Sajla kvačila

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Znam da se o ovome pisalo negde,ali nisam našao gde i kad,pa se izvinjavam ako sam nešto duplirao.
Dakle,kad dođu topli dani i kad se zaglavim u gradskoj vožnji sa puno šaltovanja,počinje da se oseća da sajla kvačila ne klizi kako treba.Kad se auto ohladi i kad se kvačilo ne pritisaka često,ovoga nema.Nije ovo stvar komfora,nego sam u brizi da me sajla ne iznenadi pucanjem.Posle 10 godina cimanja kvačila sigurno da nije sve kako treba,pa da uradim preventivno šta treba.Molim forumaše koji su se bavili ovom problematikom da nešto napišu (da li se teško menja,da li se podmazuje i čime,koju sajlu kupiti...).
Ponavljam.Ako je o ovome već pisano, brišite ili prebacujete gde treba.

miki-bgd

Kod mene slicna situacija. Pravi mi problem zato sto pedala kvacila ne ide lepo, nego "secka", sto nije prijatno kad npr. treba na uzbrdici natempirati vagu.

Pre par godina sam isao u servis zbog ovoga. Majstor je nesto cistio koristeci sprej (ne znam tacno sta, moze biti da je nesto oko korpe - secam se da ima neka manja rupa pokrivena gumicom gde moze da se pridje). To resi problem privremeno, ali se uvek vrati posle nekog vremena.  :ne:

sale_u123

Imenjače, vukao sam ovaj problem  5-6 godina. Svake godine sam podmazivao sajlu a deo do papučice prskao sa wd40. Bude dobro neko vreme pa opet počne da škripi i bude otežana papučica kočnice kada su vrućine i posle duže vožnje.
Nakon konsultacije sa Sladjanom Krstevskim i konstatacijom da sajla može i da pukne, rešio sam da je zamenim u okviru malog servisa. Nova sajla mi je naplaćena 1500din.
Za sada se dobro ponaša. Ali, čeka me put do Grčke uskoro, pa ćemo videti kako će se ponašati

Zoran

Ja ponekad malko podmažem onaj dio u motornom prostoru.  Moja sjecka poslije cjelodnevne vožnje po kiši.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Nije do sajle nego je problem mesto u zvonu menjaca gde se oslanja viljuska.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Eventualno podmazati osovinu na kojoj stoji pedala.Pedala je plasticna osovina metalna.Tu hoće da se javi i škripanje i seckanje.

sale_u123

Nažalost, problem sa škripanjem pedale kvačila se ponovo javlja posle duže vožnje i kada je toplo vreme.
Kada se auto ohladi, sve perfektno radi bez zapinjanja.
Promena sajle kvačila nije rešila problem.
Prskao sam oprugu, osovinu pedale kvačila i deo sajle u kabini sa WD40 ali ni to nije poboljšalo stvar.
Vidim da se dačijaši žale na to.
Možda je to loše konstruktivno rešeno, ne znam ni sam  :ne:

gromovnik

Ja sam poslušao Zoranov savet i kupio original renault sajlu u Hit autu. Mislim da su mi dali i neki popust i da je izašlo oko 3500. Prošlo je godinu i nešto i za sad je OK.

Zoran

Ja sam kupio školu na Renou 5. Namijenjao sam se zamjenskih sajli bar 5 komada na 150 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

dovla

Citat: Keka poslato 30.05.2018. - 21:46
Nije do sajle nego je problem mesto u zvonu menjaca gde se oslanja viljuska.
U zvonu je samo kugla na koju so oslanja-upire viljuška!

Keka

Upravo tu zapinje i skripi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Može li se ikako podmazati ta kugla?
Sam svoj gazda - vazda.

dovla

Citat: miki-bgd poslato 30.05.2018. - 10:35
Majstor je nesto cistio koristeci sprej (ne znam tacno sta, moze biti da je nesto oko korpe - secam se da ima neka manja rupa pokrivena gumicom gde moze da se pridje). To resi problem privremeno, ali se uvek vrati posle nekog vremena.  :ne:

Zoran

 :ziveli: hvala, nisam pazio na času
Sam svoj gazda - vazda.

dovla

Izgleda da za to niko nema pravo rešenje!