Koju Dačiju odabrati

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

O cemu se radi, vozim golfa 3 vec pet godin i kupio sam polovnog, sad pocinje da zeza svaki drugi dan nesto te sam resio da menjam dok jos mogu. Odlucio sam se za Daciju, ali koju, svidja mi se ova dizel laureate 1.5 ali ima taj bord kompjuter, neznam sta da radim, kako se ponasaju ti dizeli zimi, ti kompjuteri i elektrika uopste, svidja mi se sve to ali dali je pametno?, na kraju, sta mi vi predlazete za 11.000 era od Dacijnog programa. Unapred zahvalan!   :respect:    :hall:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

torent

Kada bih sada birao automobil to bi bio Sandero Stepway definitivno.

Vihor

#2
necu terenca, znaci u pitanju bi bio putnicki, onako obican, gradska voznja.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

markonikolic83

#3
Vidi se da si skeptik( :)) prema racunarima u automobilima,ali danas nov auto bez racunara neces kupiti.Bord ti je laicki receno samo dodatni racunar koji pokazuje potrosnju,predjenu kilometrazu...Sve Dacije imaju racunare koji kontrolisu rad motora,ako na te racunare mislis.Ne treba to da te brine uopste,to su delovi koji ne crkavaju tako lako.
Za 11000 eura imas da biras.Pretpostavljam da hoces svu opremu cim je ova cifra.Za tu sumu,moj savet ti je da razmislis izmedju benzinca sa plinom i dizela.Ako hoces dizela,nema sta da te plasi,dobijas garanciju 100000km ili 3 godine na motor,6 godina na skoljku i Renault assistance za vreme trajanja garancije.Ti motori ladno prelaze brdo km uz redovno odrzavanje.A ugradnja gasa ti je 920 eura i zadrzavas garanciju.Pogledaj malo forum,videces dosta stvari koje te interesuju.Za tu cifru imas sledeci izbor:
1.4 lauerate+lpg=8413+920=9333 eura
1.6 lauerate+lpg=8821+920=9741 eura
1.6 16v lauerate+lpg=9229+920=10149 eura
1.5 lauerate=10206 eura
Ovo su cene Logana 2,imas i Sandera,ne znam koji auto te interesuje?
Ako te nesto konkretno interesuje,pitaj.

Vihor

#4
 :aplause:  kakav odgovor, super, zainteresovan sam za logan dizel, kakvo je vase misljenje o njima?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

Kao vlasnik dizelasa mogu da ga preporucim 100%. Ako ne razmisljas o karavanu, onda si vec odlucio sam. Ne bih pazario Sandero dizel, zato sto je po ceni isti, a nudi manje prostora. Ako ti odgovara kraci auto i ne znaci ti razlika u velicini prtljaznika, Sandero ce ti biti O.K.
  Iskreno, meni bi se trenutno dopala verzija Logana koja bi imala novi prednji i stari zadnji kraj. Veorvatno ce me i vlasnici PhI i PhII napasti, ali novi oblik mi je (jos uvek) cudan kad gledam sa strane. Verovatno se samo jos nisam navikao.

Ja uglavnom nesto kalkulisem u zivotu. Ako kalkulises o razlici u potrosnji dizela i benzina i u to uracunas razliku u ceni servisa kod dci i mpi (dci je cesci i skuplji servis) na 200.000 km ustedis sa dci-jem pola vrednosti auta (i vise). Nekome je 200.000 nedostizna brojka, a neko to predje za 5-6 godina.
  Ako ti treba veliki prtljaznik, deo toga ces izgubiti ukoliko u mpi ugradis plin. Nisam nista novo rekao, osim - ko planira da se dosta vozi, a treba mu prtljaznik - dci je idealan.
  Sto se tice paljenja zimi.., nemam garazu, ne ukljucujem grejace vise puta, na - 10 pali iz prve. Bude malo glasniji prvih par minuta (i leti bude glasniji prvih 20-ak sec). Nemam bord kompjuter, ali ne vidim u njemu nikakav problem.
Dodatak - ako volis nogu na gasu i ako ne mozes da docekas da se motor zagreje, odustani od dci-ja.   Srecno!!!

VeDuS

Sandero ambiance+paket plus+elektro paket+LPG = 9300 evrova , pa ti vidi.
A pogledaj i ovo  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.0
Putni komjuter ... nije lose ali kad ga izgustiras shvatices da se kompjuter koji najbolje izracunava potrosnju i druge stvari koje ovaj u kolima ne ume ni u ludilu nalazi u tvojoj glavi i tvom zadnjem dzepu (novcanik).

Loganovac

Da malo pomognem tuđim iskustvom u vezi dizela (kad neće Veterinar svojim  :hihi1:) - još kad sam kupovao auto razgovarao sam sa taksistima u Požarevcu. Tada su imali po 120-150 hiljada km sa 1.5DCi i bili su jako zadovoljni. Sada imaju preko 300.000km i još uvek su zadovoljni. Nemaju problema zimi sa paljenjem (to si pitao), nemaju problema sa kompjuterom (sve igrice rade pa puca - malo se šalimo :Smiley:) niti sa mehanikom. Ali nemaju ni benzinaši. Imamo kolegu taksistu iz Ivanjice koji je sa benzincem (na gas) prešao dosada oko 350.000km bez nekih iznenađenja - a to je cifra koju moj auto nikada neće dostići jer bi mi trebalo 30 godina...
Da sumiram - poruka je da nećeš pogrešiti šta god da odlučiš, sve ima svoje... Dakle, uzmi šta ti duša ište i šta je primereno buđelaru. Preporuka je da uzmeš najviše opreme pri kupovini vozila jer su posle nadogradnje daleko skuplje ili praktično nemoguće (npr. klima), motori 1.5DCi (raspitaj se kod dilera za 85KS verziju - to je prava aždaja i možda najbolji motor u Daciji) ili 1.6.16V + LPG (uklapa ti se u budžet). I još jedna preporuka - prelistaj još malo stranice ovog foruma, sve smo to dosad već napisali...
Srećno!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

a sta mislite o Sandero Stepway ?, lep bre i svasta ima a tu je oko 11000 evrija.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

markonikolic83

Ti rece neces terenca( :Smiley:).Za 11k eura imas da biras sta hoces.Ti treba da odlucis da li ces benzinca ili dizela,a koji ces auto,to je stvar ukusa i tvojih potreba.Lep je,samo vidi sta ide od opreme sa njim,vidim na sajtu da je dizel oko 10500 eura.Sto se tice mehanike,elektike,nemas sta da brines,sve je to isto  i pouzdano na svim modelima.Ti samo izaberi sta tebi najvise odgovara.

Vihor

Pa dobro, rece, ali to je neki poluterenac, zvao sam u Jagodini i kazu da su motori isti kao na logan (dizeli), samo novi oblik, mnostvo dodataka bez bord kompjutera, spusta se zadnja klupa i mozda veci prostor (kad sa spuste klupe) a ovako 310l a logan 510l i ne spustaju mu se klupe. Uf sta sad? Idem prekosutra da ga vidim i pregledam i uporedim sa loganom.     Sandero Stepway  VS   Logan   :help:   :ces: :aaaa:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

markonikolic83

#11
Najbolje je da vidis jedan,drugi pa onda razmisli sta ti odgovara.Dobro razmisli.Tebi se u stvari vidim svidja dizel,tako da si u sustini odabrao motor.Isti je motor u oba auta.Samo vidi koji vise odgovara tvojim potrebama.Mi tu ne mozemo da ti pomognemo.Dobro pregledaj jedan pa drugi,neces da pogresis u svakom slucaju.Pitaj da mozda ne mozes da uzmes motor od 85 ks?

Vihor

da, da, dizel iskljucivo, sutra prekosutra idem u jagodinu pa cemo videti.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

VeDuS

Citat: brane poslato 22.09.2009. - 13:18
a sta mislite o Sandero Stepway ?, lep bre i svasta ima a tu je oko 11000 evrija.
Jeste lep i lepsi je od Sandera (uf kako sam samo mogao ovo da izgovorim  :wink:) ali to je ipak samo usminkani sandero.
Nije ni blizu pravih terenaca (pogon nije na 4 tockica) a sve ostalo ti je isto.
Za razliku u ceni mozes svasta:
akoje benzinac onda gas a ako je dizel ostace ti pare za nesto(kuka,muzika,putni kofer,prikolica....)
Mada kad vidis uzivo sam ces prelomiti.
p.s. Za 11000 hiljada si blizu nove RENO Thalie + TNG pa .... vidi sam.

Svarog

Da, da, samo što, koliko vidim na zvaničnoj Dacia prezentaciji, dizel od 85KS ide samo u Sandera, a uz Logana se ne pojavljuje ta opcija u cenovniku. Logan je naravno veći pozadi i stoga praktičniji, Sandero je atraktivniji (iz pozicije vozača logan i sandero su isti unutra). Ja sam isto tako u salonu imao dilemu Logan vs. Sandero pa sam uzeo Logana. Doduše, tad je bio i neki popust pa sam dobio bogatiji paket opreme, ali negde sam pročitao i da je Logan zbog dužine malo stabilniji od Sandera pri velikim brzinama, mada su oba auta visoka.

Uzgred, ortak iz Jagodine mi reče da su u tamošnjem salonu korektni i da servis rade korektno, što će ti posle trebati. Taj salon drži čovek koji od pamtiveka radi samo Renoov program i ima sve moguće specijalizacije i oduvek je u Jagodini važio za korektnog, ali skupog servisera.

Srećno pri izboru.