Kupovina novog Sandera & Sajam automobila u NS

prethodna tema - sledeća tema

zlatko23

Dragi Forumaši,

kada sam se predstavljao na forumu napisao sam zašto sam pre svega ovde. Naime, prilično sam zaintresovan za kupovinu Sandera i detaljno sam pregledao ceo sadržaj foruma.

Pre svega me zanima sama pouzdanost vozila, koliki je kvalitet izrade (ne dopada mi se što vidim da se većina žali da je kod Logana jako slab lim. Da li se kod Sandera popravila situacija?) i da li ima nekih baš ozbiljnijih zamerki.
Ja nisam neki fenser. Ne kupujem kola da bi se u njima pokazivao, već mi je pre svega bitno da kupim auto koji će da me pouzdano služi dobar period vremena.
Ono što bih ja uzeo, kada je Dačia u pitanju, bio bi Sandero 1.6 MPI sa Laureat Plus paketom (iliti: full oprema) + metalik boja. Trenutna cena takvog Sandera je 9.400 EUR (metalik boja je gratis) u Beogradu.

E sad, konačno moja pitanja (nedoumice) su:
1. da li bi cena mogla da pada tokom jeseni s obzirom da izlazi i Stepway koji ima sličnu cenu kao Sandero?
2. da li bi na predstojećem Sajmu automobila u NS u oktobru moglo da dođe do nekih povoljnih sniženja kad je ovaj model u pitanju? Da li neko ima možda neke "insajderske" informacije vezane za predstojeća sniženja na Sajmu u oktobru?
3. koji bi mi bio najpovoljniji način finansiranja (lizing, kredit), sa rokom otplate od 5-6 godina, učešćem ne većim od 10% i ratom ne većom od 150 EUR/mesečno? Da li neko zna ko nudi najbolje uslove za lizing ili kredit i koja bi mi opcija bila najbolja?

Unapred hvala svima na odgovorima i nadam se da nisam udavio ovim mojim prvim post-om.  :dobro:

hobbista

#1
Pozdrav Zlatko23,
nisi udavio sa prvim postom, bolje je da pitaš sve što te zanima pre kupovine Sandera. Samo, ako ti damo odgovore onda ćeš morati stvarno i da ga kupiš :D

1. Teško da će cena padati, obzirom da je potražnja velika. Mislim da se čeka auto 3 meseca, a to već pada u jesen.
2. Sada ja malo da davim! Uzeo sam ovaj moj kamion za vreme sajma u Beogradu. I ja sam čekao sajam misleći da će dati još neki popust (na popust koji je već bio :) ) + spremio sam keš. Prvog dana sajma nisam mogao da na`vatam ozbiljnog prodavca (na sajmu je bila ekipa iz A.K.Kompresor, a dir. Milan Belin je otišao na Oplenac na neki skup koji je organizovao Reno). Ništa nisam uradio, pa sam došao ponovo drugog dana. I nagazio sam nekog od ozbiljnijih prodavaca. Obzirom da sam tražio auto kome je prestala proizvodnja, nisam mogao da pazarim auto jer su svi automobili koji su u Srbiji bili već kaparisani! O, užasa. A za popust na popust (obzirom da sam želeo da platim u kešu) nije bilo ni govora.
Onda sam se razleteo po dilerima, i kod jednog dobio informaciju da imaju jednog MCV za koji su dobili avans, ali im je čovek delovao neozbiljno, i da dođem u ponedeljak. Ako ne uplati do tada - auto mogu da platim i teram. I nisam mogao ništa da biram, pošto je to bio jedini koji (verovatno) nije prodat (MCV laureat 1.6). Tako da su šanse za neki veći popust jako, jako male.
3. ovo će neko drugi

E, ovako se davi sa postovima! :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Charlie

Evo da ja probam sa odgovorom pod 3. Posto i ja planiram kupovinu na odlozeno (kredit, leasing) malo sam njuskao oko toga. Po meni mozda najbolja varijanta je Srpska banka. Rok otplate 84 meseca. Kamata za klijente je 12% a za ostale 13%. Naravno pricam o kamati na godisnjem nivou. Nema nikakvih drugih uslova. Nema ucesca, depozita, ziranta niti kasko. Moj izbor je sandero ambiance plus. Njegova cena je 8200 evra i sa kamatom 13% na 84 meseca rata izadje 146 evra. Evo na ovoj stranici mozete preuzeti kreditni kalkulator i potrebne obrasce

http://www.srpskabanka.rs/index.php?id=101

Voleo bih da jos neko pogleda posto nisam zvao banku direktno pa ne znam da li je bas sve tako kao sto pise.

jorge2882

 :offtopic: Izasao je i Stapway, imas ga u cenovniku 8.999€ Da sam na tvom mestu razmislio bih i o kupovini istog. Isto je 1,6 motor.

Charlie

#4
A sta taj stepway ima od opreme? U cenovniku ne pise nista pa ako neko ima link da uporedim da li se isplati dodavati novac i uzeti njega. Malo su im konfuzni cenovnici, ne kontam sta dolazi uz automobil a sta mora da se dokupljuje. Sta im znaci ono O i S u doplati? Koliko sam shvatio klima mora da se doplati svejedno, jel tako?

Munze

SERIJSKA OPREMA BASE
Prednji vazdušni jastuk za vozača
ABS + Sistem pomoći pri naglom kočenju
Tri sigurnosna pojasa sa kopčanjem u tri tačke nazad
Nasloni za glavu napred
Tri naslona za glavu nazad
Gornji rub maske u crnoj boji
Prednji i zadnji odbojnik u boji karoserije
Čelični naplatci 15" sa srednjim ukrasnim poklopcima točkova
Spoljni retrovizor u crnoj boji, ručno podesiv iz unutrašnjosti
Grejano zadnje staklo / Brisač zadnjeg stakla
Zatamnjena stakla
Spoljni retrovizor u crnoj boji, ručno podesiv iz unutrašnjosti
Ručice na vratima u crnoj boji
Preklopiva zadnja klupa
Pretinci za odlaganje u prednjim vratima
Presvlake Ducas
Blokada paljenja
Predoprema za radio
Brojač obrtaja

SERIJSKA OPREMA AMBIANCE - dodatno na opremu BASE
Servo upravljač
Centralno zaključavanje vrata
Gornji rub maske u boji karoserije
Bočne zaštitne letvice u crnoj boji
Čelični naplatci 15'' s potpunim ukrasnim poklopcima točkova
Presvlake Plizz
Osvetljenje u prtljažniku
Reciklaža vazduha
Pomična pepeljara
Sigurnosni pojasevi prednjih sedišta podesivi po visini
Predoprema za radio

SERIJSKA OPREMA LAURÉATE - dodatno na opremu AMBIANCE
Prednji vazdušni jastuk za suvozača koji se može isključiti
Hromirani rub maske
Električno podesivi spoljni retrovizori u boji karoserije
Svetla za maglu
Vozačevo sedište podesivo po visini i leđno
Upravljač podesiv po visini
Putni računar
Daljinsko radio-frekvencijsko upravljanje centralnog zaključavanja
Električno otvaranje prednjih stakala
Hromirane spoljne ručice na vratima
Bočne zaštitne letvice u boji karoserije
Ukrasna letvica na oblogama vrata
Umeci od tkanine na oblogama vrata
Presvlake Pliss
Preklopiva zadnja klupa koja je deljiva u razmeri 1/3 - 2/3
Džepovi na poleđini prednjih sedišta
Ukrasni pragovi na prednjim vratima

SERIJSKA OPREMA STEPWAY - dodatno na opremu AMBIANCE
Metalik boja (B76, D69 ili KNA)
Aluminijumski naplatci 16"
Sklopiva i deljiva zadnja klupa 1/3 - 2/3
Sjajne hromirane spoljne kvake na vratima
Sjajni hromirani spoljni retrovizori
Sjajni hromirani pragovi
Hromirani gornji rub maske
Prednji i zadnji branici u boji karoserije
Sjajne hromirane letvice napred i pozadi
Crna maska svetala
Hromirana izduvna cev
Dvobojni uzdužni krovni nosači u crnoj / sjajno hromiranoj boji
Nalepnica Stepway na prednjim vratima
Presvlake Stepway
Hromirani ukrasi pragovi vrata sa oznakom Stepway

Charlie

Munze to sam i ja video ali mi nije bilo jasno zasto se neke stavke ponavljaju a kao dodatne su na opremu. Npr. kod ambiance u odnosu na base se ponavlja

  • Čelični naplatci 15'' s potpunim ukrasnim poklopcima točkova
  • Predoprema za radio

To mi nije jasno. Koliko vidim ni jedan model ne dolazi sa klima uredjajem nego mora da se doplati. Jel isto vazi i za metalik boju? Vidim da samo stepway ima metalik...

Munze

Vidim da sada ima akcija za Sandero poklanjaju metalik boju za ambiance paket opreme.
Mislim da su oznake O - opcija S - standard

Charlie

Bilo bi lepo kad bi tako stalno bilo od sad  :) Inace ja sam se malo preracunao, ne izadje 8200 nego 8369 evra za Sandero 1.4 sa paketom ambiance plus. Po meni to je bestbuy sandero.

zlatko23

Drugari,

veliko hvala na dosadašnjim odgovorima!  :hall:

Da prokomentarišem neke vaše odgovore:
@hobbista:
  pa, ja STVARNO i želim da kupim Sandera, samo bih voleo da dobijem još neka uveravanja od vas.
  1. za čekanje na isporuku znam, jer su mi nedavno u salonu rekli da su radnici fabrike Dacia na odmoru u avgustu, tako da se prve isporuke očekuju tek sredinom septembra. Trenutno uvoznici rasprodaju ono što imaju na lageru i samo to se može dobiti za odmah.
  2. ja sam čuo od nekoliko ljudi, da cena koja je u salonu je za one naivne, a ko zna - kažu da uvek može da se pogađa sa prodavcem (to kažu da generalno važi za sve salone automobila, bez obzira na marku?!) i da cena može da se spusti s obzirom da je njihova zarada prilična pa imaju prostora da malo spuste cenu. Molio bih nekoga ko možda ima neke informacije na tu temu - da iznese.

  @Charlie:
  hvala za ovu informaciju. Da li mislite da će na predstojećem sajmu banke izaći sa nekim posebnim ponudama za kreditiranje kupovine vozila? I drugo, šta je bolje uzeti: kredit ili lizing?

  @jorge2882:
  Stepway mi se nešto ne sviđa posebno. Izgleda isto kao Sandero, samo što su mu po meni preterano podigli klirens. Pa mi liči kao da su mu stavili točkove koji nisu njegovi (s`oproštenjem, kao da su ga "nasadili" na osovinu koja nije njegova). Sandero izgleda mnogo prirodnije.

Inače, niko mi nije prokomentarisao kvalitet lima na Sanderu?! Za Logana sam video da se svi redom žalite na previše tanak lim, tako da se može ulubiti hauba i ako se samo malo više nasloniš na nju?!

P.S.: A da, trenutno jeste akcija i metalik boja ide gratis.

:dance:

Svarog

Što se tiče kredita ili lizinga odgovor je tu veoma jednostavan - kupi auto za keš. Naravno, kad nema keša kredit je uvek povoljnija varijanta, ako nizbog črga drugog onda zato što je auto tvoj, a i mnoge banke ne traže potpuno kasko osiguranje, pa ti to dođe bar 300 evra jeftinije. Meni su u Unikredit banci proletos nudili nešto povoljno, kredit s kamatom od 4,5% i ta ponuda nije bila vezana za sajam, a nije ni bila samo za Punta, nego za bilo koji auto. Moj komšija je pre par meseci kupio Punta i uzeo je kredit kod Komercijalne banke. Kod obe banke je ponuda bila nešto bez žiranata i učešća ili depozita, po principu daj samo se vi zadužite, posle ćemo lako. Moj brat je uzeo Logana na lizing i sad je posle tri ipo godine ni tamo ni ovamo - nit može da ga proda nit mu se isplati da ga vraća i prekine otplatu. S lizingom si nekako zarobljen na 6-7 godina i to je to.
Elem, kad sam ja uzima Logana uzeo sam ga za keš pred sajam automobila u Beogradu. Uplata je išla s 31. januarom. Cena je bila 8190 evra s uračunatim popustom od 1125 evra, tj. to je bila cena za opremu preferens, a dobije se preferens plus (klima, svetla za maglu, daljinsko zaključavanje i još neke sitnice gratis). Elem, cena od 1. februara nije bila niža iako je smanjena carina, već je ostala na tih 8200 evra. Za sajam takođe nije bilo popusta, s tim što treba napomenuti da se u to vreme Logan nije proizvodio jer je i Dacia upala u recesiju i rasprodavali su hiljade Logana sa evropskih lagera. Neznam da li se Logan sada pravi. A pošto je za Sanderom velika tražnja nema razloga da mu spuštaju cenu. Za sajam se možda pojave povoljniji krediti banaka, ali popust – ne verujem.
Što se limarije tiče ova na Loganu je tanka, ali je nekako žilava. Ne vidim razlog zbog čega bi na Sandera stavljali drugačiju limariju.

Charlie

Slazem se i ja mislim da je kredit bolja opcija od lizinga zato sam i dao predlog za Srpsku banku (naravno to su podaci sa sajta banke i treba ih proveriti). Kod komercijalne banke je bio povoljan kredit za prosli sajam automobila i to mozete jos uvek videti na sajtu hit auta. Kamata za klijente banke je bila 10.9 posto ali oni imaju dve varijante i to vazi jos uvek. Prva: Potreban vam je jedan zirant (ima li ga u Srbiji  :hihi1: ) Druga: kasko sve vreme otplate kredita vinkuliran u korist banke. Znam to pouzdano jer je i moj otac tako kupio automobil (nasao ziranta, ako verujete  :friends: ). U skorijem periodu sam pregledao uslove vecine poznatih banaka i Srpska banka je sa ovim uslovima najpovoljnija.

zlatko23

Hvala drugari!

Mozda cu se ipak strpiti do Sajma u oktobru (kud sam izdrzao do sad), pa cu onda da vidim kakva ce biti situacija sa ponudom kredita. Definitivno sam zagrejan za Sandera i mislim da je to stvarno najbolje sto se moze dobiti za te pare (odnos: cena/oprema).

Samo me i dalje kopka, da li se moze pogadjati sa prodavcem. Ono u fazoni: "ja imam toliko i toliko para. Jel moze?"

Svarog

Pa ne verujem da može baš tako. Elem, kad sam ja kupovao Logana nešto sam kao probao da vidim ila li šanse za cenkanje, ali sam odmah uvideo da od toga nema ništa. Bilo je kao da mi se boja ne sviđa (imali su samo crvenu), a meni je kao bilo skupo da doplaćujem metalik oko 400 i nešto evra. Ali prodavci su ostali pri zadatoj ceni koja je, kao što sam rekao, već uključivala popust od 1125 evra.
Uzgred da kažem, da sam i ja otišao da kupujem Sandera, ali me je malo iznerviralo to što je bio skuplji iako je manji od Logana. Verujmi, ako uzmeš logana nećeš se pokajati, možeš samo sebi nekad da kažeš da si dobro uradio jer si kupio veći i komforniji auto. Sandero je nekima lepši, ali i ovaj Logan II nije ni malo ružan, tako da bi mogao i o njemu da razmisliš. A koliko sam ja video, kvalitet je potpuno isti, oprema je ista, unutrašnjost je ista...

hobbista

Ne rasprodaju lager (što se tiče Sandera) nego isporučuju ono za šta su uzeli pare (kaparu/avans).
Cena jeste nekada bila za cenkanje u salonima. Sada pravila igre diktira Renault Nissan Srbija. Kažem ti, pokušao sam na sve meni poznate fore, ali nisam uspeo. Njima je isto da li plaćaš u kešu ili je kredit/lizing.
Brat od moga prijatelja (inače prevarant u duši) je pokušao da spusti cenu Sanderu u Hit autu. Opsedao ih je danima, pričao razne priče i na kraju uspeo da dobije - gratis patosnice  :Smiley:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D