Punjenje klime - Gde i po kojoj ceni

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david


ronac

Da li je neko punio klimu i gde i za koliko novaca?

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Vakuumiranje i punjenje ne bi smelo da predje 40€ - gde god da radis.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jasho

Danas takođe odlučio da servisiram klimu na sanderu, otišao u Likos na Banjici(ispod ex. kasarne 04.juli) cena punjenja klime 3600, akcija im je neka u toku, ubaciju freon ulje i boju.

Imaju Bosch uređaj za servisiranje sve traje cirka oko pola sata.

Međutim desilo se nešto aj da kažem što je moglo ispasti problem, a na kraju nije bilo a može svima vama da bude od koristi.
Majstor kad je naštelavao mašinu i vršio kalibraciju nađe na uređaju daciu i od madela samo Logan, koji se puni sa 750 grama freona. Da bi bio siguran majstor ode i još u dajalogisu proveri za sandera i pronađe da se i sandero 1.4 puni sa freonom u rasponu od 715-775 grama.
Nakilibrira i pusti mašinu da radi. Kad je završila krene da uardi test sa upaljenim motorom i tada konstatuje da klima diže pritisak preko 30 bara, što ne bi smela ni po najvećoj vrućini a ne u rashlađenom servisu.

Majstor posumnja na začepljenost nekog ventila ili filtera koji se nalazi u unutrašnjom prostoru, ali je to odbacio jer da je to slučaj trebao bi osigurač ili neki ventil da izbaci, što nije uradio, u međuvremenu on pogleda na testu koliko je freona izvukla mašina iz klime i vidi da je to bilo 533 grama i posumnja na tačnost podataka o količini istog , pogotovu što je meni klima radila ok. Ode čovek na net i počne da traži međutim svuda se uglavnom spominje podatak od 750 grama i tad na scenu stupa dacia forum srbija  :hall: na koji sam se ja ulogovao u servisu i pronađem Logančev post kako su mu kod Žive napunili klimu na 550 grama freona.
Kažem to majstoru, on opet namesti mašinu, i pusti je da radi.

Kad je završila uradi test- sve normalno :)

Test unutar kola sa onom sondom pokazao da izduvava na 6,8 stepeni celzijusa, što je kaže ok.
Pregledao sa lampom dali negde curi sve bilo ok.

Tako da zahvaljujući Loganovcu... :aplause:

trajce

Klima dopunjena danas, posle 7 godina, u servisu bele tehnike Mijatovic u Zrenjaninu. Pritisak u instalaciji je bio oko 16 bara, nakon punjenja 20 bar. Temperatura na izlazu posle dopune je 6,8 - 6,9 stepeni, spoljna 29. Dopuna je kostala 1500din.

Loganovac

Moram da pitam, čime je i kako dopunio? Da li je prvo izvakumirao sistem, dodao ulje, koliko je koknuo freona?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Bas htedoh da prijupitam, jel menjano ulje u kompresoru posle 7 godina?  :ces:

Ljota


zac

Ako je menjan freon..(vakumiran sistem) onda je moralo i novo ulje.

trajce

Ja ne znam kako se to radi, ali kazem, pritisak je bio 16 bara, onda sam upalio auto i klimu. Tada je majstor poceo da odvrce ventile na boci. Zatm je merio temperatutu izlaznog vazduha. Kada je pokazala 6,8 - 6,9 C ugasio sam sve, skinuo je prikljucke sa cevi i to je to. Uz bocu sa freonom sam video i jednu manju sa uljem. Nadam se da pri dopuni freona tece i ulje, mesa se i ulazi u klimu. Sad je pritisak u sistemu klime 20 bara. To je to sto sam video i znam. Servis postoji vec dugo ljudi su takodje sa dugi iskustvom i racunam da je to uradjeno kako treba.?

Keka

Kolika je bila spoljasnja temperatura?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


trajce

To je radjeno juce popodne. Temperatura je bila oko 29 C.

VaskezNS

Imam dva pitanjca:

1. Da li je ventilator tokom merenja bio na max ili ne ?
2. Nakon koliko vremena je krenuo da meri temperaturu na izlazu - odmah ili je čekao da se klima "zagurbla", minut, dva..više ?
Ovo je mesto za sLogan ;-)