Sandero Ambience+ ili Stepway

prethodna tema - sledeća tema

arhitekt

Pozdrav narode,

Ovo pitanje sam bio pokrenuo u jednom drugom topicu ali me je administrator upozorio da tema baš i ne odgovara tom topicu. Zato sam otvorio ovaj topic - što će, nadam se, biti u skladu s pravilima foruma.

Elem, treba mi pomoć u odabiru - "obični" Sandero 1.4 MPI ili Stepway 1.6 MPI. U poziciji sam da odaberem između jednog od ova dva modela pa bih volio da mi vi kao vlasnici jednog od ova dva modela ukažete na eventualne mane ili dobre strane i kažete  mi za što biste se vi opredjelili. Eto toliko pa svaka sugestija mi je dobrodošla.  :ziveli:

jasho

Stepa: bolje izgleda, jači i elastičniji motor, našminkaniji sa nekim kvalitetnije urađenim stvarima
A+: jeftiniji i jeftiniji za održavanje

U suštini isto auto, zavisi od toga koliko si spreman da platiš, osim ako ga ne dobijaš kao poklon!!! :aplause:

Damir Oravec

Ako je samo problem u izboru, Stepway je  :to:

DrJekyll

Što se tiče stepe tu je samo izbor u estetici, ali motor je već nešto drugo. Savetujem 1.6 obavezno...bar nećeš imati probleme kao ja kada upališ klimu :doh:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

arhitekt

Ono malo što me buni je podatak prema fabričkom prospektu da ovaj 1.6 MPI troši oko 0.2l više u vožnji po otvorenom i oko 0.4l više po gradskoj vožnji (što je stvarno minimalna razlika), međutim prema rečima nekih vlasnika, ta razlika je mnogo veća. Nema sumnje da je motor 1.6 elastičniji u upotrebi.

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

david

Mozda je razlika 0.5L ali sta je to u odnosu da imas jaci motor, lakse podnosi klimu i uspone itd itd a stedis motor..

Keka

Mrzim 1.6 8V.

Moraću da probam 1.4 pa da se smirim  :kava:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Meni i sa klimom ide ekstra ali ozbiljno, samo dok nije uz Bubanj potok!!! :to:

arhitekt

Citat: Keka poslato 08.06.2011. - 13:12
Mrzim 1.6 8V.

Moraću da probam 1.4 pa da se smirim  :kava:

Eto ga sad! Što pobogu brate...  :hm:

speedo

Razlika je prije dva-tri mjeseca bila oko 1800 KM, baš između 1.4 A+ i stepway-a.
Odabrao i vozim 1.4, motor sasvim ok, ionako ni taj 1.6 nije za neke sportske performanse. Stepway dođe sa metalik bojom, alu felgama, muzikom, krovni nosači, "obrve" na blatobranima...nakupi se solidna razlika, ali ja sam se vodio mišljenjem "što jeftinije - to bolje" i ne smatram da sam pogriješio. Da sam imao više para eventualno da bih išao na dizelsku varijantu sa istom opremom..bitno mi je da ima klimu.
Ako ti se sviđa šminka na stepway-u i nemaš skoro 1000 eura "problema" onda samo naprijed, daleko je stepway od greške  :dobro:

Zoran

Sandero 1.4 vuče prikolicu od 1100 kg (po katalogu) a da ne može pokretati klimu od 1,5 kw (po Loganovcu), ta priča mi ne pije vode. Može on to sve sa 1.4 ali 1.6 je jači i tu nema dvojbe. Šminka je uvijek bila skupa i bit će.
Sam svoj gazda - vazda.

goran79

ja sam jednostavno iznenadjen kako moj 1.4 povuce sa klimom.prosao trenutno 620km upalila se rezerva,od toga 300km upaljena klima.pa sad racunajte potrosnju

Keka

Imajte na umu da sadašnji 1.6 nije onaj što je bio ranije, i pogotovo nije onaj iz Renaulta (po performansama).

Sadašnji je ubijen u pojam zbog euro5 normi. Pogledajte podatke na sajtu, za nijansu je jači i brži od 1.2 16V. Zato je potrošnja  :doh: kao i troškovi registracije.

Ja bih uzeo običan Sandero 1.2 16V ili dizelku.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ja stvarno ne znam šta bih sad uzeo.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.