Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

zaki

#60
Rekoh na samom početku  ove teme kakav mi je bio šok kada sam video da skoro da ne postoji novi auto ispod 10k. Kako god da okrenem vratim se na ovog fucking stepveja. Gledam Hjundai i10, bezličan i mali, gledam klija, nekao mi je previše šminkerski, a i  skuplji je, da sam 20 godina mlađi bio bi mi savršen, samo tad ne bi imao para za takav auto. Stepvej mi deluje robusnije i sigurnije ali pre velik je za uglavnom gradsku vožnju i sve veći haos oko parkiranja oko moje zgrade.
Nema ništa između što bi mi u potpunosti odgovaralo ili ono kad ti se nešto svidi bez ikakve rezerve, ono kad bez dileme kažeš:  to je to.

:ne:

spaho

Teški su ovi kod mene na skidanju cijena. Ali isto sam imao i kod ostalih autosalona sa kojima sam pokušavao dogovoriti....baš su svi nekako teški, neke moje matematike i pretpostavke koje sam imao sa drugim salonima mi nisi ni igrale, pa sam odustao od njih.

Sve u svemu, kako stvari stoje sa Stepweyom, uspio sam dogovoriti dva servisa gratis, produženu garanciju, gumene patosnice i osnovnu opremu, i nešto sitno popusta u odnosu na početnu cijenu.
Plinska varijana, oprema Comfort u metalik boji + paket sigurnost bi me izašla nešto iznad 12.000 eur. (bez PDV-a kojeg smo oslobođeni)
Sutra sam dogovorio još finalnu testu vožnju, pa bi to završavao, ako ne bi bilo nekih nepredviđenih stvari.


MitarMrgulic

#62
Pa prilično ok, to što si ispregovarao je najmanje 600 KM ili 300-ak eura popusta.

Na koju varijantu je oslobađanje od PDV-a? (invalidska povlastica ili sl?)

spaho

#63
Da, na maloljetnu kcerku.

Od januara sam obisao vecinu autosalona, i nekako ili je ispadalo preskupo skroz (suzuki vitara, opel crossland) ili mi je bilo preskupo za moj pojam i neki nivo opreme koji su nudili- manje vise osnovne verzije ( kia ceed, hundayi i30).
Na kraju radi nekih popusta sa lagera, ponuda koja se ukopila u cijenu je  i Hundai Elantra 1.6 benzin.
Elantra nudi zaista veci konfor i prostor, ali ujedno mi nije za ovo sto meni treba, tj 90% voznje po gradu...+ potrosnja je iznad 9l...

Na kraju kad saberem i oduzmem, dilema mi je bila samo plin ili bez plina....odlucio sam se na kraju za plin, cisto radi manjih fiksnih troskova mjesecno.

Nadam se da ću sutra završiti, i da nisam pogriješio u izboru.

Logika mi je bila da je u svakom slučaju novo auto bolje od polovnog za koje realno niti bi imao kakvu garanciju niti bi mogao znati tačnu kilometražu (izuzev da kupim od nekog baš koge poznajem lično), a uz to vodila me i ova povlastica koju koristim, jer realno najveći benefit iste imamo  samo ako kupujemo novi auto.

milorads

Pozdrav. Gledao sam par videa na internetu i za novi model vidi se korozija na poklopcu osovine zadnjeg tocka a takodje i na osovini pogonskoj prednjeg tocka i na cini mi se jos par mesta na vesanju prednjih tockova. Nisam siguran ali mislim da prilikom kupovine novog auta takve srvari treba da podlezu garanciji ili ne? Je li ima neko slicna iskustva

Hardvet

Posle nekoliko novih vozila mogu da ti kazem da je to normalno. Imala je nova Skoda, novi Fiat, 3 nove Dacije... I meni je nekad davno delovalo cudno, ali je normalno. Te delove ocigledno ne stite od korozije i eventualna reklamacija ne bi nista uradila.

slavko_bgd

Prema opštim garancijskim uslovima ti delovi po pravilu nisu pokriveni garancijom na koroziju i lak ( čelične felne npr). Niti im korozija išta smeta da bi funkcionisali.
Kome to smeta neka pita u bilo kom salonu bilo kog brenda i neka se informiše pre kupovine.

milorads

#67
Jedino mislim da ne bi trebalo da su se pokriveni papiroloski da isporuce korodirano :)

Raja

To je samo estetski problem, funkcionalno 0,00%

saša61beograd

Ma nije ni estetski problem,naprotiv.Baš je atraktivno,izgleda kao arheološka iskopina,a ono zapravo nov auto.Super.

kiconix


Zoran

Bezobrazluk. Onda traktore nebi trebalo farbati nikako.
Sam svoj gazda - vazda.

spaho

Vozio sam drugu voznju, i one sumnje koje sam imao, sam eliminisao. Auto je korektno, vuce lijepo, mjenjac ok. Nazad dovoljno prostora za nas...dogovorio i cijenu, ali danas mi javljaju da se zakomplikovalo se oko roka isporuke u vremenu do kad imam povlasticu, pa bi vjerovatno rok isporuke bio kraj maja ili juni...
U medjuvremenu se opet javili ovi iz hundayia i sa Elantrom 1,6 benzin sa premium opremom  se uklopili u cijenu od 12.000 eura..i to sa njihovom ugradnjom plina uz zadrzavanje garancije od 5 god.....sto me sad bas bacilo u razmisljanje.

Uglavnom sad kad nemam pritiska sa vremenom( jer svakako moram produzavati povlasticu, ako se odlucim za daciu) dogovorio sam i testnu voznju Elantre. To je sad bas suprotnost od Stepwaya, ali cjena mi diktira. :)

Uglavnom nije gotovo dok sudija ne svira kraj.




bocca

Apsolutno sve je na strani Elantre sem što se sedi par centimetara bliže asfaltu. To je jedan ozbiljan automobil, pogotovo u tom paketu opreme! Razmisli dobro tj nemoj mnogo razmišljati...

milorads

#74
Slazem se za konfor i kvalitet auta, ali samo ukoliko ti AEB nije bitan,  problemi sa parkiranjem (duzina od preko 4.5 metra), upotreba auta u gradu (ivicnjaci, parkiranje) ili na izletima, planina, selu (malo van asfalta). To je totalno drugi tip auta. Stepway u slicnoj klasi moze da se poredi sa Konom koja je poprilicno tvrda i neudobna ili ici na Tucson koji vec nudi i kvalitet i udobnost (mislim da i on kraci od Elantre)


Admin edit: nije dozvoljeno, a zaista nema nikakve svrhe citirati prethodni post u celosti.