Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Da li si se setio da proveriš DOT? Koji ti veći dokaz treba da je guma nova? Ili opet krećemo sa teorijom zavere?

P.S. Što se oznake klase tiče, na sajtovima ozbiljnih proizvođača moglo je i to da se nađe, treba proveriti. A ne znam gde si to pronašao gume po nižoj ceni nego na zapadu, pri čemu treba uzeti u obzir i izvor tih informacija - oni su od Amera naučili foru sa kataloškim cenama koje se u prodaju često prepolove. Takođe, treba uzeti u obzir i brzinski indeks da ne bismo poredili babe i žabe. Cene navedene recimo na http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId=29770&SourcePageId=31821 ne primećujem da bitno odstupaju od cena na našem tržištu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Drajver

Ja nigde nisam rekao da su jeftinije - čak šta više su gotovo iste cene - što je još veći bedak!!! Na koji Fazon ja i ti možemo uvesti gumu i platiti je 77e negde tamo i prodavati je ovde za 77e? Raspon DOT-a se kod nas kreće od 3 meseca do 2 godine ( tu se stvara prostor za priču koju ja pričam ). Kada je reč o brzinskom indeksu, razlika se meri u 3-8e u zavisnosti od proizvođača. I da se ,na kraju osvrnem na "teoriju zavere". U Beogradu postoji radnja/vulkanizer gde su cene protektiranih guma samo 10-15% jeftinije od "novih" i idu ko alva. Ima ih svih, od fulde do mišelinka i ljudi kupuju duboko ubeđeni da su u best BAY kombinaciji. Da ne grešim dušu - tigra nema!!!

Ako pričamo o DOT-u, promenljiv je na samom gripu uz pristojnu tehnologiju ( takve gume u svetu nose oznaku da su protektirane ) kojom su pojedinci kod nas ovladali a zakonom to tržište nije uređeno. Daj mi jednu jedinu prodavnicu guma u Srbiji gde ja ko gedža zadojen teorijom zavere odem u rafove i razgledam gume...i da mi neko nije pride ponudio polovne "bolje od novih"...ili ove ispod ruke...itd.

Keka

Evo nekoliko prodavnica gde niko
Citatnije pride ponudio polovne "bolje od novih"...ili ove ispod ruke...itd.
: Novi Sad-Tigar u Cara Dusana, Trikom u Partizanskoj, Agrohim .....Beograd Kemoimpex kod Galenike....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Citat: Drajver poslato 06.04.2011. - 22:20
Ako pričamo o DOT-u, promenljiv je na samom gripu uz pristojnu tehnologiju...

'De mu je taj grip, majku mu...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ayrton

Od četri EcoConti 3 dve bolje ostale na zadnjim točkovima a napred stavljene Sportiva T 65.Posle 30-ak kilometara u gradskoj vožnji sve je u redu,mekano preko ležećih policajaca i šahtova,ne čuje se šum kotrljanja,volan malo tvrđi nego što je bio sa zimskim gumama.
Sutra idem za Hrvatsku,(a danas sam promenio sve filtere i ulje) pa ću malo da ga stisnem na otvorenom.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Zoran

Sretan put sa novim gumama  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

Gume se pokazale dobro.Ne čuje se šum kotrljanja,ne trese se ni malo, dobar je osećaj na volanu,mislim,nemam osećaj nekog "plivanja" i dobro drže pravac.U nekim periodima puta sam vozio i 135-145 km/h i ni tad nisam primetio ništa drugačije.Nadam se da će tako da bude i na dalje.
P.S.Zoki,hvala (sa malim zakašnjenjem)! :to:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

gandalfred

Ja sam stavio sve 4 BF Goodrich G-grip i zver su gume, tihe, smanjena potrosnja, upravljive , 5300RSD sa montazom...Za sad sam zadovoljan. Idem za Veneciju za 1.05 pa cu da javim kako su se pokazale na normalnim autoputevima  :c:  :whistling:

Sir Oliver

Odlična guma, a boga mi i cena. Gde si ih kupio?
BF je otprilike kao naše Dačije, odnos kvalitet-cena.
I drink to make other people more interesting.

gandalfred

Ako sme reklama, kod Beogume pre ulaska na Gazelu sa NBG strane

Loganovac

Nije to, ljudi, reklama - samo savetujemo jedni druge, zbog toga i postoji Forum...  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

#86
Danas u setnji gradom vidim u trgovini "Guma Promet" gumu Cordiant , 195/65 15 za 4850din , letnja guma , ruska. Malo proguglam i
http://www.4gume.com/novosti/sibur-ruske-gume-isporucuje-gume-cordiant--za-renault/

http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume-cordiant-195-65-r15-comfort-ps400-91h-co008

Keka

I Montana/Kormoran su isporucivali gume za Logan. Svi znamo kave su. Licno ih ne bih stavio ni za drzac za suncobran.

Na tyretest.com ovih Ruskih nema nigde. Nije velika usteda da ides na neprovereno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

Ma nije mi ni bila namera da ih pazarim trenutno, nego sam hteo da podelim informaciju na forumu. 14-ice su jos jeftinije, mozda nekome bude od koristi informacija.

Ayrton

Cena im je odlična,ali ko ima iskustva sa tom markom? :ne:
Ne znam,ja ću da skupljam pare,pa da kupim neke malo "jače".Kupio sam prošlo proleće (dva kom.) gume "Sportiva",nisu bile loše,ali će ići na zadnju osovinu,a napred makar neka Fulda,ako ne skupim za Mischelin Energy Saver.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!