Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Zoran

Moj poznanik je sa kecom prešao 200 000 km za 4 godine bez zamjene zupčastog (dečko bio mlad).
Sam svoj gazda - vazda.

Goran

Otprilike cu i ja imati izmedju 50 000 i 60 000 kad mi auto bude star 7 godina nisam pametan sta da radim da li na 4 godine da menjam

dejanz

Meni je logan april 2005, presao 46000 km. Jos nisam menjao kaiseve.

Aleks

#168
@Goran
Tacnije 6.5 godina, nasao sam neku sredinu izmedju propisanog vremena i propisane kilometraze, i sve to u konsultaciji sa ljudima iz servisa jer poznaju moj nacin eksploatacije auta kao i stanje istog.  :ziveli:

alexv011

i moj je 2005. god. ; 40.000 km ; menjacu ga na sledecem redovnom servisu, pred odmor iduce godine  :to:

Zoran960

Logan avgust 2005 god. preso 49000 km.Primetio sam da vodena pumpa pomalo curi ,pa sam resio da odradim zamenu kaiseva i vodne pumpe u sopstvenoj reziji u Nisu. Cena :Set zupcastog sa spanerom-Hutchinson (engleska) 7600 .

                  Vodena pumpa -kwc (Italija)-4500din.         
                  Pk kais Reno    - 1800din.
                  Rad 4000.
                  Antifriz Total G-12 3 lit, i destilovana voda 1400.
                  Dijagnostika 1000 din.
                  Ukupno oko 20000din.
Majstor u poslednjih sest godina radi Daciju.
Ulje i filtere cu da menjam na 60 000km.     
           

Zoran

#171
Imenjače ma nije to sopstvena režija (kada isprljaš vlastite ruke). To je kod neovlaštenog servisera. Svakako mislim da ti je potez dobar. sretna vožnja  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

DejanNS

55888 kilometara... veliki servis 29.000... AK Sekulic, cak sam i fiskalni dobio na moje insistiranje.

Ljota

#173
@Zoran960 - Da li može da se dobije ime, prezime i adresa majstora u Nisu?

DejanNS

jel su nekom menjali semering na ovom servisu?  :write:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Evo da i ja napišem na temu velikog servisa.

Urađen danas kod Žive delimični veliki servis tačnije zamenjeni:

1.Vodena pumpa 4500 din
2.PK kaiš garnitura 7100 din
3.Garnitura zupčastog kaiša 8950 din
4. Zamenjene dve ubodne sijalice na konzoli ventilacije 300 din
5. Usluge servisa 6500 din
Total: 27350 din

Ulje filteri, svećice menjani pre dva meseca u sopstvenoj režiji.

Momci koje rade kao po običaju za pohvalu, ali se desio ajde da ga nazovem ,,mali nesporazum'' :hm: koji me je koštao 5000 din više. Elem kad sam zvao i pitao koja je cena da se zameni sve gore navedeno (osim sijalica) rečeno mi je preko telefona 21900 din što mi je bilo ok , dok je menjao majstor Ivan  konstatovao je da potrebno zameniti pored PK kaiša i PK španer jer je dobio lufta i  neispravan je, a koji sam ja dok sam razgovarao na temu šta zameniti i po kojoj ceni imao  vidu da se zameni i to sam i naveo u telefonskom razgovoru, međutim osoba sa kojom sam razgovarao iz servisa  tom prilikom je dao cenu bez zamene PK španera jer oni to u servisu ne menjaju ako nije potrebno, pošto je konstatovano da je isti neispravan to su dodali na onih 21900 pa me je na kraju izašlo 27050 din. Tako da vam savetujem kad budete dogovarali u servisima insistirajte više puta da se potvrdi šta se menja i za koju cenu, izgleda da jednom nije dovoljno. :ces:

Da napomenem još da su svi delovi osim vodene pumpe iz Renult asortimana.

Eto toliko od mene! :ziveli:

ivan-bgd

Po meni kada se kaiševi menjaju neminovno je da se menjaju i španeri jer kad se kaiš popusti lager se olabavi i počne da škripi.Ali po meni ovo ti je ok cena skroz.Mada da je još neki španer zamenjen bilo bi to oko 400 evrića :ces:

Keka

Ne razumem jednu stvar-ako se covek vec odrekao garancije zamenom ulja, svecica itd. u sopstvenoj reziji, zasto placa derikozama za kaiseve (i spanere), pa jos Renault, koji kostaju nekoliko puta vise od zamenskih.  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Keka, garancija je istekla krajem prošle godine tako da sad male servise radim sam.
Za ovaj  nazovi veliki servis koji ja sam ne umem da uradim, jer nemam alat, znanje ni uslove da radim, zvat je TTD i dobio sam informaciju da delovi izađu oko 17000 din bez ruku, tako da mi je ponuda od 21900 koju sam dobio sa delovima i rukama majstora bila sasvim ok, ali onda dolazi kvaka 22 :bonk: