stitio i produzio im vek trajanja...

ppejic


srbenda

Silikonsko ulje je najbolje i za gume i za kedere a uz to prekriva i fleke na plastici od poliranja!

mladja73

Citat: ppejic poslato 04.04.2010. - 10:36
Crni imalin?

Pa nismo valjda u vojsci...


Ja koristim malo razblazen glicerin 
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

DarioGTI

a zna li netko neko sredstvo za gume, ali da ne spadne nakon prve kise.....  :hall:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

ppejic

To je bila mala sala. Ne vidim potrebu da se mazu gume bilo cime.

Peja

dovla

#13
Mozda treba probati vazelin  :Smiley:

Salim se.

Gume mi traju u proseku do 2,5 god max, zavisi koliko predjem km.
Pre se istrose od voznje nego sto "ispucaju/isuse se" od sunca
Ne mogu propasti za 2 god, pa ih ne mazem (samo operem).
Licno mislim da mazanje ima vise estetski razlog nego zastitni.

Druga stvar je ako ne prelazite puno km pa imate dugo iste gume na autu, a auto stoji napolju.
A i onda gume ne treba da predju 6 god starosti.

Loganovac

Slažem se, estetski momenat je bitan (doduše, kako kome). Kad npr. operem kola kvalitetnim šamponom sa voskom, na gumama valjda takođe ostane sloj tog voska pa dobijaju odvratnu zombi belinu... Ništa zato, namažem ih kornjačicom (jeste u spreju, ali mu ja malo "pomognem" sunđerčetom više da ne bih ulepio ratkapne) pa se crne i sijaju ko u salonu!
Inače, auto mi stalno stoji napolju, u radno vreme (do 14h) uglavnom na suncu, nema vidljivih posledica na gumama za ove tri godine.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.