All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

silent

Некако ми се чини да би са Сандером највећа препрека не би биле ни гуме, ни 4х4 погон, већ растојање од тла (које свакако није мало и због тога га волим), за било какав озбиљнији терен, да не помињемо прави оф-роуд :ne:

Неко моје оквирно правило кад силазим са асфалта је да сазнам да ли тај пут води до села или насеља, јер ако води, тамо живе људи који туда саобраћају својим колима, а не вози баш свако теренце, тако да ако они прођу, пролазим и ја са Сандером који је малко и повишен.

Кад су у питању шумски путеви, за извлачење дрвета итд, вожња туда је често стресна, захтева поприлично напрезање возача и возила и носи ризик оштећења возила, и онда (мени макар) то и није неко уживање и ако могу, оставим ауто, па се прошетам.

Мада, може и овако  :40:

На 13:15


Andrix

Sve mi je to poznato, meni i trebaju gume prvenstveno za asfalt, ne za jurnjavu po kisi, snegu i blatu, ali da hvataju i kad sidjem sa puta. A mislim da se svakome desavalo da zaglavi u blatu leti i kad je kisa - kad se ne nadas. Kad je zima tu sam uvek oprezan, kao i po kisi- nekako mi se pali lampica za ogranicenje od oko 70/75 km/h zbog akvaplaninga. Nego mi pade na pamet i ta varijanta- offrouda, u smislu seoskih zemljanih puteva, tucanika, staza....bas zato sto i ja volim da setam po prirodi, ali i kolima da zadjem. Gledao sam klip na jutubu gde su na Dastera stavili lance za sneg i terali po kamenjaru i nisu se raspali, pa mi pade na pamet da ih i ja ponesem kad krenem u prirodu - letiTako da opet odoh u razgledanje malo kockastijih sara, posto nisu bas ceste na allseason gumama.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

Lanci dobro podnose kamenjar ali u blatu slaba vajda.
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Misliš, gume odlično podnose kamenjar sa lancima jer ih lanci čuvaju od kamenja? Ako da - slažem se.
Za blato lanci mogu da budu od koristi i znače. Za blato najviše znači jako vitlo, dugačka sajla i zdravo drvo u blizini. Ili lokalac sa traktorom  :)

Zoran

Sve si u pravu ali u narodu je uvriježeno mišljenje da će se lanci istrgati od kamenja, što u praksi nije tačno
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Lanci se nisu raspali...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@


Andrix

Zanimljiva sara, samo sto za mene - 185-65-15 nema u ponudi, a po onom drugom linku..... :lau:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

speedo

Veoma slična Goodyear Vectro 4 Seasons.

kiconix

I jesu u vlasnistvu Goodyear-a.

szs

Da se nije možda pojavila i kod nas?
Nešto je Google ne nalazi :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

Eto jos jedan detalj za razmatranje, samo jos i cena..
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Raja

Na sajtu autogume.rs cena 9424,71 din iliti oko 80 evritja. Dimenzija 175-70-14.

Loganovac

Malo su mu ga dali po cifri...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

#689
Citat: Raja poslato 25.11.2020. - 21:09
Na sajtu autogume.rs cena 9424,71 din iliti oko 80 evritja. Dimenzija 175-70-14.
:Smiley: :Smiley: Za te pare uzecu, Miselin CC, jaki su sa cenama, bar za +1000 din na tom sajtu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari