Sandero vs Punto

prethodna tema - sledeća tema

Promil

Pre neki dan sam iz Logana seo za volan Punta. Imao sam osećaj kao da vozim bicikl - svaka i najmanja rupa se oseća!

Loganovac

Citat: Boqy poslato 17.11.2009. - 14:09
Koliko me secanje sluzi sandero ima vise prostora pozadi nego logan, siguran sam da je siri i vislji, nisam siguran za prostor za noge. I ja sam mislio da je Logan komotniji pozadi dok nisam dosao da kupim auto, prva ideja mi je bila da uzmem Logana.
Ovo me podseća na ono "moj je veći"  :Smiley:
I ja sam ulazio u Sandera iz znatiželje još kad se pojavio po salonima - nisam primetio neku drugu razliku osim da stvarno ima manje mesta za noge na zadnjim sedištima. Što se širine tiče, 100% sam siguran da je isti kao i Logan, ajde za visinu da ostavim subjektivni doživljaj - dovoljno su visoki i jedan i drugi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Je`l da komentarišem? Pa, moj je veći  :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

#33
MCV  :Smiley:

Prednja sedišta gurnite nazad do kraja, pa onda proveravajte prostor pozadi.

Fabrika kaže ovo:




Loganovac

E, pa evo dokaza da ja Logan u svakom pogledu nešto prostraniji od Sandera, ali to zaista nije predmet ove teme  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Mozda i jeste... Mislim u smislu, taj punto je toliko nezanimljiv da smo morali malo da promenimo.  :)  Da li sam vam rekao da imam Punto u prtljazniku?  Loganovac, obrisi ovo kad se nasmejes.  :dobro:

krle

Jeste tema  Sandero vs Punto, ali kad neko pomene Logana...

:logan:

Boqy

#37
Heh, nisam sad ni proveravao, ali kroz glavu su mi prolazile neke dimenzije, ocigledno sam nesto pobrkao. Cinjenica je da sam i ja uvek smatrao da je Logan prostraniji. :P
Prostor pozadi i gepek mi nisu igrali neku ulogu pri odabiru kola, tako da sam se bukvalno u poslednjem trenutku odlucio za Sandera.

Sorry za off.

Inace mogao bi malo i na temu da pisem, posto mi je burazer kupio Punta skoro isto kad i ja Sandera.
Evo nekih mojih zapazanja, napomenucu samo ono sto mi se svidja.

Sandero je definitivno veci i konforniji, menjac je bolji (laksi i precizniji), ukratko po meni Sandero odaje utisak da mu je mehanika dosta bolja. Moje subjektivno misljenje je da ima bolje vozne karakteristike.

Punto manje trosi, dok su performanse veoma slicne, sam enterijer je mozda za nijansu kvalitetniji, manje krckaju plastike i ima manje "cudnih" zvukova u kabini, dok su sedista za klasu kvalitetnija. Servo je mnogo bolji, pa samim tim je auto, ajde tako da kazem okretniji u gradu, takodje su mu i brzine krace, te je i zbog toga malo laksi za voznju po gradu.

To bi bila neka moja zapazanja u kratkim crtama.

Charlie

Ja kupih punta jbg.  :c: Sandero mi je ostao neostvarena zelja. Trebao mi auto a sve se nekako iskomplikovalo. Pare koje sam spremio za ucesce odose neplanirano na drugu stranu i uslovi za kredit su katastrofa. To je bilo presudno, 4,5% kamate i bez ucesca, depozita i ostalih gluposti. Do sad sam presao sa njim nekih 400km i nemam nekih zamerki. Ima mesta koliko meni treba (190cm x 120kg) za one pozadi ne marim  :whistling: Finansijski momenat je bio presudan jer kad zavrsim sa otplatom kredita punto ce me izaci nesto malo preko 10k evra, a sandero bi me izasao skoro 14k. To nije malo. Sandera sam vozio samo jednom i ne bih da poredim, ali mi je nekako lepsi i da sam imao kesh njega bi uzeo sigurno.


P.S.
Nisam domaci izdajnik, nemojte me mrzeti  :ne:

Veterinar

#39
 :to: Nisam ozbiljno mislio kad sam napisao da bas takvog drzim u prtljazniku. Salu na stranu, sada imamo nekog ko ce nas objektivno izvestavati o utiscima... U zdravlju da te sluzi! Pozdrav!

sandero1.4mpi

Sve najbolje ti zelim i ja takodje.
Kada sam odlucivao koji cu auto uzeti bilo je Logan : Zastava 10 i onda najavise Sandero tako da je ispalo da ipak Sandero kupim i mislim da nisam pogresio. :respect:

mladen895

Ja sam pogresio sto sam s e rodio u pogresnoj drzavi,inace bi vozio Mercedes ko svi normalni seljaci, :Smiley:   :Smiley:  :Smiley::a Punto nema sanse pored Sandera. :c0:
Kad se mora,sve  je tesko.

Munze

Čestitam  :aplause:  :ziveli: Nadam se da će se okolnosti promeniti i da će sledeći auto biti neki model DACIE :too:

ppejic

Ima li smisla upoređivati? Na ovom forumu?  :ces:

Peja

david