3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Da, odgovor je došao od RNH... javili su se prvo telefonom, a onda mailom (propustio sam poziv i nije mi bilo jasno kad sam video pozivni za Hrvatsku, a kad sam video mail ukapirao sam)... tražili su da im pošaljem šta piše u mojoj servisnoj knjižici... kada sam odskenirao i vratio im mailom dobio sam odgovor...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Keka

Servisni intervali su vrlo saroliki.

Meni pise za svecice 30.000 km, a za kociono ulje i antifriz 4 godine ili 90.000 km.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Da, razlikuje se servisna knjizica mnogo u odnosu na onu koju sam dobio sa loganom. "Nemorate". Nepismenost mi posebno smeta kada dolazi sa "visih pozicija".

skiter69

čeka me servis treći po redu ovih dana. zvao servis kažu oko 11000rsd  :ha:

zac

 :ha:  Pa sta rade za 11 000 ?????

ivan-bgd

A koji je serviser u pitanju   :ces:

skiter69

zvao tri servisa
sekulić NS oko 9500
master NS oko 8000
vidaković SU oko 11000

Keka

Cena bez specifikacije radova, delova i koriscenih materijala ne znaci nista, zato sto mnogi servisi namerno preskoce odredjene radove da bi bili "konkurentni" sa cenom, na ustrb kvaliteta i kvantiteta radova.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Da, znamo za tu pojavu. Ali, kako je to moguće ako su svi ovlašćeni a vozilo je u garantnom roku?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#159
Da smo u Svajcarskoj, pa da takvo pitanje ima smisla.....ali ovde samo tako jeste moguce i nikako drugacije :Smiley:

Prvo, ne znamo na kojoj kilometrazi kolega radi treci servis i sta podrazumeva. Npr. ja sam radio servise na 10.000 km, pa mi je treci podrazumevao i zamenu svecica, svih filtera, i ulja, bez stelovanja ventila (tada sam jos vozio na benzin).

Ako je po servisnoj knjizici, onda bi treci servis trebao da se radi na 45.000 km i da obuhvati zamenu ulja i filtera ulja (3800 din), filter vazduha je oko 1000, gorivo (da li ga ima, ako ima da li ga menjaju) je oko 1000 i polen je oko 1500 din. Ako se dobro secam, zamena svecica je po novom pomerena na 60.000 km.

Posto ima TNG, to povlaci i stelovanje ventila, svecice, filtere za TNG...Dihtung ventil dekle menjaju ili ne? (oko 1000 din)

Ne znamo koje ce ulje da sipaju (u akciji za 38000 je sigurno Motrio polusintetika), i koliko ce da uzmu za ruke za filtere.

Za ovlasceni servis to nije neka prevelika cifra, ako odrade sve sto treba.

Zato bih sacekao da kolega navede sta sve sipaju i menjaju za koje novce.

Nije sve jedno da li je Motrio polusintetika sa filterom ulja za 3800 u ovlascenom ili Elf sintetika sa Purflux filterom za 2500 u privatnoj reziji.

Zato sam ja uvek na servisu u nalog pisao "servis na XXX km" i onda dole specifikaciju sta sve da menjaju i koje ulje da sipaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


perke21

I meni ističe treća godina i vreme za servis. Pozvah danas naše drugare u Pančevu (Auto centar Živa) i ljubazno dobih odgovor. Dakle na 41000 km, tri godine, auro u garanciji, motor vidite sa leve strane iznad slike. Od kad je ugrađen uređaj za pogon na TNG prešao 32000 km, što povlači i štelovanje ventila.

Specifikacija radova:

  • redovan servis, dakle ulje (ELF sintetika), filteri ulja i vazduha, kao i filter kabine - 8750
  • servis klime i zamena antifriza - 4000
  • zamena ulja za kočnice - 4200
  • štelovanje ventila i dihtung - 3300

Zaključak: auto više nema garanciju, ulje u Profaku, filteri u TTD, klima kod komšije (ima servis za klime), još da smislim za štelovanje ventila i eto ga 3. servis.

Keka

Klima ako hladi, ne mora da se dira. Eto malo ustede.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


Zoran

Kod Žaca na štelovanje ventila?
Sam svoj gazda - vazda.

skiter69

stigao sa servisa
filter ulja-1052,00
filter vazduha-1200,00
filter kabine-2250,00
bakarna podloška :conf:-39,19
-----------------------------
                         4549,03
                       +
usluga-3600,00
materijal :conf: :conf: 1800,00
--------------------------------
        sumarum          9950,00  ;  uz to su mi naštelovali gasni uredjaj, i ventile(tako rekli,al videćemo ovih dana)