Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg

#15
Stepway se sada ravna sa Capturom?
A Captur kreće od 16.890€.

kiconix


Aleksabgd

Kia rio / i 20 1.25 85ks 10.800e
Fiat panda 1.2 69ks 8.600
Stepway model 2020. 0.9tce 10.500e


Veterinar

Trecu varijantu bih (uvek) preskocio, zbog pada vrednosti zbog godišta. Prakticno, ispalo bi da imaju stari Stepway i novi istu cenu, ako uzmemo u obzir da prve godine vrednost konkretnog automobila mora da padne barem 1000 evra. Dakle, da, kupio bih stari model prethodnog godista, ali uz veeliki popust.

Aleksabgd

Novi i20(model za 2021.)  sada košta od 13-17.000e
Prethodni model sa identičnim motorom je odlična kupovina za gradski auto.
Supruga vozi rio sa tim motorom i mogu vam reći da je motor odluilan .Malo troši i lepo se vrti.

neskafa

Citat: kiconix poslato 15.02.2021. - 20:42

Clio 4 (generation)  i dalje je tce za 10490.

Gde ima?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

zaki

#21
Pogledao sam Kia Rio, najeftiniji 10.740 sa nekakvim Kia bonus finansiranjem, e sad nigde jasno ne piše šta im je to finansiranje, a i tu je onaj faktor da se radi o egzotici tj malom broju prodanih  automobila na ovom tržištu što nakon nekoliko godina svaki problem čini egzotičnim.
Iako nisu ista kategorija u glavi mi se i dalje vrte novi stepvej i klio
:fiju:

Jedno pitanje, da li je prodavac zakonski obavezan da u zimskom periodu kada je na snazi obavezno korišćenje zimskih guma, prodaje auto sa zimskim gumama?
Hipotetički ako na samom izlazu iz salona naparviš udes, ni jedno osiguranje ti neće nadoknaditi štetu jer si vozio tehnički  neispravno vozilo.
Što znači da ti je prodavac upravo prodao tehnički neispravno  vozilo.
:glare:

glavonja3

Ovde se raspravlja o kupovini novih Dacija. Oduvek sam mislio da cu nekad kupiti potpuno novu Daciju iz salona, ali promeni se to u ovih nekoliko meseci po mom misljenju drasticno. Uvek sam bio protiv polovnih kola, niti ih zelim kupiti niti prodavati. Ali Reno me natera. Glavni razlog zasto sam kupio polovnu Daciju Logan (pisao sam o njoj ovih dana) je skupa nova Dacija, skupa i u apsolutnom smislu i u smislu da se za te pare dobija manje nego dosad. Umesto nove, kupih polovnu!

Zoran

Vozač je odgovoran za svoje vozilo.
Kupljeni auto nema ni opremu (uže za vuču, trokut, prvu pomoći. . . )
Provjeri dali moraš imati zimske gume ili mogu i ljetne preko 4 mm šare.
Sam svoj gazda - vazda.

zaki

Pa ne baš, prodavac je dužan da ti proda i isporuči tehnički ispravno vozilo, u zimskom periodu svako vozilo koje nema zimske gume smatra se tehnički neispravnim, a to veličina šare na letnjim i bilo je toplo vreme probaj da kažeš osiguravajućoj kući koja će te rutinski odjebati bez imalo emocija.

Zoran

Dacia je digla cijene u nebo neopravdano. Pa sada odjednom ispade Stepwaj mamac za mlade.  Corsa se može kupiti za 11 500 Eura - skoro ista cijena od prije 10 godina  :rtfm:
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

#26
Citat: zaki poslato 16.02.2021. - 08:46
Pa ne baš, prodavac je dužan da ti proda i isporuči tehnički ispravno vozilo, u zimskom periodu svako vozilo koje nema zimske gume smatra se tehnički neispravnim, a to veličina šare na letnjim i bilo je toplo vreme probaj da kažeš osiguravajućoj kući koja će te rutinski odjebati bez imalo emocija.
Zakon kaze, ako na kolovozu nema snega, zimske gume nizu obavezne.
:wink:


Citat: neskafa poslato 16.02.2021. - 00:49
Gde ima?
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14004085/renault-clio-09-tce?ref=search-normal&position_ref=2

Ako trazis, mozda i nadjes.

zaki

Usporedba starog i novog stepveja


Veterinar

Po nasem ZOBS moras da imas zimske gume između tih i tih datuma u toku godine ako su zimski uslovi u saobracaju. Takvih dana nemamo mnogo u toku godine. Sada se nude zimske gume gratis, ali verujem da to nije na automobilu.

zaki

Znači svi prodavci koji daju zimske gume gratis ipak to ne rade iz dobrote već ima neka regulativa u pozadini.

Nego, jel zna neko kako radi ovaj set za krpljenje guma, vredili to čemu, nekako sam baš skeptičan oko toga