Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Steva Stalker ( doktor za ulja), ima samo riječi hvale.
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Odlično ulje po normalnoj ceni.

Andrix

I ja imam reci hvale za Motul, ali mi do sada bio skup.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Turbo

Odlicno ulje samo sto kod nas kosta 70e.

Keka

Tako da se postavlja pitanje originalnosti...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Velika je borba sa cijenama u gradaciji 5w 40. Konkretno Magnum je u zadnjih par godina pojeftinio 40 %  i vezano za originalnost sam lično zvao rafineriju ulja Modriča . Oni kažu da je ulje isto kao i prije ali da se cijenovno moraju prilagoditi tržišnoj  politici konkurencije.
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

#1401
Citat: Keka poslato 07.04.2022. - 20:54
Tako da se postavlja pitanje originalnosti...
nije u pitanju neka trafika nego jedan od najvecih lanaca prodavnica autodjelova kod nas, a imaju radnje i u regionu  :ces:


slavko_bgd

#1402
Žao mi je što nisam sačuvao troškovnik za starog Scenic-a iz 2012-2014, da ti tačno napišem koliko je tada koštao 8100X-cess u poređenju sa KroonOil-om iste gradacije koji je u motoru bio prethodne dve zamene. Sećam se da je MOTUL bio nešto skuplji od Kroon-a ali ništa spektakularno. Prešao sam na Motul iz radoznalosti, ne iz potrebe. Imao sam i podatke o potrošnji ulja.
A ako je tačno da kod nas kantica od 4L X-cess košta 70€ ili 17,5€/L, to nije realno i to je onda još jedna potvrda veštačkog kursa dinara u odnosu na euro. Ali nećemo o ekonomiji i politici ovde.

Turbo

Kantica od 5L je 70e kod ovlascenog uvoznika.

Loganovac

Kakve veze može da ima sa "veštačkim" kursem evra? Napolju košta toliko i toliko evra,  kod nas košta toliko i toliko evra i gotovo. Od kursa zavisi koliko ćeš dinara morati da izbrojiš.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Zato što meni ulje za Alfu finansira tetka iz Kanade, pa me j.be kad je visok kurs dinara.... :D  :ziveli:

Al' kao što napisah, nećemo ovde o tome. U pravu si, cena je cena, ko voli nek' izvoli.
Dobili smo od Turba info da je to cena za kanticu od 5L kod ovlašćenog uvoznika a ja sam računao za 4L.
To već menja stvar, za 12,20€/L odlično ulje.

Over&out :wave:


Lazar@

#1406
Ovog puta ipak budzet varijanta  :dobro:
Posluzice za ovih mojih 7-8 hiljada kilometara.
Planiram da ga vozim do hladnijih dana, onda opet zamjena pred zimu :)


33.5e 5litara i wix filter ulja


Andrix

Ja platih 2600 din 4 l Totala 9000 5w40 od po litar. Prodavnica Dunav osiguranja, na neki vaucer od kaska. Ceka se zamena za par dana kad obezbedim filtere. Ja sam sa njim zadovoljan, vozim i leti i zimi, oko 6500-9000 km/god. Ne trosi a sada vidim da je dobro pocrnelo, sto je valjda dobro, upija necistoce.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Ma ljudi da vam najozbiljnije kažem, ovo Wolf ulje što mi Kalif nasuo na velikom servisu pre koji mesec je ultra extra za sada - pređeno hiljadu i nešto, pola grad pola auto put. Motor potpuno promenio zvuk (na bolje) pu,pu,.... Lepo i mirno radi, ja ulje više ne menjam. Pošto je, ne znam i ne interesuje me.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Vidim da je Wolf Belgijsko, verovatno je ok-dobro. Mnogo toga nema na nasem trzistu sto postoji u Evropi i sire. Verovatno svi krecu od prosecne kupovne moci gradjana i dr.ekonomskih stavki kada planiraju da ubace nesto na trziste. Naravno istim uljima kod nas i u npr.Svajcarskoj nije ista cena, a razlika u kvalitetu ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari