Servis polovnog vozila sa većom kilometražom

prethodna tema - sledeća tema

nesic1

pregledavao sam uputstva po forumu koja su kacena i nisam nasao za vece kilometraze sta se menja na odredjenoj prilikom servisa, recimo sta bi trebalo da se menja na daci i 1.4 ikoja je presla 250k km ili 450k km, na te informacije sam mislio

Turbo

Pa na dacii koja je presla 450k km verovatno bi trebalo zameniti motor. :lau:

kiconix


nesic1

ok, hvala za info  :ziveli:

uporedjujem jednu na oglasima sa 450k km sa ovim ostalim pa cisto informativno pitah

Loganovac

Ako nije održavan kod ovlašćenih (mislim naročito na podatke o servisima u bazi podataka), odmah računaj na veliki servis - moja preporuka. Izmenjao bih pored toga sve tečnosti (antifriz, kočiono ulje), a sve ostalo zavisi od stanja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Letvu volana podmazati jer obično svi je zaboravljaju.
Sam svoj gazda - vazda.

nesic1

uuuuuu eksyra administratori, svaka vam cast, reko u vidi neko otvorio temu koja me zanima,pa onda vidim ja pa reko kad sam ne secam se, ali vidim da administratori rade odlicno njihov posao, u principu zanima me i na koliko bi trebalo da se radi osvezavanje motora, tipa karike i to ili cak generalna po fabrickim specifikacijama ako takvog podatka ima uopste, sve zavisi od odrzavanja, ali naprimer ove sa 450k, 250k itd

zac

Ne razumem ja tebe prijatelju sta pricas.... :ne:  Generalna motora se radi onda kada je motor potrosen i kada trosi vise ulja od goriva....ne radi se generalna na odredjenu kilomterazu... Neko ce sa losim odrzavanjem da pohaba motor posle  100 000 km..a neko ce da vozi i 500 000 km bez potrebe za generalnim remontom...sve zavisi od stila voznje i odrzavanja (ulje, filteri...)

Loganovac

Citat: nesic1 poslato 18.09.2013. - 21:26
na koliko bi trebalo da se radi osvezavanje motora, tipa karike i to ili cak generalna po fabrickim specifikacijama ako takvog podatka ima uopste, sve zavisi od odrzavanja, ali naprimer ove sa 450k, 250k itd
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nesic1


Zoran

Motor 1.4 (K7J) u srednje teškim uslovima uz redovno održavanje , pri godišnjoj kilometraži preko 50 000 km može preći milion km bez problema. Naravno da niti jednom nije pregrijan i slične stvari...Ja svoj namjeravam voziti do 500 000 km pa će vidimo.
Sam svoj gazda - vazda.

glavonja3

Sta znaci kada je motor 'pregrejan'? Kada se to desi, kako se vidi i sta onda?

Raja

Pregrejan motor je kada prokuva. Spoljne manifestacije su vrlo uočljive i mogu biti dramatične kada se u panici otvara čep ekspanzione posude,
što ne treba nipošto praktikovati.
:usisava: