Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Letnje Kontinentalke se cuvaju. :)
Videcu sva obelezja i ispisati sutra...  :wave:

lovac

Citat: Ayrton poslato 22.12.2011. - 09:49
Ljudi,pisao sam o tim gumama,kad sam ih proletos stavio na Logana "T-65".Jbg. ne znam kako da postavim link. :c:
Nisu Tigrove nego Kontinentalove.Na mojima piše made in Germany,a imam kolegu na poslu koji ima zimsku Sportivu (Lovac nemoj da brineš,on ih vozi već par godina i jako je zadovoljan) na kojima piše made in Portugal.
Mislim da ih Tigrove prodavnice samo prodaju,ali da nisu u sastavu Mišelin-Tigar korporacije.

Na mojima piše made in Portugal.

Ayrton

Onda sigurno nije Tigrova guma! :ziveli:
Moj kolega ih ima na Seat-u i kaže da dobro "grebu" kad treba da uđe u dvorište,koje je prilično strmo.
Ma bićeš ti sa njima zadovoljan,nemoj da brineš. :to:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Veterinar

Citat: Ayrton poslato 22.12.2011. - 14:11
Da li si video datum proizvodnje,da nisu Goodyear Ultra grip 1,od pre 10-ak godina?

Ultra grip 7, Made in Germany. Mada na netu pronalazim da se nakon 28JR nalazi i broj po kome bih mogao proceniti starost, ja taj broj nisam pronašao. Doduše, gledao sam u polumraku, ali...

Zoran

Na nekim gumama vrijeme proizvodnje (DOT) se nalazi samo sa jedne strane  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

A po Marfiju ta strana je obicno unutrasnja.  :Smiley:

Ako je UG7 onda ima 4-5 godina, 2-3 godine unazad su UG7+.

U svakom slucaju odlican pazar, ako nisu krive.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Jel ima neko iskustva sa Kumho zimskim gumama?
Razmišljam da uz'em KUMHO 185/65 R15 KW23 88T  za nešto manje od 7000 din, e sad ja koliko se sećam to je bila extra marka, ali to je bilo baš davno kada sam slušao o njima. Jel ima neko da ih je koristio u poslednje vreme?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Ayrton

Ja sam Kumho koristio na Fordu,model KW 7400, sa povećanim procentom silike.
Bile su odlične,po neugaženom snegu (oko 15-ak cm.),vukle su za medalju,čak i pri usponima.Probao sam ih u tazbini,po lokalnim putevima.Na vlažnom i suvom putu nisu pokazivale neke slabosti.
Kakav je taj novi model,ne znam.Možda da probaš da nađeš neke strane testove (iz Auto Bilda i sl.),jer kod nas nema mnogo snega, a ti si "brzinac",pa ti je još bitnije kako se ponašaju na putu bez snega ili po kiši. :ziveli:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

Dobar savet para vredi!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

alexv011

@DrJekyll

za te pare uzmes michelin alpin i ne mislis ...

MICHELIN
   ALPIN A4 88T

Cena sa popustom :    6,848.77

Dachaa

Pre neki dan posli ja i cale u BG preko Topole i na Svetinji oko 9h ujutru sneg po putu,zaglavljeni autobusi kamioni cak i po neki automobil,mi sa Loganom i bas sa tim gumama Michelin Alpin idemo uzbrdo kao ludi,nismo zastali nigde,gume su fantasticne.  :to:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DrJekyll

fala na svetima, raspitaću se malo za ove dve varijante, a samo nisam siguran za te alpinke gde da ih nađem sa tim popustom.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


alexv011


Keka

Ultra povoljne cene  :aplause:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!