Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

postavio sam oglas da kupujem celicne felme na jedan forum i lik me pitao odgovaraju li mi od Fiata Stila?Zna li neko koji je raspon rupa na fiata?

ivan-bgd

Za fiata ti je 4x100.I nije samo bitan raspon rupa bitna je i sredisnja rupa.Pitaj nekog vulkanizera.IMaces najbolju informacuju

hobbista

Koliko me pamcenje sluzi, Fiat ima raspon 98 (ili je imaO)?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ivan-bgd

Moja greska.U pravu si 4x98.. :too:..pomesao sam ga sa opelom....kojeg sam vozio davno:)

Lazar@

 :banghead: :bonk:
I je Bore : 58.1  a treba 60.1
:ljut: :cekicem:

ivan-bgd

Ne znam koliko si u mogucnosti da narucis kod Zeljka nove celicne 15'' i kupis gume napravis garnituru...i nemas brige... :ne:

Lazar@

Ja sam iz Podgorice  :lau: Nista,pogledacu po otpadima  :ne: 

ivan-bgd

Pa poslace ti covek . :bonk: Nisi na kraj sveta:)zoves piutas ga..a po otpadima mozda bude i skuplje...

Dusko

Početkom decembra uzeo sam dve kleber krisalp hp2 185/65-R15, po 5400 i nešto dinara. Za ovih mesecipo dana prešle su oko 3000km i mogu reći da su se odlično pokazale. Išao sam par puta do Crne Gore i  sneg, blato, voda, gaze sve bez problema. Odlične su i na zemljanom putu. Na asfaltu su nešto bučnije, ali ništa strašno. E sad, kakve će biti za godinu, dve...videćemo. Uglavnom, za sada :to:   

Zoran

Željko  :kava: - mislim da ne šalje za Crnu Goru kao ni za moju Bosnu i Hercegovinu jer je u pitanju državna granica  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

DrJekyll

Za ovih par dana vožnje Goodyear UG8 mogu reći samo EXTRA! Neću da ih hvalim za ponašanje po snegu i kiši jer se to i podrazumeva od Goodyear-a ali zato mi se ne čuju toliko koliko su se čule BF. Mnogo su tiše od njih, skoro kao i letnje. Za sada sam zadovoljan, videćemo kasnije kakve će biti.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Zoran

Možda bi takve gume meni odgovarale. Svake jeseni da stavim samo prednje nove jer imaju dobar grip u prvoj godini a u drugoj godini da budu na zadnjoj osovini. Na krivudavom putu malo opreza  :ces:.Moja godišnja kilometraža od oko 40 000 km bila bi idealna za ovo :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

ivan-bgd

Jednostavno zimska guma nije za leto, kao i obrnuto, i tu je kraj price.Ima drugaciji sastav..pa nisu fabrike lude..elem resio sam taj problem tako sto sam kupio pre neki dan winteru u beogumi i 4 felne 15'' kod Zeljka :too:                                                                   

lovac

Testirao sam moje zimske sportive - prešao sam sa njima oko 1500 km po zavejanoj Bosni i Srbiji; dobro su se pokazale, nisam se ni jednom zaglavio!
Samo sam jedno prokliznuo u centru Han Pijeska, u okuci od skoro 90 stepeni, ali bez ikakvih problema sam nastavio dalje ....

Stepway odlično izgleda sa 205/55 - kada dođe na red, i letnje gume ću kupiti u toj dimenziji! Potrošnja je možda malo veća - ali uvek je ispod 6 lit na 100 km.

jasho

Kako vam rade zimske gume ovih dana! Meni wintera sasvim ok, neću reći da sam extra prezadovoljan, ali se krećem bez većih problema i uzbrdo i nizbrdo! :dobro:

p.s.
Za razliku od nekog lika u citroen pikasu koji je imao Save na se točkovima :to: