Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

@chelik015
Moj Black Horse od 66ah usao u trecu godinu i radi bez problema. Neznam zasto mi se mota po glavi misao da trgovac hoce da ti proda akumulator na kojem ima vecu zaradu.  :ces:
Inace, fabricki Rombat je bio od 60ah, a posto Somborci nemaju u ponudi (tako su mi rekli u "Dunav centru") akumulatore od 60ah, nisam hteo da kupujem slabiji vec sam kupio jaci od 66ah koji je prilicno veci ali staje knap na svoje mesto.  :ziveli:

Keka

Citat: chelik015 poslato 17.10.2011. - 08:51
Nazovem jutros Battery centar ( http://www.akumulatori.rs/ ) i covek mi kaze da za daciu logan ne uzimam nikako Proatomic ili Balck Horse zbog punjenja alternatora koje je kod logana nesto od 14 do 44 neznam cega.

:bullshit:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

 :bullshit:

Ja sam vozio na mom Loganu 55ah BlackHorse 2,5 godine, zamenio je Rombat od 70ah.
Taj akumulator jos uvek radi u istim kolima, bez znakova ozkazivanja (sastavio 3 god do sada).

Zoran

Akumulator je pametno kupiti u servisu za akumulatore zbog eventualne reklamacije.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

Kakve veze ima gde si kupio akumulator, reklamacija vazi uz fiskalni racun.


saša61beograd

Citat: chelik015 poslato 17.10.2011. - 08:51
Nazovem jutros Battery centar ( http://www.akumulatori.rs/ ) i covek mi kaze da za daciu logan ne uzimam nikako Proatomic ili Balck Horse zbog punjenja alternatora koje je kod logana nesto od 14 do 44 neznam cega. Kaze da uzmem Tudor 53 koji kosta 7000 din. Kaze ako uzmem neki jeftiniji nece mi trajati duze od 6 meseci i niko mi nece priznati garanciju.  :ha:
Trgovački bezobrazluk,hoće da prodaju ono što im loše ide.
Moj Logi (sa klimom) ima Rombat 70Ah,a Daster 1,6,takođe sa klimom, 60Ah,video na sajmu u NS.Zašto?

Zoran

#126
U praksi se reklamacija lako i brzo riješi u servisu ako si kod njih kupio akumulator (najduže za 24h), čak hoće dati i zamjenski za to vrijeme ili ga odmah zamijene jer znaju za tu neku seriju sa felerom. Ako si kupio drugdje onda to sve ide po protokolu a to zna potrajati...
Sam svoj gazda - vazda.

Sir Oliver

Citat: chelik015 poslato 17.10.2011. - 08:51
Kaze ako uzmem neki jeftiniji nece mi trajati duze od 6 meseci i niko mi nece priznati garanciju.  :ha:
Moram reći da je to težak  :bullshit:
Ako, ne daj bože, budeš imao problema sa jednim od ta dva (Pro Atomic ili Black Horse) akumulatora , odnesi u servis, ako ti izdaju potvrdu da je fabrička greška, ja ću ti zameniti u mojoj firmi. Uzgred budi rečeno, nijedan akum. neće istrpeti prepunjavanje, što dalje implicira da je gore pomenuti radnik servisa... degenerik.
Inače, na Pro Atomic je 30 meseci garancija, a na Blue i Silver Vartu 40 meseci. Pa ko je lud da daje toliku garanciju, ako ta baterija ne valja.
P.S.
A ono što kaže Zoki, možda je bilo nekada. Sada, nema servisa koji daje baterije na zluženje (tzv. testeri) dok oni ne pregledaju tvoj. X servisa se opeklo, zadužili testere(ne motorne), dali mušterijama i nikada više ih nisu videli.
Ako sam pomogao, drago mi je. Ako nisam  :ne:
I drink to make other people more interesting.

glavonja3

@Zoran
U Srbiji je nedavno donesen novi Zakon o zastiti potrosaca koji zahteva garanciju od 2 godine na svaki prodati uredjaj (cak sam cuo da se to trazi i za polovne uvezene automobile), a garancija se ostvaruje bas tako da se uredjaj/proizvod sa fiskalnim racunom nosi tamo gde je i kupljen-prodavnicu; servisa potrosac ne treba da vidi uopste.

Naravno to kaze zakon (i televizija) a u stvarnosti... Probajte pa cete videti...

chelik015

Zna li neko kako se obelezava datum proizvodnje na ProAtomic akumulatorima? Gde da gledam datum kad kupujem?

Raja

Neka ti pokaže prodavac ako sam ne možeš da nađeš.

chelik015

Da, pitao sam ga preko telefona a on mi kaze da su kod njih uvek svezi akumulatori, a kad sam insistirao da pogleda na samom akumulatoru kaze da je nasao neki kod ali ne zna da ga desifruje.
Dali su prodavnice u obavezi da pokazu/desifruju datum sa kucista akumulatora pri kupovini?

saša61beograd

Ako na proizvodu ima datum proizvodnje znači da je bitan!Gume,ulja,akumulatori imaju vek trajanja i datum proizvodnje!
Prodavnica je obavezna sa pravi promet,pre svega.Svaki pametan kupac gleda datum proizvodnje,a naročito član ovog Foruma ne bi smeo da dozvoli da mu uvale bilo šta.Ako nisi siguran da je akumulator star najviše 3-4 meseca nemoj ga ni kupovati.

Raja

chelik015@
Rekoh, prodavac da ti pokaže a ne kaže datum proizvodnje jer i to je deo prodajne usluge. Ako to ne zna ili neće da učini, smatraj da nisi u potpunosti uslužen i informisan i
idi u drugu radnju. Jer, ako dodje do stani-pani, čovek će samo reći: kupac je u potpunosti informisan i pristao je na ponuđene uslove.

Sir Oliver

@chelik015
Nema na čemu i drugi put.  :glare:
U svakom slučaju, da završim priču, tj čitanje datuma kod Pro Atomic-a:
npr. CAC105142...  CAC znači da je proizveden u Češkoj, bitna su prva tri broja. Br "1" je 2011, broj "05" je Maj mesec. Generalno, mi čitamo kao "105". Sledeće godine će biti na "2", tj 201, 202,203... 2012, Jan, feb, mart... Ostatak brojeva je nebitan, označavaju dan i smenu proizvodnje.
Hvala na pažnji...   :cool:
I drink to make other people more interesting.