Da li je MCV auto za mene

prethodna tema - sledeća tema

dizelas

#30
He, he, volim kada mi ljudi uštede trud, sami odgovore na svoje pitanje i daju isti odgovor i argumente koje bih im i ja dao. Naravno, MCV je bolji izbor, kada bih ja razmišljao o Dusteru 2WD, radije bih odabrao Sandero Stepway koji ima vrlo slične karakteristike kao Duster 2 WD.

Ipak, što se tiče opreme, nekada sam imao ista razmišljanja, te mi je npr. klima bila totalno nebitna dok je nisam probao. Nakon toga mi je klima postala jedna od obaveznih stavki pri izboru auta, da ne pričam o tome koliko je teško prodati noviji auto bez klime, pa makar bio perfektan (znam iz iskustva). U predratna vremena juga i stojadina su maksimalne temperature ljeti bile 30 -tak, a sada se 30 smatra niskom temperaturom tokom ljeta. Na kraju krajeva, što bi se čovjek patio i umirao od vrućine kada ima opciju da se ne pati. Ovo važi bez obzira u koje svrhe bi auto bio korišten (radno ili paradno).

Ostali šminkeraj, kao elektro podizači i retrovizori, je za moje shvatanje nebitan, čak više mana nego vrlina. Možda sam čak malo sirov i ekstreman u svom minimalizmu, pa mi čak više leže automobili bez serva zbog boljeg osjećaja ceste, kao i zbog malo potrebe za "muškim" motanjem, trošenjem snage i upotrebom mišića. Rado bih, recimo, odabrao adekvatno opremljen auto bez serva, kada bi takvi automobili još postojali. Ljudi, počeće ekstremiteti lagano da nam odumiru, sve nam je "na dugme".

Dakle, kolega učitelju, moj je savjet da detaljno pregledaš cjenovnike i dobro izvagaš i uporediš sve opcije, i budeš čvrst pregovarač oko popusta. U Bosni je, recimo, paket Ambiance plus vrlo povoljan, a uključuje sve bitno osim krovnih nosača koji nisu skupi. Ipak, što bi rekle babe, svako zna koliko mu je jorgan dug, te se toliko i pokriva, a nastavnički jorgani baš i nisu dugi u našim krajevima...

I da pohvalim Veterinara na munjevitoj reakciji sa citatom, ranija izmjena posta je zaista bila neuočljiva. Stoga prijedlog administratoru da se izmijenjeni postovi na neki vrlo upadljiv način označe, ako postoji mogućnost.    

bgdteacher

Paaaaaaaaa,evo novina,u medjuvremenu sam pristedeo jos neku paricu i dobio jos veci pritisak u mozgu za sta su se pobrinuli moji prijatelji stalno mi govoreci kako kupovina dustera je u stvari kupovina najsavremenijeg automobila od svih dacia i da je glupo to ne uciniti.
Rekli su mi da ako bas zelim da bude osiromasena varijanta onda neka tako i bude.ZAsto doplacivati za MCV motor od 16 ventila kad ga uz dustera dobijate u najsiromasnijoj varijanti.Dalje prica ide u tom smeru da je glupo doplacivati jos 2000 evra za 4x4 jer ako nemate neke ekstremne potrebe za off road voznjom onda ce nisanov mehanizam za 4x4 samo otezavati auto i istovremeno malkice smanjiti gepek.

LeNgenda

Nije on u osnovi nista savremeniji od, recimo, Sandera. Naravno, 1.6 16v je motor iz tekuce Renoove game i menjac ide u skladu sa tim. Ostalo je sve isto ili na istu foru, sa strane je Dacia, spreda i otpozadi Nissan, peta vrata uzasno podsecaju na Pathfinder-a.

Ako je motor ono sto ti je najbitnije, Duster vulgaris je izvanredna ponuda, pogovo sto ga ti poredis sa MCV-jem. Nekom drugom bi mozda palo na pamet da za te novce kupi Sandero dCi Ambiance.

Ali da je ala, ala je, juce smo se opet motali oko jednog Laureata na Tempovom parkingu. Veliko, bre, mnogo veliko, svaka guma 100 evrica.
Nama je Duster u planu za neke 4 godine.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

perke21

 :friends: MCV je auto (Logan) karavan, a Duster je SUV (kao terenac). :c0: Sama ova činjenica usmerava i izbor.  :rtfm: Kad odlučiš za šta ti treba auto onda ćeš lako i odabrati.  :hm: U gami dacia vozila imaš mali gradski auto hedžbek (Sandero), mali gradski auto hedžbek za šminku (Stepway), limuzinu (Logan), karavan (MCV) i SUV (Duster). Šta god izabereš nećeš pogrešiti  :lazy: jer Dacia je za  :respect:
:ziveli:

speedo

Pošto si napisao na početku da ti treba prostrano vozila, obavezno isprobaj ponudu prostora kod Dustera. Kabina je zapravo Sanderova i ja sam bio pomalo negativno iznenadjen manjkom prostora, pogotovo u odnosu na impozantnu pojavu, izbačeni blatobrani, velike gume.

Pivopija

Ljudi nadam se de me mozete malo uputiti. Naime zelim kupiti novu MCV posto mi odgovara zbog prostora, e sad me zanima koji motor da uzmem, necu putovati puno autoputevima , vecinom je gradska voznja, ali ne bi volio da kad nas sjede vise da milim kao puz po putu. Generalno me zanima kako su se pokazale, da li imaju kakvih mana itd. Kako radi klima na onolikoj zapremini i grijanje, kakva je zimi. Znaci bas sve me zanima. Zahvalan sam za bilo kakve informacije . Hvala svima

Keka

Cijenim da bi dizelka bila jedini razuman izbor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Pivopija

Mislio sam benzinjaru pa ugraditi plin posle posto je ovde plin 0.60eur a dizel nekih 1.25eur.

krle

Onda bi razuman izbor (ukolko je u ponudi) bio 1.6 16v.

Keka

Ako si mislio, zasto onda pitas?  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Prevideo sam ovu temu  :c:

Sa svime sam zadovoljan, osim sa motorom. Za mene bi 1.6 - 16v bio pravi izbor :D
Udobnost, grejanje i hladjenje su dobri. Mala zamerka za klimu je sto kada upece 35-36-37 (i vise) stepeni, mora da se okrene ventilator na III brzinu.
Treba malo privikavanja za uparkiravanje na tesna mesta, posto su zadnji tockovi povuceni neprirodno pozadi (sa druge strane, to mu daje veci medjuosovinski razmak, a samim tim i vecu udobnost).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jasho


drzarkod


pirke

#43
Posto sam nov ovde, i malo slabije se snalazim sa vasim forumom, moracu da pitam ovako. Ovako stvari stoje, zagrejao mi se otac hoce da kupi neki auto. Nedaleko od mesta gde zivi u Nemackoj (citaj 300m) mu je Renault-Dacia predstavnistvo, imaju nova, polovna vozila, servis, ma sve.. Juce setao malo, i zapao mu za oko auto iz naslova, za oko 5000E, nisam siguran tacno, sa 1.6 motorom (verovatno 16v), 2007 godiste, sa 105000 km. Nije ga zagledao puno, ali kaze ovako na oko sasvim lepo izgleda, ocuvan, uostalom verovatno je iz zamene staro za novo, ili nesto slicno, posto ga prodaje zvanicni predstavnik marke. E sad, da ste me pitali sta gledati kod kupovine Forda pa da razgovaramo  :), ali posto sam nacisto neupucen u marku molim za pomoc. Dakle, sta je najosnovnije pogledati kod Dacie pored onih univerzalnih stvari kod kupovine auta, da li postoje neke skrivene mane koje kasnije mogu da dovedu do nekih vecih problema, kakav je ovaj motor u MCV verziji, pogotovo sa potrosnjom i kondicijom, da li uopste moze da ide kako valja? Da li auto u tim godinama ima problema sa korozijom, i gde se najcesce ispoljava, tu mislim na neka skrivena, manje dostupna mesta? Eto, to bi bilo to za pocetak, ako se setim necega jos pitacu  :ziveli:

Rimad

Iz ličnog iskustva sa Daciom, obrati pažnju na koroziju - mada mislim da su to premaskirali, ako je bilo. Obrati pažnju na mjenjač - da li zapinje, pogotovo prva i druga brzina, te rikverc.