Dačija u Srbiji - način poslovanja

prethodna tema - sledeća tema

Goky

O tome koliko imaju slab lager (ili gotovo nikakav) već sam pisao prošle godine kada sam naručivao Stepway. Problem svih ovlašćenih koncesionara je što imaju rok od 45 dana za uplatu automobila prema RNS što stoji na otpremnici RNS. Na žalost niko od njih ili ne želi ili ne može da uloži novac u lager pogotovu u jače pakete opreme. Što reče jedan od prodavaca imali smo jednog Sandero u Laureate paketu koji je pustio korenje u salonu.

Što se tiče mog iskustva i prvi put kada sam kupio Sandera (Rtanj komerc u Nišu koji više ne postoji) i drugi put (AK Francuz) kada sam kupio Stepway nikakvih neprijatnosti osim dugog čekanja Stepway-a nije bilo.

Koleginica razočarana odnosom prodavaca u Toyoti u Bgd-u, na kraju pazarili auto od 19.000 E u Novom Sadu.


Mreža ovlašćenih servisa za Dacia je po broju još i korektna, ja na primer u krugu od 100 km imam dva ovlašćena.

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dzule

Ne smem da tvrdim 100%, ali mislim da u sekulicu pise, iza pulta gde sede stvarno ok momci,( izmedju ostalog kao platicete samo ono sto se dogovorimo, i slicno ) da RNS preuzima obavezu da na svaki vas mejl odgovori u roku od 24h....posaljite im mejl na beslina, mislim da se tako zove direktor.....pa da vidimo....
kao sto neko rece u tom cenovnom rangu ima sad puno slicnih automobila.....

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Boqy

Meni su do nedavno odgovarali na mejlove, ali se više ne javljaju.

Boqy

Inače i na mejl i preko četa su mi rekli da će se javiti po pitanju problema sa isporukom, nikad se nisu javili.
Vidim da je u Engleskoj rok isporuke sa 3 pomeren na 6 meseci za određena vozila (izvor njihov forum).
Ovde se ništa ne priča, jer valjda idu metodom APP.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Boqy

Za auto poručen početkom aprila je dobijen datum isporuke za početak oktobra.
Moguće je odustati uz vraćanje kapare.

Elektro

Šest meseci? Auuu bre, pa šta je to poručeno? I ima li uopšte veze da li će se poručiti recimo beli mcv sa jednom dodatnom stavkom ili metalik plavi mcv sa gomilom dodatne opreme?

nataliers

Nama je Stepway kasnio mesec dana, ali su iz Reno Sava bili jako ljubazni i profesionalni. Naručili smo auto u januaru, trebalo je da stigne krajem aprila, a stigao je krajem maja. Mesec dana pre prvog roka, pozvali su nas i rekli da će auto kasniti i ponudili nam neki poklon za čekanje. Najveći stres je bio pri kraju kada je auto trebalo da stigne, jer se nikako nije znao tačan datum. Da li oni nemaju dobru komunikaciju sa Renoom ili šta već... U svakom slučaju, bili smo stalno na vezi sa prodavcem, i stalno nas je obaveštavao šta se događa, tako da ja na njih nemam zamerku, imam na sam Reno Nisan, jer je očigledno problem do njih.

Raja

Kamatu im niste tražili na osnovu kašnjena isporuke?

nataliers

Po ugovoru oni imaju pravo da produže rok isporuke za maksimalno 30 dana, ako jave pravovremeno. Oni su to i uradili, tako da nismo imali na osnovu čega da tražimo kamatu.

Elektro

Pa ajde tri meseca nekako i da se sačeka, pa čak i to kašnjenje, ako su bili ok, da se progutati, ali u startu dati rok od 6 meseci (plus potencijalno kašnjenje)... Mnogo bre...

Boqy

Rok isporuke je standardno 90 + 30 dana.
Bolje je dati odma 6 meseci, nego posle 2 meseca javiti da auto stiže za 4 meseca i dati mogućnost odustajanja.

Bio je neki problem sa julskim isporukama, nije prvi put da se ne poštoju rokovi.

Dragan Logan

Moje je iskustvo veoma pozitivno. logan 2 benzin-gas lauerate verzia sa puno dodate opreme kao tempomat medianav i sa još dosta opreme. Naručen je 8 februara 2017, Dobio sam termin isporuke 24 nedelja ( 12-17 jun 2017 )znači puna 4 meseca i jedna nedelja. E onda se pojavio problem sa uređajima na gas, pa sam kao odustao od kupovine, oni su ni onda ponudili da samo doplatim 350 E i dobiću dizelaša 1,5 dci 55kw,Na to sam pristao pa znači prvo je raskinut ugovor za logan 2 lpg lauerate 15 marta , zasnovan je novi 15 marta 2017. Dobio sam novi termin isporuke 28 nedelja(10-16 jula 2017). Sve je ostalo isto lauerate verzija , tempomat, medianav, grejači sedišta, zadnji prozori na struju i još po nešto , samo je bila razlika da motor neće biti 0,9 TCe nego dci 1,5. E sada ono najlepše , Auto je u salon stigao 14 jula ( na vreme 28 nedelja) dok sam sredio sve papire (RNS slovenija - oni nisu poslali papire pa sam čekao do 17 jula (o carini i onim glupostima ) 18 jula odnešeni papiri u sup , 19 jula dobio tablice i izneo auto iz salona . Inače sam pitao prodavca koji radi u salonu koliko je Logana u lauerate verziji sa medianav uređajem prodao ove godine , Moj je bio prvi, jedino dasteri su češće naručivani da imaju medianav. Inače saradnja sa prodavcem u salonu je bila vrlo konkretna , svešto je dogovoreno je i ostvareno. Da zaključim auto je stigao u salon u dogovorenom vremenu. Da ne celidlačimo čekao sam od prve narudžbe 5 meseci i jednu nedelju, a od odustajanja pa do ponovnog naručivanja u mart 4 meseca, E ko mi kriv što sam prvi put odustao
:40:

Ayrton

I koliko te je "ono +350 eura" koštalo na kraju priče?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!