Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

mislim, prolazi stalno, a u kolima regulises samo gde i kroz sta da cirkulise vazduh, na ladama ima ta slavinica koja uglavnom curi a kod dacija mislim da nije taj sistem.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

gromovnik

Treba da menjam antifriz, i sad mi nije jasno je l treba da kupim 4,5 (5) litara ili 3 litre? Video sam da su nekima na velikom servisu naplatili 3 litre a nekom 5. Da li u slučaju sa 3 litre ostatak sipaju destilovanu vodu i koliko je to pametno?

Poz

Loganovac

Nije pametno ni da sipaš "čist glikol", 100% koncentrovan antifriz. Treba ga razrediti u propisanom odnosu sa destilovanom vodom tako da se dobije odgovarajuća temperatura mržnjenja - najčešće se sa 1:1 dobija -400C, što je i više nego dovoljno. Dakle, 3l se odnosi na koncentrovan antifriz.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

gromovnik


dukati

Upravo sam danas zvao za servis i dogovorio  i zamenu kompletnog antifriza, zamena će koštati 3300 RSD. :badmood:

zac

Ako ti je auto van garancije, to uradi sam, i ustedeces, sigurno.  :wave:

seitech

Uh, dranje! Ja sam, doduse, zamenio kod drugara pre par dana. Cena: antifriz + destilovana voda + par piva posle obavljenog posla!  :ziveli: :wave:

hobbista

Cena: antifriz + destilovana voda + par piva posle obavljenog posla= ?   
=3.300? :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

seitech

Cena: antifriz 1300rsd za 3l+150rsd destilovana voda+150rsd pivce je 1600kinti sto je mnoogo manje od 3300 kinti koliko coveku traze u servisu i to bez piva.   :wave: :wave:

dukati

Zamenio antifriz za 2500 RSD. Servisi su čudo  :hihi1:

boban66

#100
Upravo sam zvao jedan servis u SD i tamo ako kupiš ulje i filter kod njih u prodavnici, zamena je besplatna  a za antifriz naplaćuju 0.5h tj. oko 600din, naravno antifriz kupiš također. 1l elf ulja W5-40 sintetičko košta 640din a antifriz je 380 slovenački a 480 Totalov. Pitam se da li da zbog 600din sve to radim sam?Nadam se da zamenu antifriza rade po proceduri i da stvarno ispiraju sistem?.
Šta mislite da li da im kupim ulje i neka ga zamene a ja da se bakćem oko antifriza? kolke su šanse da nešto zabrljam, pre svega mislim oko skidanja i vraćanja creva. 600 din su ipak 10 piva  :zloca:
Kruševački antifriz g 12 zamena na 5 g košta u radnjama 400din da li je Ok?
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Aleks

#101
Ja licno ne bih eksperimentisao sa uljima i antifrizom domace proizvodnje. Mozda gresim...  :ne:

kiconix


balenko

@boban66
Ukoliko dolazis do Bgd u Profaco-u imaju akciju za ulje Elf Excellium NF 4l 1820din, a  antifriz Total Glacelf je 340 din. Provereno prosle nedelje.
http://www.profaco.rs/

zac

Ne znam zasto mislite da je bolji Totalov antifriz od 340 din, od domaceg koji je skuplji, kao sto mi ne ide u glavu i to, zasto je taj Elf tako jeftin, kad 1 litar Castrol-a 5W40 kosta od 800 do 1200 din.  :ne: 

"Nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftine stvari"