Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

JBG, vozite onda ljudi all season...  :ne: Zimske u HN?   :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lovac

Loganovac - takva je zakonska uredba!
A policija mora da postupi po zakonu. Činjenica je, da je ove zime bilo par dana, kada se od snega nije moglo dalje od Jadranske magistale. U danima vanrednog stanja, uveče od 19, pa do ujutro su bili zatvoreni svi putni pravci koji vode ka unutrašnjosti. Nije se moglo ni do Cetinja - a kamo li dalje.
 
I zbog nekoliko snežnih dana u toku zime, i mi sa primorja moramo imati zimske gume, pet meseci (od novembra do aprila). Ne znam kako bi policija tolerisala all season gume - imaju li one na sebi pahuljicu i oznaku M+S?

Loganovac

 :bonk:

M+S imaju, pahuljicu nemaju. Ako vam u zakonu piše da mora pahuljica, džaba smo krečili nedelju dana...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lovac

U zakonu piše da od 1. nov do 1. aprila moraju zimske gume na pogonskim točkovima. Bez toga se ne može produžiti registracija u tom periodu.

bmiillan

danas (sa malim zakasnjenjem) zamenio zimeske za letnje gume. skinuo wintere izuzetno zadovoljan, stavio
fabricke continental. auto je presao oko 14000 km otprilike ista kilometarza na letnjim i zimskim gumama.
i do su wintere kao nove (jos imaju bockice po obodu) continental izgledaju (bar prednje dve) kao da su
presle bar 30000 km a ne 7000 km. i za to vreme sam krpio tri puta continental dok winteru ni jednom.
zaista sam prilicno razocaran u kvalitet continental guma. o kada dodje vreme da se
kupuju nove letnje sigurno necu kupiti continental.
nemoj na silu uzmi veci cekic

vladow

#980
Citat: Loganovac poslato 20.04.2012. - 22:10
:bonk:

M+S imaju, pahuljicu nemaju. Ako vam u zakonu piše da mora pahuljica, džaba smo krečili nedelju dana...
Ne isplati se voziti all season evo primera ja imam good year all season na daciji i kostaju 11000 komad,a ja za 13000 imam dve gume jednu zimsku jednu letnju  koje ce zajedno preci do 160000km a all season su mekse i prelaze do 60000km.prevario sam se i ja sam ali sada kupujem celicne felne i jos jednu garnituruguma. A oznaka m+s nije oznaka da je guma univerzalna nego je to oznaka sneg+blato.......na svim gumama osim na letnjim ima oznaka m+s

Boka


Veterinar

Uz tačke, zareze i velika slova na početku rečenice situacija je još jasnija.  :ziveli:

Ipak, što se isplativosti tiče, ako je cena vulkanizerske usluge zamene gume na felni oko 500 dinara po gumi, svake godine se daje i 4000 dinara za to. Ako će zimske i letnje gume preći 160000 km, što je desetak godina vožnje prosečnog vozača, u tom periodu će se čika vulkanizeru ostaviti 40000 dinara. Isplati se u slučaju zimskih i letnjih guma, dugoročno gledano, kupiti i felne. Naravno, ukoliko mogu da se priušte.

Zoran

Ja bih na ovu racunicu dodao i trosak za balansiranje guma prije svake montaze tj nakon pola godine voznje.Nije realno ocekivati da jednom balansirana guma ostaje balansirana do kraja zivota,
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Nije realno ni da se tek tako debalansira.

U svakom slucaju, to je racunica koja se dodaje (ili ne dodaje) podjednako da sve varijante, tako da se moze zanemariti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Na katalogu opd Trajalovih guma pise da su jajaste do 2 mm. Ta 2 mm skakutanja po cesti ce sigurno izazvati jace trosenje na jednom dijelu a slabije na kontra strani od centra i debalans je tu...
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

2 mm je za djubre, a ne za put.

Trajal gume su samo za drzac za suncobran.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Mislio sam da ni jedna guma nije savrsena a Trajal to daje i na pismeno. Bukvalno si shvatio...
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Sve gume su pomalo jajaste, ne postiji guma koja je idealno okrugla i po pravilu trbalo bi ih balansirati bar jednom godisnje.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!