Skidanje nosača roletne prekrivača prtljažnika - MCV

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Dacia  Logan MCV poznati su po velikom prtljažniku od 573 l, kao jednim od najvećih u klasi, pogodnim za prijevoz mnogih kabastih stvari i dijelova namještaja, ali jučer imadoh specifično iskustvo.

Krenuo sam da kćerki prevučem radni stol za računar, koji bude kod bake, pa smo krenuli sa MCV-om baš zbog velikog prtljažnika. Međutim, kad htjedosmo utovariti, problem, ne može se skinuti letva koja ide po sredini, odmah iza zadnjih sjedišta, u kojoj je ona roletna-prekrivač prtljažnika...

Vuci tamo-amo, da iskoči iz žlijeba ne može...vidim stoji na dva šarafa, koji su neki zvjezdasti imbus, krenem do susjeda, ima čovjek 5 šracigera, ni jedan ne paše, čak samo prijeti do ošteti šaraf i napravi još veću štetu... odem do obližnjeg majstora, kad zatvoreno, subota oko 17 h...

Kuda ću,šta ću, odem do prodavnice boja, lakova i alata, čovjek gleda, ne može da vjeruje da se ne može skinuti na neku žabicu ili sl. kako je to uglavnom riješeno kod takvih auta... ima li šrafciger, nadje prodavač, kaže hoćeš li samo da ti odvrnem ili ti treba da kupiš...kažem ja, kupit ću da imam, jer vidim da je većina onih plastičnih dijelova baš na takvom tipu šarafa... cijena- cca 2 eur., nije skupo pa neka imam u autu...

Kad sam stigao kući, namjestim sve opet nazad, kako je bilo, i ne mogu shvatiti, zašto se nije moglo skinuti bez šarafanja, ustvari, možda je novo auto,  pa nosači pretegnuti, ali nije bilo šanse skinuti dok nisam odšarafio i razlabavio...

Eto, za sve dacijaše savjet, nabavite zvjezdasti imbus da imate u autu, nikad se ne zna kad će zatrebati :)

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

 :ne:

I ja sam mislio da ne može da se skine. Može. Polica se izbija iz nosača. Užlebi se u nosac kada se vraca, ali tada, kad je polica skinuta je sve jasno. Dakle, izbija se ukoso, lupi se malo jače iz prtljažnika, trećina police, uz sam spoj sa bocnom stranom auta. Isto se uradi sa druge strane, pa se polica izvuče iz žleba. Sutra cu da slikam.

MitarMrgulic

#3
Naučih školu na teži način...

Nema nikakvih oznaka, utora, žlij*bova, strelica...mislim da bi bilo ok Daciji, da neku naljepnicu stave, tu blizu, sa par slika i instrukcija....

Na "ledjima" sjedišta vidjeh oznaku "leather" (koža), sa slikom sidra koja ide preko, a za koju nisam shvatio šta znači, a za ovo nema ni strelice ni uputstva....

Možda u knjizi od vozila ima, ali ko će kad je u nevolji i frci, listati knjigu.

Uglavnom, tek kad skinuh šarafe i kada je sklop malo popustio, uspjeh skinuti letvu što nosi roletnu :)  :aplause:

Veterinar

Peti pokušaj sa telefona da pošaljem fotke. Izbacujem sve, iz jedne se vidi. Polica se izbija iznad zadnjeg šrafa, na gore.