Družim se sa Dačijom više od deset godina

prethodna tema - sledeća tema

vladimiris

#30
Čitam ove emotivne zaključke,pa i sam poželim da podelim nekoliko redaka...Pre svega, potpuno se slažem, da i pored toga što nema klimu i servo, ne ubrzava potrebu da logana zamenim nekim mlađim i zvučnijim imenom,iako o tome polako razmišljam...pre svega, teško je naći danas mlađi automobil,koji će na tako jednostavan način pogoditi mnogobrojne potrebe nas u pogledu luksuza, nezahtevnih korisnika. Od prvih testova, jasno mi je bilo da je to jednostavno pogođen auto. Kada mi se ukazala prilika, kupio sam ga od prvog vlasnika, sa pređenih 57.000 km, starog tačno 5 godina za ravno 2.500 evra. Složićete se da je danas, nedostižno da ponovim nešto slično za istu sumu novca. Posebno kada vidim da devetogodišnji sandero stepvej košta otprilike duplo više...ali dobro...Ugradio sam plin, odmah po kupovini za tačno 500 evra sa atestom, i do dana današnjeg se nisam pokajao.A reč je o AC stag, Tomaseto sistemu, sa Atiker bocom.Trenutno je na satu156.000km, i plin se do sada,jasno,višestruko isplatio. Ne treba posebno pominjati da je logan posebno pouzdan.Bilo je kojekakvih servisnih intervencija, poput zamene krajeva spona, čišćenja pa zamena step motora, termostata, srednjeg lonca)zadnji je u odličnom stanju= i još kojekakvih sitnica, ali ništa kapitalno.Ulje, kao što znate ne troši, i zbog plina je uvek zlatno žute boje. Naravno, najveća i najbolnija mana korozija, napala mi je donje ivice prednjih vrata. O prostranosti i udobnosti neću da posebno pričam.Sličan međuosovinski razmak ima i aktuelni golf. :baeh: Naravno, mogao bih da raspredam dugačko i naširoko,al da ostavim prostora da i drugi iznesu dragoceno mišljenje i podele iskustva sa drugima. :ziveli:

dekiv68

Samo mala konstatacija u vezi "uvek zlatno žute boje motornog ulja". Trenutno 2 auta vozim na TNG (1 od njih je Sandero 0.9 TCe) i nakon izvršenog malog servisa (zamena motornog ulja i filtera istog) ulje ostaje zlatno žute boje samo nakon par stotina pređenih kilometara. Ne znam koje ulje je sipano u motor ali ono nema dovoljno detergenih svojstava ako je konstantno zlatno žuto tokom exploatacije

Veterinar

Na Stepwayu 1.6 bi nakon 15000 bilo između žute i svetlo braon boje, vožen je na plin. Svojstva dobra ili ne, sad je taksi vozilo, ima 250000km. 0.9tce je drugaciji motor i, verovatno zbog turbine, ulje postane brze crno.  :to:  Ako bude potrebna replika, nastavljamo u temama o motornom ulju.  :wave:

vladimiris

Ulje je 5W40 SXR kupovao uvek u kancelariji na N.Beogradu.Filter ulja Purflux. Da, nijansa je od zlatno žute do svetlo braon.

Veterinar

Tri i po godine nakon mog prvog posta u ovoj temi, naša porodična povezanost sa Dacijom je još jača. Ako se porodično spremamo za pokret, naš sinčić, četiri i po godine star, pita uvek:"Da li idemo Dačijom?". Pre nekoliko dana sam ga pitao zašto pita, a on je odgovorio:"Zato što je volim."   Jogger, koji je nasledio Lodgija, kupljen je da bude prvi auto u kući mnogo narednih godine, a ako bude sve po planu, videće evropske autoputeve, ali i nedođije u prirodi.  Dacija je jedan primer materijalnog koje me je cinilo i cini me srecnim. Za par meseci će biti punih dvadeset godina kako o toj marki razmišljam.  :ziveli:

Zoran

U međuvremenu sam se uključio u klub sa 10 + godina. Kilometraža 634 000 , autom prezadovoljan.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Dobro ste me podsetili, trebalo bi da osnujem klub 15+...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Da se i ja upisem, mislim da imam dobar staz. Prva Dacija mi je bila Logan 2004 g. kupljen, pa nastavak na Sandero 2013 g. i gledam opet Dacije za dalje, samo mnogo poskupele. Logana platio 7400 e, Sandera oko 8000 e a sada....duplo...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

Ja bih početkom naredne godine, trebao proslaviti jubilarnih 5 godina sa Daciom :):)

dzule


Vladan P

Ja 10,5 godina.
Taman da upadnem u grupu  :cool:
Zajedno smo skupa !

glavonja3

Kako ovo racunati: jedna Dacija 16 a druga 2 godine, a koristim ih istovremeno? Znaci li to da imam najduzi :Smiley: staz?

Zoran

Svakako.
Ovi što vukljaju prikolicu trebali bi dobiti + 30% beneficiranog?
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Po tim kriterijumima, uzeće nam neko taksi udruženje titulu. Zoki vodi zbog tereta i kilometraze, niko mu ne može ništa.  :ziveli:

Loganovac

Klasična i tendenciozna zamena  teza. Lepo piše u naxivu teme šta je kriterijum. Može jedino da se filozofira da li se staž prenosi sa vozila na vozilo jer ne piše "sa Dačijama" nego "sa Dačijom", tako da sam što se ove teme tiče  tu negde na vrhu tabele.  :c1:

A ima recimo i domaćih izdajnika koji bi blistali u temama tipa "Družim se sa vlasnicima Dačije više od 10 godina", ili možda "Kum sam Dačija porodici više od 20 godina" -  sve zavisi od naslova teme.  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.