Stepway 0.9 TCE potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Cmok

Ovogodisnji odlazak na more u HR je obiljezen sa 342 predjena kilometra u putu ka tamo.

Od cega 80% puta regionalnim / magistralnim, a ostatak na autoputu. Sam put regionalnim i magistralnim dijelovima se sastojao od gotovo beskonacnih uzbrdica i nizbrdica, najmanji dio su cinile nizije. 
Klima je bila upaljena 70% vremena. U autu dvoje odraslih, veliki kofer na zadnjem sjedistu i pun gepek stvari.

Board kaze da je prosjecna potrosnja bila 5.1L, a s obzirom na prethodna iskustva imam povjerenja u racunicu.

Trumpeter

BG - Crna Gora oko 1200 km, po bordu prosečna potrošnja 4,6 l na 100 km.

Veterinar

Da, samo sto tvoj auto pokrece 1.0, ako se ne varam.

Miroslav_NS

da dodam i ja moje podatke o potrošnji Stepway-a 2022. 0,9tce. 2022. godine NS-Lignano Sabbiadoro-NS(oko 1400km) do tamo noćna vožnja bez klime i bez zadržavanja na graničnim prelazima a povratak uz ogromne gužve i sve vreme uključena klima prosčna potrošnja 5,9 l/100km. skoro ceo put je vožnja na auto putu, brzina oko 120km/h. 
2023. godine NS-Rimini-NS(oko 2500km), vožnja u oba smera sa uključenom klimom, bez prevelikih gužvi na graničnim prelazima, prosečna potrošnja je bila 6l/100km. u oba slučaja su bila dva putnika i skromno natovaren auto, gume 2,3bar
ja sam jako zadovoljan uopšte automobilom a i potrošnjom. uglavnom se koristi po regionalnim putevima(oko 80% pređene km) i tu potrošnja bude oko 5,5 - 5,7l/100km. samo gradska vožnja(po NS-u) leti sa klimom je oko 8 - 8,5l/100km.