Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Keka

Moram da primetim da stari zupcasti nije Renault nego klasicni Gates kais http://www.gatesautocat.com/article/5473XS

Ako su ga naplatili kao original.... :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Ne znam sta ti znaci "klasicni Gates" ...Gates je Gates, e sad to sto za prvu ugradnju stampaju logo proizvodjaca automobila, to rade mnogi...ali se slazem da nije kais iz prve ugradnje, ne pise Renault....

A inace Jasho koju si ovo vodenu pumpu ugradio???

Evo ga iz prve...moj..

jasho

#767
Citat: Keka poslato 04.07.2015. - 17:43
Moram da primetim da stari zupcasti nije Renault nego klasicni Gates kais http://www.gatesautocat.com/article/5473XS

Ako su ga naplatili kao original.... :doh:

Varaš se Keka, ne vidi se na ovoj slici piše Renault velikim slovima sa leve strane od Gates, a Gates sam fokusirao čisto da pokažem ko je proizvođač Renault originalnih delova što ugrađuju na servisima. Inače bili su u onim belim kutijama sa natpisom Renault kad sam radio servis kod Žive.

@Žac
Vodena pumpa je Saleri italijanska , na kutiji piše original spare parts,, bila je još jedna jeftinija u ponudi, ali sam se odlučio za ovu skuplju, trebalo bi da je i kvalitetnija, inače na njoj piše da ide za Renault 1.6 motor i da je ojačana, šta god to bilo?! :ces:

@ Loganovac
Da to su oni! :to:

p.s.

Zaboravio sam da napomenem, daju garanciju od godinu dana na ugradnju!

zac

Sto eksperimentises kad lepo ima da se kupi SKF...

jasho

Pa sad,  po toj logici mogao sam i u ovlašteni servis i tamo ,,original pumpu''  ,,da se ne mislim'' za duplo veću cifru sve đuture, ovako majstori iz servisa kažu da je ok pumpa, momci su više nego korektni, imam poverenja u njih koliko to osnovana sumnja jednog umerenog paranoika dozvoljava, što reče majstor Toma (parafraziram) nama se ne isplati da dođeš za 10 meseci i kažeš reklamacija, tad to nas košta i delovi i rad i vreme,  zato pazimo šta ugrađujemo :ziveli:

saša61beograd

I meni su u istom servisu nudili ovu Saleri vodenu pumpu.Ne znam šta da mislim o tome.U Valeo i SKF sam izgubio poverenje upravo zbog komentara sa ovog foruma.Šta onda ostaje kao siguran izbor pumpe?Ruville (Kit komerc),Metelli,nešto treće ili ovaj Saleri.
Kupujući Eyquem svećice i Purflix filtere za ulje gotovo sam siguran da je to isto kao kad ima i oznaku Renault (pa je to kao original).Isto je i za Gates kaiševe.
I Gates i Purflux i Eyqem su u svom domenu ozbiljne firme i ne verujem da za Reno rade bolje nego što rade za sebe i kad stave svoj logo na proizvod.Prema tome,juriti "original" zupčasti je bacanje para.
I "original" Reno pumpu za vodu sigurno neko pravi za Reno-a.Kada istu tu pumpu prodaje pod svojim imenom,onda košta duplo manje a 99% je dobra kao "originalna".Voleo bih da provalim ko radi pumpe za Reno i da to pazarim.Sve mi miriše da je to Valeo,ali neko je na forumu pisao da postoje dve vrste Valeo pumpi i da nisu istog kvaliteta.Istraga je u toku,ako neko nešto zna neka javi najbližoj stanici policije ili neka objavi ovde.

jasho

Slažem se sa Sašom :welcome:, tražeći isto ovo štoi Saša kaže našao sam recimo za Dayco kaiševe da rade prvu ugradnju za Ford, Opel itd, opet ista stvar je sa Gates, Hutchinson, INA, Continental (ovi rade Nemce uglavnom), za Ruville i SKF kaiševe sam našao da oni kupuju  kaiševe od ovih gore navedenih i prepakuju pod svojim imenom.
Znači vodena pumpa, po mojoj logici sličan rezon, naći ili proizvođača koji radi Renault prvu ugradnju ili naći opet proizvođača koji radi za druge auto proizvođače prvu ugradnju, što znači ipak nekakvo ime odnosno kvalitet, Saleri radi prvu ugradnju za BMW, Ford, Ferrari, Maserati, Detroit Diesel, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Mitsubishi, Lombardini, Same i za aftermarkt tržište gde spada ova pumpa što sam ugradio. http://www.saleri.it/web_eng/profilo_aziendale_l_azienda.asp

VaskezNS

#772
Hajd' i ja da se priključim da potvrdim - Hutchinson i Gates rade prvu ugradnju za Renault. Da li je na pakovanju odštampano Renault ili ne, ne menja stvari.

I uopšte, prenos Renault-u najverovatnije radi Hutchinson.

P.S. I ja nešto mislim da su Valeo pumpe prva ugradnja ali to nikako ne mogu da do kraja odgonetnem :ne:

Original zupčasti:


Original PK:


Original remenica alternatora - Hutchinson:


Ovo je mesto za sLogan ;-)

Zoran

Skoro svaki proizvođač ima bar dva dobavljača za svaki dio na svom automobilu.
Izuzetak su bili Japanci koji su svi kupovali karike za motore od istog dobavljača pa kada je zamljotres oštetio tu fabriku prije par godina našli su se svi u nebranom grožđu.
p.s. Što se tiće velikog servisa mislim da postoje najmanje dva dobavljača dijelove.
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

Pumpu radi Valeo, to je bilo kod moje prve Dacie kada sam je menjao. Ono sto ostaje nedoumica je dali postoje dve fabrike pumpi Valeo. Za set kvacila znam da postoji Francuski Valeo koji je odlican, i Korejski Valeo koji je s.anje.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

dejanz

Meni je procurela valeo pumpa kupljena u kit komercu u zelenoj kutiji posle samo 3000km. Izgleda isto kao pumpa iz prve ugradnje samo na sebi nema reno logo ali se oseti da je laksa od one prve.

zac

Znaci da ta u Kit komercu nije original, vec kineska kopija

saša61beograd

To je to,otprilike.Vizuelno sve pumpe moraju da izgledaju isto i da budu iste jer moraju da pasuju u milimetar na blok i da se sve rupe za šrafove i ostalo poklapa 100%.Male razlike može biti samo u izgledu peraja na turbini.
Različita težina je već zanimljiv podatak i možda govori o solidnosti,odnosno koliko je dotična pumpa blizu originalnoj.
I kad već govorimo o curenju pumpe,moguće su dva uzroka:ako je procurela na semeringu,to znači pumpa je sr*nje.A ako je procurela na dihtungu,onda je loše montirana,znači da je majstor seronja,a pumpa verovatno dobra.

Aleksabgd

#778
Danas sam isao da kupim delove za veliki servis i docekalo me je neprijatno iznenadjenje.  Cene se drasticno razlikuju od onih koje sam dobio preko telefona i nemaju pola delova na stanju.  Set zupcastog sam nasao gates za 7000din,dayco za 4200din, ina 4400din i skf za 3300din. Da li je neko montirao ina i skf setoveposto su dosta jeftiniji u odnosu na gates.? U Panteru imaju Valeo pumpu iz Francuske (kazu da nije kineska)  i nasao sam u euro 07 spaner Ina za pk kais za 2900din.

hobbista

INA su sasvim pristojni roleri/španeri. Za kaiševe ne znam (ako su njihovi u setu).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D