Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Da,ti mali,popularni automobili imaju sumanute cene.Citroen C1 košta više nego C3 ili C4 sličnog godišta,Tvingo košta kao Klio ili Megan.

Zoran

Kupio sam za dijelove Logana u voznom stanju za 500 Eura. Treba mi zadnja osovina da napravim još jednu prikolicu
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Logana bih teazio od 2007. na ovamo i stavio bih parking senzore.

dzule

Ja sam sandera, sa 194000 km i 2010, u laureat paketu opreme, sa uradjenim servisima, zamenjenim setom kvačila, gomilom dodatne opreme, gume, nosači, još jednim setom patosnica orig.,itd,itd prodao za 3200, čisto za uporedjivanje

Veterinar

Dobro si prosao. Kupac takođe.

MitarMrgulic

Naletih danas slučajno na ovaj oglas i vidim da je neko flotno stavio plin na 1.0 Sce Sandero.

Zanimljivo je da su vozila stara 5 godina, sa kilometražom jačom od dobrog diesela (cca 35 hiljada km godišnje).

Zanimljivo bi bilo znati kako su se ponašali za vrijeme eksploatacije, je li bilo neočekivanih servisa ili intervencija itd.

https://olx.ba/artikal/60834402 

Veterinar

Taksisti van Beograda su cesto uz taj motor ugradjivali plinski uredjaj. Cesto ih prodaju sa predjemih 100-200 hiljada kilometara (stvarno ili ne) i cesto je motor neispravan.

MitarMrgulic

Da, i ja mislim otprilike-da je taj motor bio dobar za plin, fabrika bi to "plinovala"...vjerovatno je to razlog, jer ovih 1.0 Sce benzinaca, ima sa 200 hiljada km, bez nekih problema...

Ono što je meni zanimljivo, je da su ova vozila, s obzirom na godište, u garanciji prelazila tih nekih 100 000 km, pa bi bilo zanimljivo znati, je li bilo poziva na garanciju na nekim sklopovima i sl...

Veterinar

#1178
Za svaki slučaj pišem ovde, gotovo sto posto siguran u to sto pisem. Auto ima bar 100000km vise, nego sto pise u oglasu. Ako nema, imao je rdju na levom zadnjem krilu u smislu klobuka. Bar toliko nekome da pomognem. Pisem zato sto je jedan od najpovoljnijih u oglasima, pa ce neko da se zaleti.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/24002976/dacia-sandero-ambiance-12-16v-lpg

Veterinar

Ne znam šta mu je. Znam da ljudi iz Beograda (gde je najviše kupaca) neće da potegnu za Sombor da gledaju automobil. Znam da ovo deluje skupo i da će retko ko da da toliki novac za polovnu Daciju.
 Sa druge strane, auto je prilično nov, mislim da u salonu košta oko 8000 evra više, tako da bi se ovo moglo nazvati prilikom zbog velikog pada vrednosti. Vlasnik nije na velikom gubitku, jer cene nisu bile ovakve kad je pazario auto. Nije fiksno. Skupo, a vredi.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23586282/dacia-jogger?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

saša61beograd

Slično je bilo i sa prvom generacijom.Moj komšija je onomad probao da proda svog Logana posle 3-4 godine i da kupi novog.Ali nije,jer nije dobijao ni približno koliko je tražio.Dačija je auto na duge staze.Isplativa je kad je kupiš novu i voziš do kraja sveta i veka.
Drugo,u ovoj boji deluje depresivno.U beloj boji deluje mnogo bolje,ja uvek na ulici zapazim belog Jogera,a ima ih dosta.
Treće,za ove pare mogu da se kupe razna "čudesa" modernog auto-sveta,sa 200 KS,full,full,novo,novo,novo,a to je nešto što današnji kupci vole.

MitarMrgulic

Lijep je Jogger, a sada se situacija malo promijenila, jer je skok cijena auta, doveo do toga da se sada polovnjak, može cijeniti skoro pa i za cijenu koju je plaćen, kad je bio nov, tamo nekad 2020./21. prije skoka cijena.

Slažem se da je Dacia auto na duge staze, jer otkako je počela kao rebrendirana marka u sastavu Renaulta, njoj spočitavaju kao minus, taj problem sa teškom post-prodajom.

Bio sam svjedok u par navrata, kad čovjek u okviru salona koji rade staro za novo, mijenja Dustera, starog par godina, sa full svemirskom opremom, za neku normalnu cijenu, tuče ljude da ga neko kupi...i jedva. 

Dacia je stvarno isplativa, ako se uzme na duge staze...ja imam plan mog Logana MCV voziti dvadesetak godina i do 200 hiljada km.

Zoran

Kruže priče po portalima da su polovnjaci u Njemačkoj pojeftinili oko 10%?
 U metalskom sektoru već par mjeseci se pokušava napraviti vještačka nestašica, nebi li se digle cijene ali bez uspjeha.
Prasci na kvantašu u Bijeljini su pojeftinili oko 20% za mjesec dana.
 Jestivo ulje je pojeftinilo sa 5,5 na 2,5 KM.
Orasi sa 16 KM na 10 KM..
 Vidjet ćemo kuda ide ovaj brod.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

#1183
To i mene zanima.U zadnjih 20 godina,tri puta su nas žestoko zeznuli.Prvo,zamena evro/marka.Zatim ekonomska kriza 2008/9.godine.Treće,Corona i današnja inflacija.I uvek je trošak krize prebacivan na onog prosečnog ili ispodprosečnog.Zato sad u Evropi onaj koji je kupovao Golfa sada kupuje Sandera.Onaj ko je kupovao novog Sandera,sada kupuje polovnjake.I to one za 2-3.000.evra.
Kuda ide brod i kao će se raspetljati,to ćemo da vidimo.
Vidim da je ovaj Joger slikan negde u jesen.Ne mora da znači,ali vrovatno se prodaje od tada,a to je pola godine.

PS.Iznenadio sam se pre neki dan da su mi zadnje gume iz 2018.godine.U neka druga vremena te gume bi bile zamenjene.U današnje vreme,to su i dalje dobre gume i voziće se još.

Veterinar

Do 2028, sto se mene tiče.
Da, neko vreme je u oglasima. Skidaju cenu pomalo. Zao mi ih je. S druge strane, ko to kupi za, lupam 11000 evra, da se sutira u guzove.