Ugradnja gasa Da ili Ne?

prethodna tema - sledeća tema

Raja

Da sam znao, ja bih pomenuo. :whistling:

Milence

#76
Ima kalkulatora na netu kolko ti duša ište, sabereš koliko gaziš mesečno/godišnje, sabereš i oduzmeš i vidiš šta se i kada isplati. Meni se plin u yugiću isplatio za samo 2 meseca ( odnos beše neki smešan TNG 32 benzin 92 a prelazio sam dnevno velike kilometraže ) ali sada bi posle 3 meseca vožnje po kalkulatoru isplativa godina/cena bila 2016 - a auto 2005 pa vidi...
Znači u kalkulaciji TNG ( da se razumemo ja sam jako pobornik TNG-a ) treba imati u vidu mnogo faktora, od isplativosti, rentabilnosti, tekućeg održavanja za oba sistema itd.
Da kupujem novi auto ili sam ga kupio - nema "dvojbe" ( razmišljanja ) TNG rules!!!

Loganovac

#77
Podsetiću opet da su sve te kalkulacije izvedene uz zanemarivanje činjenice da gasni uređaj u kolima ima neku vrednost.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

Ajd' bas da se ne ponavljam al' moram : kako bi bilo da mi razdvojimo polemiku : za mene licno razlika izmedju isplativosti voznje na gas i otplativosti ugradjenog uredjaja su dupe i oko ali ipak i povezani.
Isplativost je odmah za sve a otplativost kako za koga !
Vremena ce se promeniti (nadam se) pa ce posle da bude kajanja i price "e trabao sam ugraditi jos onda,sad bi mi se vec i otplatilo"

Keka

Ja sam zivi svedok. Ugradio tek na 60.000 km
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VeDuS

Siguran sam da si se gdno pokajao ........................ sto nisi mnogo ranije ! :wink:

Keka

Upravo tako, ali je auto bio pod garancijom, uredjaj u ovlascenom servisu je bio preko 1000 evra, nisam do tada imao iskustva sa vozilom na TNG...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


boban66

#82
Dacia Logan 1.4 Ambiance  5.5g stara prešla samo 30000km , uskoro se skidam s lizinga :njanja: pa me interesuje , za koje pare može da se ugradi dobar  TNG , gde i koliko mi se isplati ako vozim 5-6.oookm godišnje? Nadam se da ću više s TNG.
P.S ako neko zna i koliko je za Reno klio 3 ,pita kolega.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Boban66, mala ti je godišnja kilometraža pitanje dali će ti se ikada isplatiti ako ugradiš plin.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Isplatiće ti se čim prvi put sipaš plin.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mandrak

Vala da znaš da hoće. Kada za 30l daš 2100 umesto 3600, bude ti toplo oko srca :D

Ja takođe ne prelazim velike kilometraže (oko 700km mesečno), ali smatram da se ugradnja gasa svakako isplati.

saša61beograd

I meni je isplativa (vaša) ugradnja plina.Da nije toliko vas "plinaša" cena benzina bi bila još viša.
Vožnja i uopšte posedovanje automobila sa plinom ili bez njega je skupo zadovoljstvo (ali veliko zadovoljstvo).
Napisao bih moje argumente protiv plina ali se plašim Loganovca!

Loganovac

Buuuuuuu!  :Smiley:

Napiši de, baš me zanima da li imaš nešto što već nismo čuli.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Zašto ne vozim na plin:
1.2008.god.Logan me je sa registracijom,Zederom,muzikom,presvlakama koštao oko 9000e.Da sam dao još 1100e,možda bih razmišljao o Opel astri klasik ili Grande Puntu. 9000e je bio limit.
2.Godišnji pad vrednosti mog Logana u prve tri godine je oko 1300e.Sa registracijom i redovnim održavanjem to je preko 1600e godišnje.Mnogo!U toj priči ušteda na plinu mi dođe samo kao mala uteha.Benzin sipam kad hoću i mogu(i koliko hoću i mogu).
3.Alergičan sam na:creva,cevi,žice,kontakte,račve,šelne,dizne,ventile,senzore,filtere,module,kompjutere,ateste,propane,butane,majstore...jel sam jasan?Želim što manje ovoga u svom stresnom životu.