Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Posto mi je ostalo oko 0,7 litara ulja sa servisa, majstor mi je rekao da to mogu da donesem na sledeci servis, ali u mom slucaju to ce biti tek za godinu dana. Nesto nisam voljan da to ulje sipam u motor posle godinu dana stajanja i oksidacije. Ili gresim, mozda mu nista nece faliti?

Veterinar

Ja koristim preostalo ulje za iducu zamenu. Mada menjam ulje na svaka 4 meseca, mislim da bih ga cuvao i sipao u motor nakon godinu dana. Negde sam video (inostranstvo naravno) i dvogodisnje intervale zamene. Po toj logici ne vidim sta bi falilo ulju koje stoji u zatvorenoj kantici .

Zoran

Sipam 3 x 1l i ništa mi ne ostane ali mi fali na šipki 1/4 do vrha i tako vozim stalno.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

U TTD-u je sada litar ELF 5W-40 ulja 550 dinara. Oseca se pokretanje maloprodaje u Profaco-u.

zac

#95
     Ostatak ulja moze stajati u originalnom pakovanju ne duze od godinu dana za mineralna ulja a polusinteticka i sinteticka mnoooggooo duze.   :)   U moj auto sipam od prvog servisa iskljucivo "castrol" TXT (od pre 2 god. Profesional) softec 5w-40 potpuna sintetika , benzin-dizel univerzalno.

saša61beograd

Ovih dana menjam ulje,ostajem na Elf 10/40 polusintetici,s tim što planiram zamenu na 8000-9000km.Do sada menjao jednom godišnje kod ovlažćenih,na 12000km,otprilike.Kad je Logi bio nov,u Hit-u me ubedili da nema potrebe češće.Sad kad je održavanje moja stvar,malo ću da skratim interval.
Konkretno pitanje:koji filter da kupim?Raspitivao se za Mann,ima ga "Rašuo",oznaka W 75/3.
Drugo pitanje:da li neko zna gde na N.Bg ili Zemunu to da obavim bez zakazivanja.
Mislio sam da to uradim sam,ali se vreme pokvarilo i nisam stigao da potražim alat.

Supernatural

Svasta sam se nacitao u ovim vasim postovima pa mi tek sada nista nije jasno  :badmood:
Salu na stranu, da li je neko saradjivao sa firmom PROFACO sa Novog Beograda? Zastupnici su ELF ulja. Na moto forumima ih dosta hvale pa reko da vidim sta mislite o njima. Cena je npr. ELF EXCELLIUM NF 5W40 5 litara - 2.310,00 dinara.

Sajt je http://www.profaco.rs/
Znaci neko ko se razume aj neka malo virne u ova ulja pa kaze isplatili se i da li je to to! Hvala unapred.


Raja

Nije mi jasno šta te interesuje: da li je to kvalitet ulja, rok upotrebe i pouzdanost u eksploataciji istih ili bonitet dobavljača ili sve to skupa?

Veterinar

Kupujem kod njih ulje. Sintetika je u pitanju, 4 l za 1820 dinara.

Ayrton

Takodje!
Uvek mi daju i neki poklončić (olovku,blokče,kalendar).
To je najniža cena koju ćeš naći po prodavnicama u gradu,za to ulje,a o servisima da ne govorimo!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

saša61beograd

U postu od 26.10.u temi "Održavanje u sopstvenoj režiji" opisao sam gde se tačno nalaze (malo je zavučeno).Najniže cene Elf-ovih ulja i čini mi se da imaju ceo program.

bmiillan

prvi servis odradio su sopstvenoj reziji sipao ELF excellium nf 5w40. U avgustu kada
sam to radio bilo je u profacu kantica 5 litara 1850 dinara.
povoljniju cenu od njih neces naci. sipaj i ne muci se toliko.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Zoran

Danas (91 000 km) sipano 3l INA delta sint 10w40 i unico filter - valjda 958/3 koji mi je ostao još od R5.
Sam svoj gazda - vazda.

Supernatural

Citat: Raja poslato 27.10.2011. - 09:47
Nije mi jasno šta te interesuje: da li je to kvalitet ulja, rok upotrebe i pouzdanost u eksploataciji istih ili bonitet dobavljača ili sve to skupa?

Pa ocu i ja da zamenim u sopstvenoj reziji pa me interesuje sta da kupim kod njih za motor 1.6 benzinac sa 8 ventila. :)))