Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

asimic

Ako se dobro sećam prospekta ima ESP baš taj 4x4 jer 4x2 nema ni u jednom nivou opreme.


bugi

#361
esp bio samo uz doplatu, i to samo za dizel motore, neznam iz kog razloga nije mogao da se doplati za benzinske

a sto se tice ovog novog, ako ovo iz teksta bude tacno, bice pun pogodak, ja sam ovim jako zadovoljan, a sa jos malo prostora i jacim motorima, bice :too:

zac

Jeste li videli ovo..  :ha:

https://www.youtube.com/watch?v=rUIpiTcmWNs

Da li je namestaljka, prem da ne lici ...ili mu je toliko visoko teziste da je prevagnulo... ali stvarno je strasno..s`obzirom na mokar kolovoz na kome je trenje smanjeno..  :ces:

Keka

Jeste namestaljka, ali nije dobro sto se prevrnuo.

Prvo koci i tockovi blokiraju, onda daje gas, da bi bocno uklizao na deo gde prestaje bara, znaci ciljano su velikom brzinom bocno usli na "suv" asfalt.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Nije dodao gas samo je popustio kocnicu..a ni asfalt nije suv na mestu gde se prevrnuo..

Veterinar

#365
Mislim da na tom mestu počinje suvlji deo, a čini mi se i da nije sasvim ravno, ali je to subjektivni utisak. Na 0:11 sam zaustavio snimak, deluje mi kao da se levo od Dustera napravila prava linija koji odvaja suv i vlazan deo asfalta, što doprinosi mom subjektivnom utisku da postoji neravnina.

kiconix

Snimak toliko ne deluje realno da ga necu ni komentarisati.

Saja174

Da nije pustao kocnicu jednom kada je stisnuo nikada se ne bi prevrnuo (na ovom autu nije radio ni ABS). Siguran sam da bi se 90% suvova prevrnulo da im se ovo uradi, osim ako nije neka mrcina sa 1800+ kila.

DarioGTI

Previse je upitnika nad ovom ekstra kvalitetnom snimkom da bi se moglo nesto zaista procijeniti.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

drzarkod

#369
Citat: Veterinar poslato 11.01.2015. - 22:37
Mislim da na tom mestu počinje suvlji deo, a čini mi se i da nije sasvim ravno, ali je to subjektivni utisak. Na 0:11 sam zaustavio snimak, deluje mi kao da se levo od Dustera napravila prava linija koji odvaja suv i vlazan deo asfalta, što doprinosi mom subjektivnom utisku da postoji neravnina.
Citat: Keka poslato 11.01.2015. - 21:03
Jeste namestaljka, ali nije dobro sto se prevrnuo.

Ovo mi lici na neki bazen sa vodom i da e udario u ivicu bazena.....


Prvo koci i tockovi blokiraju, onda daje gas, da bi bocno uklizao na deo gde prestaje bara, znaci ciljano su velikom brzinom bocno usli na "suv" asfalt.


Tako je prava stela....auto nije kao tenk i tu treba da smo jasni.....ali ovo nije prvi put da pokusaju da ruse trend skoka prodaje brenda. Normalan vozac ovo nece raditi....a u situaciji iznenada sigurno ne ovako.... :doh:


Usput pogledajte ovo....

http://youtu.be/mCsPwN42_F4

Ivan

Dacia beleži jedan odličan trend, rast prodaje u Evropi e to mnogima smeta, boli, pa sada gledaju na svaki način da je oblate svim silama :-)1 al` džabe to rade. Dacia napreduje ne zadrživo, bez obzira na sve. :to:

jasho

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2015&mm=01&nav_id=948391

Duster najprodavniji model Renault grupe u 2014.


Niskobudžetni modeli najzaslužniji su za rast prodaje francuske kompanije i u 2014. godini. Kada je reč o Evropi, najveći skok prodaje zabeležila je Dacia koja je povećala tržišno učešće na 2,5%.
Tweet

Grupacija Renault, koja pored matičnog brenda obuhvata i kompanije Dacia i Renault Samsung Motors, isporučila je kupcima širom sveta 2.712.432 vozila, što predstavlja rast od 3,2% u poređenju sa 2013. godinom.

Međutim, kada se ovaj rezultat analizira, vidi se da je marka Renault zabeležila blagi pad prodaje (-0,6%), dok je Dacia povećala isporuke za 19,1 odsto, sa 429.596 automobila u 2013, na 511.465 vozila u 2014. godini.

U Francuskoj, Dacia je zauzela 5. mesto na listi najprodavanijih automobilskih brendova sa 4,9% tržišnog udela, dok je u Španiji učešće na tržištu novih automobila povećano na 4,7%, a u celoj Evropi na 2,5%.

Globalno posmatrano, jedan izvorno Dačijin model bio je najprodavaniji automobil Renault grupacije u 2014.

Reč je o Dusteru, koji se širom sveta prodat u 395.350 primeraka, od čega 234.883 sa značkom Renault, a 160.467 sa amblemom Dacia.

Drugi na listi najprodavanijih modela bio je Clio (378.526), dok je treći Logan (Renault+Dacia=234.766 vozila), a četvrti Sandero (Renault+Dacia=227.036).

Peti je Renault Captur kojeg je odabralo 196.592 kupca.

Loganovac

#372
Citat: jasho poslato 19.01.2015. - 15:00
dok je treći Logan (Renault+Dacia=234.766 vozila), a četvrti Sandero (Renault+Dacia=227.036).

Jeste off, ali nisam mogao da izdržim!  :woo-hoo:

Beše mnogo onih koji mu predviđahu milosrdni kraj, tržišnu eutanaziju - kad ono...

Jasho, hvala za ovu vest, ulepšala mi je dan, i to vezano za kompletnu Dacia priču, kamo su oni dušebrižnici što okukaše sa visokim cenama, konkurencijom, padom prodaje???
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dadokg

Interesantno je videti i ostala mesta ma ovoj listi broja prodatih vozila.

jasho

#374
@Loganovac  :to: :ziveli:   

P.S.
Pogledati komentare na linku vesti koji sam stavio  :too: