Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

zac

Kako se ne proizvodi???  :ha:

astmario

Citat: Keka poslato 24.10.2015. - 08:09
Prezuo se. Nazad GY UG8, napred UG9.

Prvi utisci:

- tisina
- meHko

U Kemoimpexu haos, cekaju kola na ulici, pa sam u petrovaradinu kod nekog privatnika bez cekanja obavio zamenu.

Eh, ja jos na UG7+...

gavrilova

imam kuma koji radi u tigru...wintera se proizvodi i dalje...a sto se tice taurus guma one su isto iz tigarovog(novog)pogona..i izvozi se za zap..evropu.a sara im je ista kao wintera...
:wave: :wave:

Jelenko

Drago mi je cuti ako se jos proizvodi  :)

jasho

Evo nekih vesti koje možda objašnjavaju ova pretumbavanja :ces:

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=11&dd=03&nav_id=1058887

Kriza probušila Mišlenove gume, katanac na fabrike

Francuski proizvođač guma Mišlen saopštio je da će za tri godine zatvoriti tri proizvodna postrojenja u Evropi, zbog čega će 1.500 ljudi ostati bez posla.

Izvor: Tanjug utorak, 3.11.2015. | 17:42

Mišlenove fabrike u italijanskom gradu Fosanu i u nemačkom gradu Oraninburgu biće zatvorene do kraja 2016. godine, a fabrika u Severnoj Irskoj do sredine 2018. godine, navodi se u saopštenju kompanije i dodaje da su jačanje konkurencije i ekonomska kriza negativno uticali na evropsko tržište guma, prenosi agencija Frans pres.

Iz Mišlena je, takođe, saopšteno da će u tekućoj finansijskoj godini izdvojiti 280 miliona evra za pokrivanje troškova zatvaranja postrojenja, dok će druge fabrike Mišlena u Evropi preuzeti proizvodni proces obavljan u tim postrojenjima.

Mišlen je među tri najveća proizvođača guma na svetu, posle Bridžstouna i Gudjera, i zapošljava 65.000 ljudi u Evropi, sa 40 proizvodnih postrojenja, navodi francuska agencija.


jasho

Danas nabacio u Kemoimpexu zimske gume Michelin Alpin 4, uzeo ulje i filtere za mali servis ( elf 5w-40 evolution 900 sxr, 620 din/l sa popustom, bosch filter ulja nešto manje od 500 din i bosch filter vazduha nešto manje od 900 din) i uradio reglažu trapa, i usput otkrio ,,novi'' brend zimskih guma made in serbia :to: :hihi1:


Jelenko

Cek,jel to sad umjesto wintere?Meni se cini da je sara ista..

jasho

#1642
Tigar Winter1 iliti Taurus winter iliti Riken Snowtime ista guma!!!?? I sve made in Pirot :D Najveci vic, sve možeš naći u istoj radnji sa različitim cenama, ne nešto drastično, ali koji dinar gore dole

Andrix

Nesto sam vrteo po netu i Riken je samostalna fabrika, a kopiranje sara je najlakse u ovom poslu. A vec sam nailazio na istosarne gume razlicitih proizvodjaca.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Riken je Michelin-ov brend kao I Tigar, nema potrebe bilo šta da kopiraju. Možda su ove dve gume baš identične, kao što Logan može da bude i Renault i Dacia, a i šire...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lovac

Citat: jasho poslato 07.11.2015. - 18:04
Danas nabacio u Kemoimpexu zimske gume Michelin Alpin 4,


Nisi napisao pošto si pazario te gume

pjovan

danas montirane zimske gume sava eskimo s3

jasho


Andrix

Citat: Loganovac poslato 08.11.2015. - 12:14
Riken je Michelin-ov brend kao I Tigar,...
Za razlicita trzista razlicite marke, kako kome lezi samo da bi se prodavalo...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ljuba_Zemun

Ако је у летњим гумама притисак 2,2 у предњим и 2,0 у задњим колики је притисак у зимским гумама ?