Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

Csaba

#105
Citat: Csaba poslato 31.08.2010. - 10:09
Pozdrav miroleca! Probaću ovih dana da postavim fotku ili skicu sa merama, čim skontam kako se to radi :ne:
Evo napokon slike, ako mi je uselo? :bonk:
Eventualno još da dodam da je gornji kraj kuke otprilike 2-3cm višlji od donje ivice reg.tablica. Eto...

Keka

Gde su tebi senzori ako ova kuka smeta?  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miroleca

Montiraj senzore tako da razmak između 2. i 3. bude malo veći nego između 1. i 2. i 3. i 4.
Recimo, ako ti je razmak između 1. i 4. jedan metar, neka krajnji budu 30cm, a centralni 40cm. Simulirao sam sada tvoju kuku sa limenkom spreja, i ne smeta senzorima.

Pozdrav!

Csaba

Keka-senzori su još u planu, pa mi za sada ne smetaju  :) ali inače bi trebalo da dođu na crni/sivi deo branika
miroleca-hvala ti za trud, i još jedno pitanje: kod tebe su senzori postavljeni na istu razdaljinu jedan od drugog,ako se ne varam.  I rekao si da ne smeta kuka/limenka, ipak savetuješ da dva unutrašnja senzora malo pomerim prema krajevima branika? Jel to za svaki slučaj ili..? Čisto estetski meni se više sviđa kad su senzori na istoj razdaljini pa bi ih pre tako postavio!

miroleca

#109
Okačiću slike pa ćeš videti... mislim da sam moje unutrašnje malo razdvojio, jer obično su nam bitniji ćoškovi nego sredina. Baš sam danas obratio pažnju na nekoliko fabrički ugrađenih senzora, istom su se logikom vodili.

Pozdrav!

ps. Evo sličica... pre farbanja  :D. Razmak između bočnih je 30cm, a centralnih 40cm. Pazi samo da budu postavljeni horizontalno, i da ovi krajnji ne budu previše "razroki", da ne bi pištali sve vreme kada parkiraš paralelno sa nekim zidom ili drugim autom.





Keka

Mozda bi krajnji trebali ipak da idu malo vise upolje.

Ako se dobro secam sa senzorima u paketu stize i uputstvo za montazu gde je objasnjen nacin izracunavanja udaljenosti:
http://www.witson.com/db_picture/pro2/200509281648008120.pdf
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miroleca

To ponajviše zavisi od samog oblika branika... kod nekih kola, koja imaju šiljat branik, mogu da idu i do samog kraja, a kod drugih kola koja imaju zaobljen branik, ne smeš da stavljaš suviše široko da ne gledaju mnogo u stranu.

Csaba

Hvala vam na opširnim instrukcijama :respect:, ako stignem do ugradnje javiću se i sa ponekom slikom ili uzvikom UPOMOOOĆ!!!! :ha: :place:

miroleca

Dva sloja prajmerom u spreju, i dva sloja lakom u spreju. Juče pokazivali 0.3m, danas 0.8m prepreku (a prepreke nema). Jel moguće da im farba smeta? Devojka je vozila auto, ali verujem joj kada tako kaže  :lau:

PS. Kao što rekoše starije kolege, senzori se farbaju pre montaže na kola. Ovo mi je ispalo relativno traljavo.

Keka

Ne bi trebalo da smeta, mozda nisu dobro postavljeni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


miroleca

Ću da utvrdim sutra, o čemu je reč... pa javljam ovde. Poz !

Loganovac

Bolje bi bilo da si udario 3 sloja prajmera i 5 slojeva laka...  :cekicem:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Kad sam ja postavljao senzore, mislim u servisu, receno mi je da se ne farbaju, i odlucio sam da ih ne farbam, ruzno je ali ajd sad, neki kazu moze, neki nemoze. Pogledaj raniju raspravu u vezi toga, ali mislim da ima dosta misljenja ovakvih i onakvih, tako da stvarno neznam.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

miroleca

Vihore, nabaci sličicu tvog branika. Utvrdiću danas šta zajebaje kod mene, pa javljam ovde...

Pozdrav !

Vihor

#119
Stavljao sam slike bas u ovoj temi, prelistaj malo, a evo i ovako, pogledaj pa koja ti slika odgovara, mislim, na kojoj slici se bolje vidi.

..... It works, if you do it right!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.