Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

Yaris

Svi koji planiraju da uzmu novog Sandera treba da požure sa kupovinom. Ovo je tek početak.
https://www.renosava.com/vest/obavestenje-dacia-sandero-stepway

saša61beograd


Yaris

Ovo je početak kraja bilo kakvog izbora, bilo kakve individualizacije automobila. Odavno je iz našeg cenovnika izbačen auto sa CVT menjačem. Alu felne takođe duže vreme ne postoje kao dodatna opcija. Sada izbaciju i ove dve stvari. Nisam apsolutno siguran, ali mislim da ove opcije su isključene za manja tržišta. A i čudno je zašto se ovaj text odnosi samo na Sandero, a ne na Logan i Jogger koji su, u suštini, ista vozila. Na kraju će se Dacia auto kupovati kao Jugo. Odeš na plac i prstom pokažeš koji hoćeš auto. A automobili svi isti, čak i iste boje. Dacia Srbija me je razočarala jer se, očigledno, ne bori za svoje potencijalne kupce. Nisu se čak izborili da se na našem tržištu pojavi kompletna gama Dacia vozila. O Springu se ni ne priča. A priča se o elektrifikaciji, predstavljuju se električna vozila na BG sajmu i pišu se textovi po novinama da u EU za 10ak godina neće biti prodaje automobila sa SUS motorima.

Keka

Sto rece jedna seda glava, nase trziste je za njih manje od statisticke greske i ne moraju da se trude.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Sta ja znam, ja sam do sada kupio 2 automobila nova.
Uvek u paketu opreme.
Dodao samo multisense u Captura ali i da nije moglo, opet bi ga kupio.
Nije bas da me takve stvari privlace ili odbijaju u kupovini.
Mnogo mi je bitniji motorni izbor nego automatski menjac u Daciji ili cak u Renou..
A sto se tice statisticke greske, apsolutno stoji.
Pre 2 meseca put u Austriju, vise sam video Dacija na sleperima ka EU nego sto se ovde proda za godinu dana.

Veterinar

Znam da smo malo trziste, ali - da li je
neko pisao RNS i trazio Spring?
Svojevremeno je bio stav RNS da nema
potrebe da se na nase trziste uvozi
Duster eco-G. "Dobro, to je prilika da
prepustite npr.Skodi dobar deo kolača,
pogotovo kad krenu subvencije za taksiste..."
Uprostio sam sada vecu prepisku. Nedugo
zatim, eco-G modeli su bili u ponudi.
Verovatno nevezano za prepisku. Opet, sta ako...?

Mare


Capriolo

Homologacija košta, kao i sve oko plasmana novog modela na tržištu i njegove servisne podrške, a ako im je procena da obim prodaje ne bi bio veliki, ne isplati im se.
Sećam se da je tako RNS počev od 01.01.2019. ukinuo iz ponude za Srbiju Grand Scenic (i ostavio samo Scenic ), kao i Talisman karavan ( a ostavio samo sedan ), jer im je bila procena da za tim modelima nema dovoljno potražnje i da se ne isplati. Ja sam se čak pisano obraćao RNS, par puta tokom perioda više od pola godine, i pitao ima li kakvih izgleda i uvek je bio isti odgovor.

silent

Пре неког времена свратих у Дачија салон код продавца у Чачку (Јевтовић), да се распитам о Дастеру 4х4.

И гле чуда, нема га у средњем пакету опреме EXPRESSION 1.5 Blue dCi 115 4x4 22,190.00 €, него може да се наручи искључиво EXTREME за 24,890.00 €...

За утеху, рок испоруке је прилично кратак, око 2 месеца. Кажу да тог средњег пакета највероватније више неће ни бити, "јер се у фабрици спремају за производњу новог Дастера на пролеће". Па, лепо се спремају :)

Goky

Danas završio formalnosti oko kredita. Poručen Stepway sa dodatnom automatskom klimom, paketom vozač (kartica, automatska parking kočnica, naslon za ruke, otvaranje rezervoara iz kabine), paketom sigurnost (parking senzori napred i pozadi, kamera za vožnju u nazad), rezervni točak i MediaNav sa paketom mapa Geo Srbija (koje su zemlje obuhvaćene videćemo). Boja ledeno bela.
Auto je već bio na carinskom magacinu završili su carinjenje, zakazali transport i očekujem do kraja ove ili početkom naredne nedelje preuzimanje.
Vidim da su počeli da naplaćuju nulti servis ili ti pripremu vozila za isporuku.
Od prodavca gratis patosnice, set obavezne opreme, dva servisa gratis ruke i kadicu za gepek.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Yaris

@ Goky
Imao si sreće sa opremom jer, koliko vidim, paket vozač nije više dostupan za vozila poručena posle 1.juna.
Navigacija obuhvata sve zemlje Evrope. Prvi update ti je besplatan. Posle toga se naplaćuje. Sada su počeli da reklamiraju i Luna mape. Ja sam prvi put sve updete-ova na poslednju verziju, a onda sam prešao na Google maps jer je lakše. Videćeš. Telefon se bez kabla povezuje i samo ti se na ekranu pojavi Android auto ikonica.
Molim te da slikaš kadicu za gepek. Interesuje me kako se uklapa kada je pod gepeka u gornjem i donjem položaju.
Ti si, kao i ja, uzeo rezervnu gumu. Pametno. Nisam hteo da se cimam pa po oglasima i otpadima da tražim točak i dizalicu. Glupo je to što je auto došao sa 4 Bridgestone pneumatika, a rezerva je Barum. Moja preporuka je da odmah zameniš ključ za šrafove na točku koji se dobija uz auto. Odvrnuo sam 2 šrafa kada sam stavljao sigurnosne i već se deformisao. Ja sam uzeo Opelov, tj., od GM-a.

Capriolo

@yaris
Mada ovo nije možda prava tema (mada, možda i jeste, jer se tiče i kupovine nove dačije), mogao bi malo da opišeš svoja dosadašnja iskustva sa tvojim novim CVT vozilom

MitarMrgulic

Čestitam drugar!

Ta bijela boja je dobra, a i paket opreme je baš impozantan, ima sve što treba.

Iznenadilo me je da naplaćuju nulti servis, ali eto, kad pomislimo da nema dalje, koncesionari i zastupnici nas uvijek iznenade...


Korektno je što su dali ruke za dva servisa gratis, to je sigurno cca 100 eura.

Andrix

Citat: Goky poslato 11.07.2023. - 17:01Vidim da su počeli da naplaćuju nulti servis ili ti pripremu vozila za isporuku.
Od prodavca gratis patosnice, set obavezne opreme, dva servisa gratis ruke i kadicu za gepek.
Meni su naplatili za Loganana 3 i nulti i patosnice i obaveznu opremu. Sve lepo pise na racunu, i nista od gratis servisa...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari