Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Po meni, jesi.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

vlastem

Ljudi, izvinjavam se ako ponavljam, jako mi je hitno..

Dal bi bilo nešto previše loše ako na stepway stavim 205/55 R16 zimske gume?
Tu gde uzimam gume (a moram tu da ih uzmem, ne pitajte zašto) imam samo ovu dimenziju tigra, a 195/55 r16 svi drugi brendovi su dosta skuplji...

Hoće to da smeta nešto?

Keka

Citat: lovac poslato 18.10.2011. - 20:37
Pročitao sam skoro sve ove postove o zimskim gumama - i jednostavno nisam pametan: koje gume kupiti za Stepwaya????
Zimskih guma u originalnoj dimenziji (195/55 16) nema, za sledeću veću dimenziju (205/55 16) kažete da su preširoke.
Manja dimenzija - zahteva nove felne....

Zima je na pragu - treba hitno delovati, a šta učiniti? Dajte neki konkretan predlog, molim!

Citat: Loganovac poslato 18.10.2011. - 21:19
Ne vidim problem - set novih petnaestica sa sve felnama košta otprilike kao set šesnaestica. Dakle, preporučujem ti 185/65/15 na novim čeličnim felnama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vlastem


ivan-bgd

Eeee od kad sam ja to rekao.Da je bolje čelična felna sa 15'' gumama.... :whistling:

Dadokg

Problem je naci povoljno felne 15". Inace i ja sam za varijantu sa dve garniture guma.

ivan-bgd

Pa pročitao sam u ovoj temi da su oko 3500 kod nekog Željka u Bulevaru ako sam dobro zapazio.Tako da garnitura ispada oko 35-36000 sa winterom

Veterinar

Željko je jedno, a Južni bulevar (TTD) drugo. Pre neki dan sam sa Kiconixom gledao Stepway sa 15" felnama i izgleda truba-ruba. Lični utisak, a svestan sam da novčanik diktira nabavku... Razumem to, jer imam polovne letnje gume na svom autu.

Dadokg

#818
Upravo tako. Koliko para toliko muzike. Najbolje bi bilo kupiti alu 16" ice i namontirati zimske gume, ali tesko da neko ima para za tu racunicu. Zato razmisljam nije lose ni sa 15"icama a 16"ice cuvati za lepse vreme.

Edit: Kod Zeljka su 3300din,a toliko sam nalazio i polovne alu 15"ice u dobrom stanju. Steta je samo sto nase kompanije ne proizvode zimske gume u toj dimenziji za stepwaya 195-55-R16,verujem da bi te gume bile dosta jeftinije od ovih koje su sada u ponudi. Cini mi se da razlika u ceni za felne i nije neka(15" i 16") ali su zato gume papreno skupe u ovoj dimenziji.

bind

#819
Citat: Veterinar poslato 19.11.2011. - 21:22
Pre neki dan sam sa Kiconixom gledao Stepway sa 15" felnama i izgleda truba-ruba. Lični utisak.

Slazem se i ja sam kupio  celicne felne i 15 Miselin Alpin 4 i kad su mi montirali  bio sam ocajan kako to izgleda na Stepway-u i onda lepo narucim i dodju mi ove ratkapne sa slike(2000din  4 komada i doneli mi kuci) i onda gledam danima da mi se oko i mozak naviknu i  nije tako strasno sad kako je bilo bez ratkapni ,mada par ljudi iz okruzenja mi je reklo da su extra i pitaju  gde sam kupio ratkapne,kao svidjaju im se .
A sto se tice konkretno performansi i lezanja na autu imam utisak da je auto dosta meksi ,da ima jedno 20% vece ubrzanje i malo mi deluje nizi i ide nekako brze  i lakse .

(Slika nije sa mog auta,mrak je i magla i mrzi me da idem da slikam ,mozda neki drugi dan...)


vlastem

Ja sam pitao još par ljudi koji kod nas u va voze stepway, a pitao sam i tamo gde sam kupio auto..
Na kraju sam imak montirao 205/55 r16 wintere.
Nikakvih problema nemam, nista ne kaci, samo auto izgleda jos bolje  :woo-hoo:

Razlike u perfomansama ne osećam nikakve, za potrošnju, nije ni bitno..

lovac

Odluka je pala !

Ovih dana idem u Podgoricu, kupujem i montiram 205/55 16 Wintere. Koštaju sedamdesetak evra po komadu .... To je najjefinija, ujedno i sasvim prihvatljiva i upotrebljiva solucija!

Gledao sam cenovnik: Continental zimske gume istih dimenzija koje su fabrički ugrađene na stepway koštaju 150 eura po komadu. Wintere su duplo jeftinije.
Ova priča sa zamenom felni mi ispada mnogo komplikovano ..... gde god kreneš da tražiš felne - svi vrte glavom.

Zoran

Željko = felne  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Pa komplikovanije je montaža i demontaža guma sa felni ,a i sačuvaće se aluminijumke od zimskih nepogoda :ces:...P.S..Jel ima neko tel. od tog Željka i gde se on nalazi? :ces: