All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Cetvrto mesto nije najlosije. Ima rang lista u galeriji sa detaljnim opisom prednosti i mana.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Beo-Car (Beograd) ima u ponudi Apolo gume,a u toj ponudi i Alnac 4G all season u dimenziji 185/65 15 za 5700 dinara.Vrlo zanimljiva alternativa Savi Adapto,cena je ista.Verovatno je Made in Hungary.Apolo je vlasnik Vredesteina koji ima ozbiljnu tehnologiju all season guma.
Ja lično sve ovo mogu da pratim iz daljine i da se nerviram jer u mojoj dimenziji i ovoj cenovnoj kategoriji postoji samo Sava Adapto (bem mu 14 coli točak !)

Loganovac

Stvarno, da li bi bio problem da staviš 15" točkove, mislim na homologaciju? Šta piše na nalepnici na vratima? Sa tehničkog aspekta nema problema, obim gume je isti u obe dimenzije.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Na nalepnici stoje tri dimenzije,185/65 15,165/80 14 i 185/70 14.Znači da bih legalno mogao da stavim "15".I padalo mi je na pamet jer je izbor neuporedivo veći,a za skoro iste pare.Ali,10 godine to nisam uradio i verovatno neću nikad.Od onog što mi je zanimljivo otpadaju Kleber,Nokian i Fulda jer se ne prave u dimenziji 185/70 14.Ostaju,osim onih najskupljih,Uniroyal i Vredestein,ali je pitanje ima li ih kod nas u prodaji u ovoj dimenziji.Tako da će me lenjost naterati na najjednostavnije rešenje,a to je Adapto.Realno i nemam neki poseban razlog da menjam brend,osim radoznalosti da probam nešto drugo.


Loganovac

Nije ta dimenzija, to je za Punta 2.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boban

Ja koristim tu dimenziju kao zimske jer nisam našao u tom momentu 165/80/14???

Ayrton

... I cajger ti dosta "laže". Razlika u dimenziji je veća od dozvoljenih 3%.
I ja koristim tu dimenziju za zimski komplet točkova...
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

lovac

Ima li iko iskustava sa Lassa gumama. Fabrika je u Turskoj, a vlasnik je Bridgestone.

Imam nameru da kupim Lassa all season gume, pa bih voleo čuti vaše mišljenje.

bocca

Ne znam za sve sezone ali mi je vulkanizer prošle godine puno hvalio njihove zimske. Tvrdi da su najbolje u tom cenovnom rangu.

Loganovac

Zašto mislite da je radnik u vulkanizerskoj radionici pozvaniji da sudi o tome koja je guma najbolja, to je kao kad bi pitao barmena koje je najbolje pivo...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

Sećam se da je pričao o drugačijem sastavu gume, da ima nešto... Ma zaboravio sam šta.

Lazar@

Ne slusaj vulkanizere, jer prodaju samo gume na koje imaju dobru zaradu...

Lassa spada u dosta lose gume...Po testovima ne odmice od kineza mnogo

Za sve sezone jedino fulda multikontrol i kleber quadraxer mogu da prodju od budzet guma

gari1809

Vodim se nekom logikom da ako se iko razume u zimu i sneg to su Rusi. Vođen tom logikom (cena nije od presudnog značaja) video sam ovu gumu
https://www.kemoimpex.com/185-65-r15-zimske-gume/kama-185-65-r15/zimske-gume-kama te me zanima daa li je možda neko vozio ove gume. Negde sam pročitao da su Kama gume prva ugradnja  Ladi Nivi.

jasho

Citat: Lazar@ poslato 11.10.2018. - 21:35
Ne slusaj vulkanizere, jer prodaju samo gume na koje imaju dobru zaradu...

Lassa spada u dosta lose gume...Po testovima ne odmice od kineza mnogo

Za sve sezone jedino fulda multikontrol i kleber quadraxer mogu da prodju od budzet guma
Možda spada po nazovi testovima, ali u praksi ove moje Lasse su se pokazale savim ok, tako da ko šta voli...