All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Fulda Multicontrol, DOT 4321, montirane par nedelja nakon toga, sada stare dve godine i prešle cca 33.000 km. Tada plaćene oko 58 evra po komadu za 185 65 15.

Na svakom malom servisu ih rotiram napred-nazad. Danas sam ih rotirao levo-desno.

Ako je verovati Poljaku sa Youtube-a koji je merio dubinu šare nove Multicontrol (https://youtu.be/YT0sPzrNuOE?feature=shared), to je 8,3 mm.

Nakon 33.000 km, mi smo na milimetar od zimskog indikatora koji je na 4 mm, tj. troši se oko 1 mm na 10.000 km, što je u skladu sa zimski nastrojenom konkurencijom.

Vožene 95% po Beogradu, sneg videle skoro da nisu, ali zato je bilo vrućine koliko hoćeš. Možda sad u januaru odu na Zlatibor i to će biti dobar indikator koliko je zimskog u njima ostalo.

Budući da imaju dve zime i dva leta za sobom, u njima ima mesa za ovu zimu i leto 2024. sigurno, što će biti cca 3 godine i 50.000 km dok ne dođemo do zimskog indikatora.

Pošto montažu i balansiranje mogu da radim sam, tako je bilo i danas i lično sam veoma zadovoljan robusnošću i čvrstinom ove gume, ravnomerno se troši, nisu se iskrivile kao Quadraxer 2 i balansiraju se praktično uvek istom gramažom tegova.

Multicontrol je model iz 2015.-2016. i za sada nema naslednika, tako da sam ja voljan sledeće godine da kupim isti model. Aktuelna cena tamo gde sam ih kupio je 70 evra za 185 65 15.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Vladan P

Moram da pitam  :)

Kako sam radiš balansiranje?
Zajedno smo skupa !

Andrix

Ja sam sa Quadraxer 3 imao dobra iskustva, dok nisam prodao auto. Mozda bi cika Raja mogao da nastavi pricu sa svojim iskustvom. A Fulda Multicontrol je mislim, vec dokazana. Ja sam ipak bio uzeo Quadraxer 3, jer je tada skoro izasla i vise mi vuce na letnju verziju all season nego Fulda. I ja bih trebalo oko polovine januara na Zlatibor, ako se uklope kockice.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Raja

Slaba vajda od mene za komentar. Malo vozim, muči me katarakta. Operisao sam desno oko i mučim se evo dva
meseca i još nisam progledao kako treba. Ono što sam primetio letos po provali oblaka je da sjajno gazi
duboku baru i drži pravac, koči besprekorno (ne pliva) a krivinu prolazi onako kako sam naumio. Da, u pitanju je
Quadraxer 3. Očekujem da će i po snegu biti takva.

LeNgenda

Citat: Vladan P poslato 25.11.2023. - 23:09Moram da pitam  :)

Kako sam radiš balansiranje?

Ma imam na raspolaganju mašinu za montažu i balansiranje, sve kao kod vulkanizera, a meni je zanimljivo da se sam bavim tim.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Citat: LeNgenda poslato 25.11.2023. - 20:20Na svakom malom servisu ih rotiram napred-nazad. Danas sam ih rotirao levo-desno.

To je guma sa sarom sa usmerenom rotacijom, ne moze da se rotira levo-desno (osim ako se ne skida sa felne).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Zato sam se i družio sa monterkom i balanserkom.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

DrJekyll

Citat: Raja poslato 26.11.2023. - 08:26Slaba vajda od mene za komentar. Malo vozim, muči me katarakta. Operisao sam desno oko i mučim se evo dva
meseca i još nisam progledao kako treba. Ono što sam primetio letos po provali oblaka je da sjajno gazi
duboku baru i drži pravac, koči besprekorno (ne pliva) a krivinu prolazi onako kako sam naumio. Da, u pitanju je
Quadraxer 3. Očekujem da će i po snegu biti takva.
Isto vozim kleberuse i probao i po snegu i barustinama i izuzetna je guma. Jedino sto je bilo bolje je GY ali cena nmz da se uporedi...i istrosile se za 2 godine
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Možda je mali off, ali po mišljenju stanovitih "stručnih" lica iz servisa koji nosi oznaku "Kleber partner", Kleberova all season guma Quadraxer "ima bolju šaru" od Kleberove zimske Krisalp, pa smatra da je bolja za zimske uslove. Kako sam to otkrio? Oteram juče Punta sa Quadraxerom na prednjim točkovima i letnjim gumama na zadnjim. Kažem da zamene letnje zimskim (skoro nove, godinu dana, zimus prešle oko 4000km) i da ih onda stavi napred a da univerzalke (opet nove, letos kupljene) stavi pozadi, sa namerom da ih odatle više i ne skidam dok ne dotraju. Otera me u čekaonicu  :ranting: i pojavi se posle 10 minuta sa gore navedenom preporukom. Kažem mu zimska je zimska, jok bre, zapeo bolja šara i gotovo. Reko dede uradi ti kako sam ti rekao i progutam odma smeška. Eeeee crni i kukavni partneri...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.