Osigurači

prethodna tema - sledeća tema

silent

Ne nađoh odgovarajuću temu, ako postoji - premestite ovo.

Želeo sam da nabavim nekoliko rezervnih osigurača, da imam ako zatreba, međutim ne znam koju veličinu da kupim.
Koliko sam video na onoj tabli sa osiguračima, u levoj grupi su veći (širi) osigurači i njih sam našao, ali u onoj desnoj su manji i kupio sam na oko iste, međutim dužina ne odgovara.

Ovaj dole je fabrički, a ovaj gore sam kupio. Kako/gde da tražim ovakve kao fabričke, mislio sam da je to isto za sve automobile?


loon123


miki-bgd

Kupovao sam osigurace, ali nisam imao takvih problema. Cak, ako se dobro secam, neki manji sam stavio umesto veceg, jer veci nisam imao.

Jesi gledao po vecim radnjama, tipa Roda, Interex, za ideju nisam siguran. Ima nesto i u Uradi sam, kao i Home center u Uscu. Sigurno ima po prodavnicama auto delova.

Ali mozes i ovde da pogledas, pisu tacne dimenzije http://www.mikroprinc.com/proizvodi/pasivne-elektronske-komponente/osiguraci-i-kucista/auto-osiguraci/index.php

nik

Iskren da budem, ja prvi put vidim ovakav osigurač kao ovaj što si kupio.  :ha:

Uvek kada sam kupovao, dobijao sam sa ovim nožicama. Čovek se uči dok je živ.

Keka

Osiguraca ima u svakoj bolje snabdevenoj prodavnici auto delova.

Medjutim, jako bitna stavka je kvalitet osiguraca. 

Imao sam problem na Kadetu sa zamenskim osiguracima iz Tempa, umesto da pregori, osigurac od 20A je istopio instalaciju oko sebe.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Ovo sam uzeo u Lav autu, mrzi me da vraćam, mala je cena.
Ništa, sad znam šta da tražim, nije mi palo na pamet da može postojati razlika u konstrukciji osigurača, mislio sam da je to neki standard.
Hvala svima na idejama  :friends:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

To je to, misterija rešena!
Hvala Keko  :hat:

astmario

Da li neko zna gde se u Beogradu moze uzeti osigurac sa kablom, poput ovog na slici?


Hocu da ugradim DC/DC 12/5V USB adapter i sakrijem kabl za napajanje kamerice za snimanje, ali ili lose vidim ili za skidanje table osiguraca i lemljenje nazad mora da se vadi pola.