Sandero vs Punto

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Charlie, ne obraćaj pažnju na neumerene Daciamane i u zdravlju da se voziš. Nema jeftinijeg vozila od KG Punta kad si bez keša, fakat, i šta se tu može...
Čestitam na novom autu.  :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle


Boka

Charli, sa srecom da te Punto sluzi dugi niz godina i uzivaj u novom    :to: automobilu to u danasnje vreme ne moze svako da priusti. Samo vozi i  :lazy:.

dovla

Charli, osim službenog auta najbolji auto je nov auto.
Vozi i uživaj.

A svi na forumu znamo ko je bolji.
Mislim na auto.

Charlie

Hvala svima, vec rekoh da mi je sandero bio prva zelja ali se isprecio finansijski momenat. Kad budem otplatio ovog puntosa ostace mi auto koji ce posluziti za ucesce za neki bolji (ala razmisljam kao svaba a  :) ), ako Dacia bude pravila neke vece sto da ne, nisam skeptican prema Rumunima uopste.


dule0911

Izvinjavam se sto vadim temu iz naftalina, i ja mrzim kad neko to radi  :ban:

Ali moram ovo da dodam, sto me uzasno iznerviralo. Isto sam zajedno sa caletom u procesu kupovine novog auta, i od punta smo odustali u roku od 10-15min.
Pokusacu da budem objektivan. Punto je bolji izbor ako se uzima auto na kredit i finansije su presudne. Tu Sandero nema sta da trazi, subvencionirani kredit je veoma povoljan. U svakom drugom scenariju je Sandero bolji izbor. Uzgred koliko znam limarija je pocinkovana na Puntu, sto je isto plus u odnosu na Sandera (mada nisam bas siguran kako ce izgledati posle par godina, videcemo...)
Prva stavka - ABS. Zasto ga nema serijski??? Prosto mi je neverovatno da ljudi u Fiatu nisu mogli da uloze malo vise u proizvodnju automobila i obezbede ABS na svakom proizvedenom primerku. ABS je po zakonu u EU obavezan od 2000. ili 2001. godine cini mi se. Kod nas naravno nije, i Fiat je tu uvideo mesto za profit. Ono sto me jos vise iznerviralo je sto se ABS isporucuje samo i iskljucivo uz najjaci paket opreme, znaci nemoguce ga je naruciti u nizim paketima?! Nekako mi je neverovatno da proizvodjac toliko stedi na sigurnosti svojih kupaca. Znam da vecina ljudi koja kupuje Punto ni u prethodnom autu nije imala ABS, ali to svakako nije opravdanje - ABS se danas podrazumeva, a pogotovo znaci prosecnim vozacima koji se ne snalaze najbolje u kriticnim situacijama.
Druga stavka - cena. Po trenutnim cenama, i Punto i Sandero su na popustu, i imaju slicnu cenu. Za nekih 8000 se kod oba dobije slicna oprema (klima, el. podizaci, cenralna...). Prednosti Sandera za te pare: ABS, veci je, jaci motor. Kod Punta ne mogu da nadjem neku prednost, a dodatno me nervira sto nema ABS i sto u njegovu cenu ne ulazi carina kao kod Dacie - a kostaju isto. Cena servisa je slicna, prednost punta je sto mislim da vise obicnih majstora ga poznaje - znaci vise servisa.
Treca stavka - kvalitet pojedinacnog primerka. Ovo me posebno zanima, ko radi kontrolu kvaliteta u Fiatu - izgleda niko. Imam dva druga koji su uzeli domaci Punto (classic, ne z10), u razmaku od par meseci. Ista oprema isto sve, cak i boja. Ali zato kvalitet nema veze jedan sa drugim. Kod jednog je boja na pola auta kao pomorandzina kora, neravnomerno ofarbano. Plastika skripi nije upasovana na par mesta kako treba, sedista isto cvrce itd da ne nabrajam. Kod ovog sto je prvi uzeo - nista od navedenog! Sve je ok i iako na prvi pogled isti auto - u stvari je mnogo bolja zavrsna obrada!

Iz svega gore navedenog dolazim do sledeceg zakljucka:
Ako se auto kupuje na kredit i budzet je ogranicen: Punto.
Svaki drugi scenario: Dacia.

Opet sam se raspisao..  :write:

hobbista

Citat: dule0911 poslato 28.05.2010. - 00:49
...prednost punta je sto mislim da vise obicnih majstora ga poznaje - znaci vise servisa.
Ovo ti nije argument, pošto ima dosta majstora koji rade Reno vozila. Za punta nemoj da računaš majstore koji menjaju lamelu na jugu za 10€ na ulici.
Kvalitetni majstori za Fiat nisu u nekoj brojčanoj prednosti (makar u Bgd-u)!
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Dexterslab

Ne bih ja bio ja da se negde ne umesam.Ovako, 2006.godine dobili smo sluzbenog Punta... od opreme nista sem elektro podizaca...motor 1.4 16v ili 1.6 16v, ne secam se... 2007.godina decembar, auto presao 80,000: Da bi auto isao pravo volan mora da se drzi polu desno, gubi na masi, servo ne radi, katalizator riknuo, motor cakce na meni cudan nacin, amortizeri otisli, pukla oba prednja sedista, menjac nece u rikverc(skoro nikada), gepek nece da se zatvori,elekto podizaci crkli,  e to su samo neki kvarovi za koje ja znam da su se desile na njemu. Ja znam da su bili u pitanju extremni uslovi exploatacije, medjutim poredjenja radi...pezo 307 u istim uslovi je izdrzao samo sa manjim kvarovima. E sada, licno poznajem nekolicinu taxista koji voze daciu (do duse logan) ali to je to, koji su u prilicno slicnim uslovima prolazili samo uz redovno odrzavanje i neke sitne popravke. A i imam primer Jagodinske bolnice koja ima par službenih Logana MCV i koji su vozeni od prilike na isti nacin kao i nasa vozila i pri tom nemaju nikakve zamerke sem naravno ono standardno, plastika, jeftina odrada itd...  Pri svemu ovom cuo sam neke glasine da MUP hoce da obnovi vozni park sa Daciom Sanderom i Hondom Acord...tako da moj glas bez pogovora ide Sanderu
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

DrJekyll

Prvo da kazem da sam ja uzeo Sandera na kredu i to fiksni dinarski koji mi je sve manji u EUR-ima, a plata je bas u evrima tako da ga manje placam svakog meseca.
Drugo, vozio sam juga koji je vredeo oko 600-700 evrica. Kada uporedim to za drz. subvenciju i kamatu od 4.5% ispada da sam dao 400 evra vise za Sandera, a imam mnooooooogo vise opreme od punta. Imam branike U BOJI!!!, imam ABS, imam bolji TRAP  :woo-hoo: ....itd. Ispalo me je isto da dam somica za ucesce za Sandera ili da dam ovim lopovima za subvenciju za Punta.

Ako je neko vozio Punta preko 130-140 km/h, taj je definitivno, bez razmisljanja suicidna osoba...(ja jesam) :Smiley:
Auto LETI preko 140, a kontrola 0.
Sandera sam vozio 170 km/h (malko nizbrdo :whistling: ) ali sve vreme dok sam putovao za Grcku sam isao oko 140-165 otprilike papucica do kraja, i auto se drzao PO KRIVINAMA na toj brzini. Nisam bio toliko lud da probam Punta u krivinu pri 160 :conf:

Ko god kaze da Sandero nije za preticanje uzbrdo...NE ZNA DA VOZI...Sandero uzbrdo MOZE da pretice, ali tada mora da vam obrtaljka pokazuje preko 4000 o/min. U svakom slucaju i po gradu moze da se vozi ovako kada zatreba, ali je tu punto malo bolji...priznajem. Ali i moj jugo je bio bolji za neke stvari i od Mercedesa  :hihi1: (parkirao sam gde sam hteo)

Koliko god da je para, kakvi god da su uslovi, koliko god da sam jadan....ne bih uzeo Punta nikako, bolje polovnjak nego to. Mada bolji je od YUGA   :Smiley:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Optimizam zrači kao majsko sunce...

Dakle, pored Raje ima još jedan brži od mene  :ha:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

Mali Keka je najbrži i ja mu skidam kapu. :)

sanderoman

Citat: DrJekyll poslato 20.09.2010. - 02:08
....ne bih uzeo Punta nikako, bolje polovnjak nego to.  :Smiley:

U srce me pogodi. Bolje stara baba nego djeva mlada?! :whistling: Ne verujte politicarima....

Loganovac

 :to: Ovde bi se ionako malo ko složio sa tom tvrdnjom, većina nas je kupila nov auto.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Pre nekoliko dana vozen sam u Puntu Classic. Auto je star tri godine, presao je 40000, ima punu opremu, nosace na krovu, kandzu, dobru muziku. Platila ga gospodja 4000 evra, od prvog vlasnika kupljen. Auto je dobar. Zapanjen sam bio kada je zena krenula na uzbrdici, nakon samo par metara ubacila u drugu (u medjuvremenu auto je izgubio na brzini, pa je skoro stao), nakon cega je auto povukao bolje nego sto bi moj. Nisam mislio sa cu ikad ovo napisati.