Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

citam ovde razna oskustva ali meni je wintera sasvim solidna, zimi se i ovako ne juri, nemoguc je brz start, a i ja ne prelazim puno km. Letos sam u grckoj video forda sa sve cetri wint na +40, covek presao 650 km i vozi se....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

hobbista

Citat: Ayrton poslato 14.02.2012. - 13:08
...u dimenziji 175/70-14.
Vrlo bitna stavka po snegu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Trajal je katastrofalno prosao na ADAC testu zimskih guma. Cak gore nego Wintera.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho


vlastem

Ja sam satavio pred zimu sve četiri 205/55 R16 wintere, uprkos pričama da su preširoke.
Gume su po meni fenomenalne za taj novac, evo bukvalno se ni jednom, ali ni jednom nisam nigde zaglavio, a parkiram se u raznorazne smetove, sistemom prostog zabijanja  :wink:

A vozio sam S3 na starom autu, meni je to iskreno isto...

Lazar@

osim stepway-a imam i hjundai lantru 1.6 karavam...Njega koristim za posao uglavnom,na njega imam 4x tigar rotex t2000 all season gume stare 6-7mjeseci i mogu reci da su gume lose gledao sam i losijih ali su ove bas lose.Kad padne temperatura gume postanu tvrde i auto zna da proklizava pa cesto driftujem s njim ne namjerno...A jedno 5-6 puta sam i namjerno u krivinu pod rucnu  :D :bonk: Sad su pocele da plesu tj auto igra kad se vozi brze od 100kmh to je posljedica "bacanja pod rucnu"  ali ne zalim se nego jedva cekam da ih zamijenim pogotovo zadnje jer sam skoro promijenio strane tj stavio ove sto su bile naprijed pozadi i obrnuto...Znaci nove gume kad sam uzeo kod vulkanizera obratio sam paznju na dot i bio je svjez krenuo za srbiju,krenuo sam kasno popodne uhvati me kisa napolje je bilo mozda 10c pada kisa pljusak i idem u kolonu drzim rastojanje idemo mozda 50kmh  priblizavam se krivini lagano skrecem odjednom zadnji kraj auta bjezi u stranu ja motaj na suprotnu jedva nekako uspostavim kontrolu...I reko sam tad ovo je zadnji put da kupujem ove gume...I tako odoh ja u  :offtopic: uglavnom nikome nebih preporucio Tigar rotex t2000 A ovih dana sam imao i sanse da ih testiram na snijeg to je uzas,proklizava nece da krene a kad krene nece da se zaustavi...na posao idem taksijem....

Kod nas opet pada snijeg ja nabavljam one Tigar winter1 gume nadam se da cu sa njima imati pozitivno iskustvo  :lux: taman da vidim kako gaze 50tak cm snijega :ces:

gile

Prosle zime sam kupio savu s3. Bile su koji dinar jeftinije od wintere. I prezadovoljan sam. Kroz moju ulicu ne prolazi grtalica i sneg je skoro do poda ali sandero gazi.  Pozadi su mi letnje continental oce malo da zanese dupe. Za sledecu zimu idu jos dve s3. Na jugicu su mi wintera i one su se dobro pokazale.

Lazar@

ni kod mene ne prolazi cistac jer je ulica dosta uska...A sa lancima sam jutros prvi gazio 40tak cm svjezeg snijega  taman fino ocistio ulicu samo sto mi je sve bio snijeg i led do prednje tablice  :lol1: Za sad mi zadnji kraj fino drzi sa kontinetalkama  jos ni jednom nisam proklizao ali najgore tek dolazi kad krene da se topi snijeg,tad klizim ko lud...

snob

Za ovu zimu sam se pripremio sa Barum-ovim Polarisom 3. Koliko su im one letnje, koje se dobiju uz auto, krš - toliko su ove dobre. Sve preporuke.






:brutal1:

dacijetina

Wintera rules! 
Moje su upravo pregazile i sedmu zimu. Vozio sam ih samo zimi i presle su oko 35000.
Dubina sare je 4-5mm, ali zbog starosti, vrijeme je da ih bacim.
Posto su mi i ljetne za baciti, razmisljam da sada uzmem all season gume. Znam sve prednosti i mane ovakve eventualne odluke, ali Hankook Optima 4s mi izgleda zanimljivo.
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dacijetina

ADAC-u ni Wintere nisu valjale, a meni jesu.
Osim toga na tom ADAC-ovom testu all season guma, samo je Good Year dobio ocjenu više, a svi ostali - dvojka.
A ovaj Hankook-ov all season je kod Kanađana prošao.
http://www.youtube.com/watch?v=RzlDGRULvi8&feature=related
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

Keka

Ja verujem ADAC-u i verujem da mi ne znamo za bolje od Wintere.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


lovac

Citat: Veterinar poslato 16.04.2012. - 21:29
Ako i tamo vazi propis po kome se zimi mogu koristiti letnje gume sa minimalnom dubinom šare 4 mm (ispod toga ni leti je ne bih koristio), koristio bih samo letnje s obzirom na vremenske prilike uobičajene za zimski period kod vas. Ako letnje ne mogu da se koriste, koristio bih all season uvek.

Od 1. novembra do 1. aprila u CG ne možeš registrovati automobil, ako na pogonskim točkovima nemaš zimske gume! U CG ne važi pravilo da mogu i letnje - ako imaju šaru preko 4 mm.
A što se tiče policije: čuo sam priče, da su ove zime mnogi plaćali kaznu u Herceg Novom, zato što nisu imali montirane zimke gume.

Ovde kod nas u CG, to se tretira kao političko pitanje: država siromašna, vladi trebaju pare da pokrije deficit - pa udri po narodu i striktno poštuj zakon, ako na taj nači možeš ugrabiti neku crkavicu za budžet!